Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Триган Д – спазмолитики, який може стати причиною смерті

Триган Д – спазмолитики, який може стати причиною смерті

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Сьогодні наркотичні засоби можна дістати практично на будь-якому розі вулиці. Як би страшно це не звучало, але таке твердження дійсно є фактом. А все тому що в якості наркотиків часто використовуються легальні медикаменти, які широко застосовуються в медицині. Відповідно, вони продаються в аптеках і якщо є рецепт, можна завжди дістати упаковку. А в деяких випадках навіть він не потрібен. Ось тому дитяча наркоманія стає по-справжньому серйозною проблемою. Кількість підлітків, які вживають наркотики, постійно збільшується. І з кожним роком вони знаходять все нові і нові способи, щоб отримати гострі відчуття і побачити галюцинації. Наприклад, в останні роки підлітки почали вживати таблетки Триган. І найстрашніше в тому, що це звичайні ліки, які призначають багатьом. Але в разі збільшення дозування, вони починають впливати на організм, як наркотичний засіб.

Триган Д наркотик: особливості препарату

Даний медикамент має комбінований вплив на організм. Він одночасно є анальгетиком, а також препаратом, що знімає спазми. Ці таблетки не відносять до групи наркотичних засобів, але вони викликають сильну залежність, а також мають побічні ефекти. Ліки можна придбати як в вигляді таблеток, так і у вигляді ампул.

Триган Д – дуже доступний препарат, оскільки він продається без рецепта. Його виробляють Індійські фармакологічні компанії, які постачають таблетки в українські аптеки. Звичайний ефект полягає в тому, що таблетки знімають біль. Це відбувається швидко і дуже ефективно. Але якщо хоча б трохи перевищити дозу або ж приймати таблетки довше, ніж це необхідно – вони перетворяться в наркотик.

Триган Д: вплив на організм і ефект

Через те, що в медикаменті міститься парацетамол і дицикловерин, ліки викликають стан ейфорії, галюцинації. Триган Д викликає «тріпи», оскільки сильні спазмолитики в його складі блокують рецептори. І коли людина приймає його у великій кількості, щоб отримати наркотичний ефект, препарат починає вражати печінку і інші внутрішні органи, оскільки він стає джерелом токсинів. Підлітки ніколи не замислюються про те, що якщо звичний парацетамол приймати у великих кількостях, він дуже швидко руйнує печінку. А в таблетках Трігана міститься 500 мг цієї речовини. Ураження печінки відбувається при вживанні 10-12 г парацетамолу. Відповідно, вживши за раз п’ять-шість таблеток, можна легко завдати серйозної шкоди організму.

Що таке препарат Триган і як його використовують в медицині

Ще раз повернемося до того, як лікарі використовують цей препарат і з чого він складається. Триган – це медикамент, який знеболює, заспокоює і знімає спазми. Таблетки мають довгострокову дію, тому їх рекомендують для зняття болі в нирках, печінці, жовчному міхурі, при дисменореї, пілороспазмах, синдромі подразненого кишечника.

Також його призначають і при лікуванні застуди, оскільки завдяки парацетамолу таблетки мають жарознижуючий ефект.

А дицикловерин відповідає за розширення бронхіол, придушення секреторної активності залоз, зменшення спазмів у шлунку. Тобто, якщо брати лікувальні властивості, то в препараті немає нічого небезпечного. Однак коли таблетки вживає здорова людина і не по рецепту, вони стають наркотиком.

Оскільки препарат є анальгетиком, як наркотик він викликає у людей ейфорію. Але якщо при малих дозах той, хто вживає препарат, відчуває приємну розслабленість, то при великих дозах починаються сильні галюцинації, які не поступаються «тріпам», викликаними синтетичними наркотиками.

Особливості наркотичного впливу препарату

Оскільки парацетамол має достатньо швидке вплив на організм, ефект від таблеток починає спостерігається через півгодини після прийому. Але найбільш сильні відчуття люди починають отримувати через дві години після прийому.

Що ж відбувається з людиною? Вона спостерігає нереалістичні картинки, може розмовляти з «невидимими друзями». В одних випадках люди бачать щось яскраве, веселе, а в інших, навпаки, починають панікувати, тому що перед ним розгортаються жахливі пейзажі, вони бачать різних монстрів.

Ми вже сказали про те, через скільки діють таблетки препарату Триган Д, але потрібно ще раз підкреслити, що ефект таблеток залежить від сприйнятливості і толерантності організму. Тому деякі люди навіть при вживанні порівняно невеликої кількості цього препарату можуть бачити жахливі речі, які викликають паніку, істерію, можуть підштовхувати людину до небезпечних дій, що загрожують її життю і життю оточуючих.

В основному, галюциногенний ефект досягається за рахунок дицикловерину. Тому часто цю речовину виділяють з таблеток в підпільних умовах, щоб посилити її вплив на організм.

Підлітки в більшості випвдків навіть не замислюється про те, що буває від Трігана Д і спокійно вживають таблетки або витяжку з них. А відбувається наступне: медикамент є сильнодіючим антіхолінергетіком, який впливає на нейромедіатори. І наслідки від цього абсолютно непередбачувані. Одні люди дійсно просто відчувають ейфорію, радість і насолоду. Інші впадають в припадки, які дуже схожі на шизофренічні, панікують, істерять. А з третіми можуть відбуватися і зовсім жахливі речі. Якщо психіка нестабільна, то у наркомана може розвинутися психічне захворювання. А ті, у кого слабке здоров’я, можуть впасти в кому. Також часто бувають випадки відмови печінки.

Передозування наркотиком і допомогу потерпілому

Якщо людина вживає таблетки в неконтрольованих кількостях, може статися передозування, яка характеризується наступними симптомами:

 • сильний озноб і лихоманка;
 • судоми, параліч кінцівок;
 • очі «скляніють»;
 • сильна сонливість;
 • блювота, нудота;
 • блукаючі болі в шлунково-кишковому тракті;
 • слухові і зорові галюцинації.

Якщо вчасно не зупинитися, вживання Трігана Д може привести до ниркового некрозу, який стає причиною летального результату.

Дуже небезпечно змішувати ці таблетки з алкоголем. Річ у тім, що медикаменти містять максимально допустиму концентрацію парацетамолу. А значить, навіть якщо запити препарат пляшкою пива, відразу ж почнеться токсичне ураження печінки, яке може призвести до ниркової недостатності.

Тому ні в якому разі не можна вважати вживання таких препаратів, в якості наркотиків, просто пустощами. Якщо людина починає ставати залежним від Трігана, її життя і психічне здоров’я будуть постійно перебувати під загрозою.

Що потрібно робити, якщо близька людина стала залежною від Трігана Д

Тим, хто зіткнувся із залежністю рідних людей від такого виду наркотику, для початку потрібно усвідомити, що вони не вирішать цю проблему самостійно. Залежність від Трігана така ж сильна, як і від кокаїну, героїну, амфетаміну і тому подібне. Тому розмови, вмовляння і погрози тут нічого не вирішать. Ситуацію потрібно виправляти тільки вдавшись до допомоги фахівців з лікування наркозалежності. Якщо ж намагатися врятувати людину самостійно і в домашніх умовах, результату не буде. Замість цього ситуація лише погіршиться, оскільки буде втрачено дорогоцінний час.

Тому важливо звернутися в клініку, де відразу ж будуть проведені всі необхідні процедури, в тому числі і детоксикація організму. Часто від того, наскільки швидко будуть виведені токсини з організму, залежить, наскільки сильно постраждають органи і яким складним буде відновлення.

Після того, як фізичний стан хворого стабілізується, з ним почнуть роботу фахівці, які не тільки позбавлять від наркотичної залежності, але і допоможуть пропрацювати психологічну сторону, знайти сенс життя і навчитися радіти всьому без наркотиків.

Клініка доктора Кадирова пропонує допомогу залежним від Трігана і проводить комплексне лікування, яке дає реальний результат.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием