Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Винний алкоголізм: причини, симптоми і лікування

Винний алкоголізм: причини, симптоми і лікування

Мерзаєва Діна Султанівна
Мерзаєва Діна Султанівна
18 March 2021

У багатьох розвинених країнах щоденне вживання вина вважається цілком нормальним. І дозволено не тільки чоловікам, але і жінкам. Але тут важливо не переступити ту тонку грань, що відділяє дегустацію та нормальне вживання від важкої залежності. Винний алкоголізм у жінок проявляється набагато частіше, ніж у представників сильної статі, і засуджується суспільством. Розглянемо його основні причини, симптоматику та лікування, що використовується на сьогодні.

Де проходить межа?

Середня допустима норма споживання вин на день для жінок становить близько 100 мл, а для кріплених напоїв — вдвічі менше. У невеликій кількості вино корисно для здоров’я. Воно здатне:

  • Поліпшити апетит і підкреслити тонкий смак страв.
  • Зміцнити імунітет.
  • Стимулювати вироблення червоних кров’яних тілець.
  • Поліпшити сон.
  • Попередити процеси старіння, і ін.

Звикли не поспішаючи насолоджуватися кожним ковтком вина, дегустуючи його на смак? Щодня дозволяєте собі півкелиха, але легко можете відмовитися від напою? У цьому немає ніякої залежності. Але якщо ви постійно тягнетеся до пляшки, це тривожний дзвіночок.

Перелік основних причин зловживання вином

Ось перелік найпоширеніших причин, через які жінки споживають вино в надмірній кількості:

  1. Підтримка компанії. Може спостерігатися в підлітковому віці, починаючи з 12-13 років. Ситуація ускладнюється, якщо у дитини неблагополучне оточення.
  2. Прагнення зняти наслідки стресу, забути про повсякденні проблеми, позбавитися від зайвої напруги та хронічної втоми.
  3. Спроба позбавитися самотності. Характерна для незаможних жінок, які страждають від нестачі чоловічої уваги.
  4. Спадковий фактор. Якщо в родині були алкоголіки, то тяга до вина здатна передатися у спадок. Небезпека в тому, що такій людині складно розраховувати оптимальну дозу, та легко знайти виправдання своїм вчинкам.

Типові ознаки винного алкоголізму

Як визначити, чи є винний алкоголізм у вас або ваших близьких? Про наявність та поточну стадію захворювання розкажуть такі симптоми:

  • Регулярне вживання вина у великих кількостях, без точного розрахунку дозування.
  • Хронічна безсоння.
  • Депресія та часта зміна настрою (без вагомих причин).
  • Погіршення пам’яті.
  • Абстинентний синдром (похмілля), яке зазвичай знімається новим келихом. Примітно, що при цьому відсутня сильна інтоксикація, характерна для міцних спиртних напоїв.
  • Нерозбірливість. Винному алкоголіку стає все одно, що пити — дороге вино, шампанське або дешевий портвейн.

Наслідки можуть виявитися дуже сумними: порушення роботи печінки і органів шлунково-кишкового тракту, задишка та скачки артеріального тиску, збої в роботі серця, розлади центральної нервової системи, ураження клітин головного мозку і т.п. Пацієнтки, що страждають винним алкоголізмом, сильно ризикують: адже згубна тяга здатна позначатися на майбутній дитині.

Алкоголізм, спостережуваний в результаті надмірного вживання вина, призводить до поступової деградації особистості. Такі жінки перестають стежити за собою, втрачають інтерес до своєї сім’ї, кар’єри та подій, що відбуваються навколо. Для них сенс життя зводиться до пошуку і розпивання нової пляшки.

Як і чим лікувати залежність?

У вина є одна особливість: воно всмоктується в кров набагато повільніше етилового спирту. Тому сп’яніння настає повільніше, зате проходить довше, ніж після горілки. Традиційне лікування винного алкоголізму є комплексом заходів, спрямованих на зняття абстинентного синдрому і усунення інших негативних наслідків запоїв.

Дуже важливо на період лікування:

  • Заручитися підтримкою близьких.
  • Повністю виключити вживання алкогольних напоїв.
  • Підібрати ефективні способи підтримки організму (наприклад, краплі на безспиртовій основі або трав’яні відвари для зміцнення імунітету).

Також в лікуванні широко використовують

  • Кодування і гіпноз.
  • Апаратне вплив на головний мозок.
  • Вшивання спеціальних «торпед».

Паралельно з медикаментозним лікуванням можна використовувати народні засоби. Але перед цим важливо проконсультуватися у лікаря, щоб не завдати шкоди організму. Багато пацієнтів впевнені в ефективності психотерапії. Це допомагає виявити точну причину винного алкоголізму та усунути її.

Автор статьи
Мерзаєва Діна Султанівна
Мерзаєва Діна Султанівна
Лікар-нарколог
Досвід роботи: 15 років
Ваш близька людина став жертвою залежності?

    *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
    Анонімна консультація

      Замовити

        Записаться на прием