Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Типи алкоголіків

Типи алкоголіків

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
10 February 2021

З медичної точки зору, тяга до алкоголю вважається хворобою, що підкріплена психологічною залежністю. Тому для успішного лікування необхідно як мінімум встановити точний діагноз і визначити стадію захворювання. Типи алкоголіків визначають за різними ознаками. Основою класифікації можуть виступати стать, вік, особливості протікання хвороби та інші характеристики.

Чи є у людини шанс побороти таку недугу? Так, але в цій боротьбі багато що залежить від часу визначення діагнозу і дати початку терапії. Чим раніше хворий визнає проблему (нездорову тягу до алкогольних напоїв), тим більшою буде ймовірність зберегти психічне і фізичне здоров’я. Паралельно з цим підвищуються шанси на відтворення здорового потомства, збереження сім’ї, місця роботи, соціального статусу і т.п.

Класифікація за статевими та віковими ознаками

В залежності від статі розрізняють чоловічий і жіночий алкоголізм. Причому в кожній категорії він протікає по-різному. Наукові дослідження неодноразово підтверджували, що жіноча форма лікується набагато складніше. Це обумовлено тим, що пані емоційніші. Але медикаментозне лікування у них пов’язане з труднощами. За рахунок щомісячних кровотеч концентрація препаратів в крові падає. Тому терапія займає більше часу, ніж у чоловіків.

Поширена причина, за якою починають випивати дорослі — часті і сильні стреси. До них додаються й інші, не менш небезпечні типи алкоголізму: дитячий та підлітковий. Перший часто спостерігається у малюків, підростаючих в неблагополучному середовищі. Статистика невтішна: якщо близький родич зловживає, у дитини є шанси вирости таким же.

Другий вид — алкоголізм серед підлітків — викликаний прагненням самоствердитися в житті, стати «своїм» серед однолітків, створити собі привабливий імідж «дорослого» і т.п. Все може починатися досить мирно: регулярні зборища друзів, вживання пива з нудьги, тусовки, розпивання «на спір» і ін. Проходить невеликий період, і дегустація переростає в звичку, збільшується вживана порція, підвищується градус напою.

Науковий підхід: як розпізнати згубну схильність?

Ви звикли випивати один-два келихи за святковим столом, в компанії членів родини та гостей? Не варто переживати за те, що у вас розвивається схильність до алкоголю. Всіх людей можна умовно поділити на такі категорії:

  • Відчайдушні непитущі, що категорично відмовляються від міцних напоїв.
  • Вживають в помірних дозах. Такі люди повністю контролюють себе, і здатні відмовитися від чергового підношення. Вони не стануть пити на спір або доводити що-небудь стороннім за допомогою чарки.
  • Зловживають алкоголем. Ця група має всі шанси відправитися в черговий запій.

В останній категорії можна виділити такі види типових алкоголіків:

  • Зловживають, але не страждають на алкоголізм. Мають найвищі шанси на успішне лікування.
  • Особи з окремими ознаками хронічної хвороби. Їм уже потрібна допомога досвідченого фахівця.
  • Люди з яскравою вираженою формою хронічної хвороби. Зазвичай у них спостерігаються як порушення психіки, так і негаразди зі здоров’ям. Необхідно стаціонарне лікування під наглядом кількох лікарів.

4 види алкоголіків: класифікація за стадіями та хвороби

Хочете дізнатися, якими є типи алкоголіків? Ось класифікація хвороби за стадією протікання:

  • Слабка психологічна залежність. Характеризується відсутністю видимих ​​змін. Лікується дуже просто: достатньо переключити увагу хворого на більш приємні речі, прибравши алкоголь з очей геть.
  • Нав’язливе бажання випити. Супроводжується збільшенням дози і підвищенням лояльності до спиртного, що дуже небезпечно.
  • Розвиток абстинентного синдрому. Людина перетворюється з любителя випити в «професіонала». Залежність відчувається вже на фізичному рівні. Один з яскравих ознак цієї стадії — бажання похмелитися. Відбуваються незворотні зміни в печінці і нервовій системі.
  • Порушення роботи життєво важливих органів. Хворий може вживати всі без розбору, нехтує гігієною, втрачає вагу.

Навіть найзапекліший алкоголік, тип якого вже визначений, може вилікуватися від згубної залежності. Просто зверніться за допомогою в наш центр ПОРЯТУНОК.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

    *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
    Анонімна консультація

      Замовити

        Записаться на прием