Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Трамадол – таблетки, які вбивають мільйони

Трамадол – таблетки, які вбивають мільйони

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
30 January 2022

Трамадол – один з найпоширеніших наркотиків серед молоді. У дев’яностих і двохтисячних багато хто пробував ці таблетки. На жаль, досить великий відсоток наркоманів почав свою «дорогу в нікуди» саме з цих препаратів. Сьогодні загроза трамадолової залежності не зникла. Люди продовжують вживати цю речовину, вважаючи, що вони просто «граються». Тому дуже важливо знати, що таке залежність від трамадолу, в чому особливість поведінки трамадоловим наркомана і чому так важливо вчасно звернутися за допомогою до фахівця.

Залежність і ломка від трамадолу

Трамадол є опіоїдним наркотиком, який має синтетичну природу походження. Залежність від трамадолу виникає через те, що він, як і багато видів наркотиків, дає людині ілюзорне почуття радості і задоволення протягом багатьох годин. Такий ефект обумовлений тим, що ці таблетки спочатку використовувалися тільки як знеболююче. Сьогодні їх теж широко застосовують в медицині. До речі, це одна з основних причин, чому так легко дістати трамадол.

Хоч він і продається по рецепту, але ці таблетки не так вже й складно купити, Достатньо мати «свого» лікаря або фармацевта. Часто ці люди мають прямий зв’язок з наркоторговцями. Вони отримують свою «частку» за те, що продають наркоманам таблетки, які викликають звикання до трамадолу та гублять людям життя.

Щоб зрозуміти, як цей медичний препарат впливає на організм, потрібно розуміти, чому трамадол має такий ефект і з чого він складається.

Як з’явився трамадол і в чому його особливості

Таблетки починають діяти на організм через півгодини і не втрачають своєї ефективності протягом шести годин.

Винахідником таблеток є Курт Флік. Цей вчений, як і багато фахівців до нього, працювали, щоб винайти пігулки, які можуть допомогти людям позбутися від болю. Тому він створював трамадол, як анальгетик. Вперше таблетки були випущені в Німеччині. У 1962-му році їх почали застосовувати на території всієї Європи. Однак практично відразу ж після початку використання цих таблеток стало зрозуміло, що крім зняття больових ефектів, вони також мають одурманюючий ефект. Втім, як і всі опіоїди.

Це призвело до того, що трамадол дуже швидко почав застосовуватися в якості наркотику. Першими потерпілими виявилися пацієнти, яким прописували препарат. Через те, що люди не знали, який саме ефект він має, лікарі далеко не завжди могли проконтролювати прийом і призначити оптимальну дозу. Це призвело до того, що пацієнти звикли до таблеток і продовжили їх вживати навіть після закінчення курсу лікування.

Жахливо усвідомлювати, але залежність від трамадолу має дуже серйозні наслідки. Поки вчені не з’ясували, що ці таблетки призводять до того, що люди перетворюються в справжніх наркоманів. Буквально за кілька років в Європі померла величезна кількість людей. Страшно навіть уявити, але рахунок йшов на мільйони. Трамадоловим залежність на десятиліття перетворилася в справжню «чуму». Хворі не могли зупинитися, через що вживали все більше і більше.

У країнах СНД «мода» на трамадол почалася пізніше. У дев’яності і двохтисячні сотні тисяч наркоманів вживали ці таблетки. В основному, залежними ставала молодь. Молоді люди були впевнені в тому, що таблетки не можуть завдати їм серйозної шкоди. У підсумку, люди самі не помічали, як вже просто не могли зупинитися. Вони постійно збільшували дозу, через що нервова система і внутрішні органи починали зношуватися. Це призводило до серйозних захворювань і смерті.

Як трамадол використовувався в медицині

Трамадол – це препарат, який розроблявся для медичного лікування. Він є знеболюючим, який допомагає при гострих болях. Але через те, що для блокування болю таблетки впливають на мозок, наркомани і почали використовувати їх у своїх цілях.

Всі звикли до того, що трамадол – це таблетки. Однак цей медичний препарат також буває у вигляді мазі і навіть порошку. Найчастіше трамадол прописують людям з онкологічними захворюваннями. Через те, що людині доводиться відчувати дуже сильні болі, йому потрібен дуже сильний препарат. Трамадол є саме таким. Також він може використовуватися і в тих випадках, коли при діагностиці людина може відчувати сильні болі.

Трамадол: залежність і його наслідки

Сьогодні трамадол можна придбати тільки за приписом лікаря. Ці таблетки пропивають відповідно до рецепту. Потрібно бути дуже обережними, інакше людина, яка навіть не думала про те, щоб використовувати таблетки не за призначенням, може стати залежним. Трамадол і хвороба наркоманія – це нерозривні поняття.

Тому тим хто хоче спробувати таблетки, щоб розслабитися, потрібно усвідомлювати, наскільки жахливий ефект вони можуть мати.

Якщо розбиратися з питанням про те, як трамадол впливає на організм, то відповідь буде лякаючою. Залежність від цих таблеток починається вже через кілька прийомів. Саме тому кількість трамадолових наркоманів настільки велика. Коли людина починає вживати таблетки, вона перестає контролювати себе.

Так стається тому, що через цей препарат страждає як психіка, так і здоров’я. Трамадол сильно діє на емоційну складову. Ці таблетки мають довготривалу дію, тому під трамадолом людина, по суті, проживає досить велику частину свого життя. Причому, в стані наркотичного сп’яніння вона може вести себе дуже активно. Трамадолові наркомани стають бадьорими, активними, емоційними, Вони здатні виконувати дуже багато завдань.

Знаючи це можна зрозуміти, для чого п’ють трамадол. Але найстрашніше полягає в тому, що після закінчення дії наркотику, людина починає відчувати не тільки занепад сил. У неї виникає страх залишатися наодинці з самим собою. Також залежні люди страждають від параної. Через ці почуття люди вживають нову дозу. І з кожним прийомом їх стан погіршується. У підсумку, наркомани починають бачити дуже реалістичні галюцинації. Часто людину складно переконати в тому, що ілюзія існує в його голові. Нерідко можна зустріти трамадолових наркоманів, які не просто спілкуються зі своїми галюцинаціями, але і переконують оточуючих, що це все реально.

Як розпізнати наркомана

Щоб виявити наркотичну залежність, потрібно зрозуміти, які основні симптоми є у трамадолових наркоманів. Це:

 • швидке зниження ваги;
 • блідий колір шкіри;
 • людина дуже багато п’є;
 • на шкірі з’являються червоні плями;
 • проявляється жовтий відтінок на білках очей;
 • сильний занепад сил, постійна сонливість;
 • знижується працездатність;
 • людина починає виглядати дуже брудно;
 • хворий не здатний довго концентруватися на чомусь одному.

Якщо вчасно не розпізнати залежність, це може призвести до жахливих наслідків. Оскільки трамадол руйнує організм, вживання наркотику призводить до гепатиту, цирозу, недоумства, епілепсії.

Тому так важливо вчасно звернутися за допомогою в наркологічний центр. Клініка доктора Кадирова надає професійну допомогу залежним від трамадолу. Звертайтеся.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием