Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Сучасні методи лікування від алкоголізму: що дійсно може допомогти хворому

Сучасні методи лікування від алкоголізму: що дійсно може допомогти хворому

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
6 December 2020

Алкоголізм – це хвороба, від якої страждає значна частина населення. Але багато хто до цих пір думають, що алкоголіками стають тому, що людям не хочеться займатися чимось важливим, розвиватися. Або ж у них погане оточення, і вони не хочуть з нього вирватися, тому і вибирає найлегший шлях. Насправді, це не так.

Серед алкоголіків багато успішних і багатих людей, які росли в хороших сім’ях, у них було гарне оточення. Але це не врятувало їх від залежності. Бо хоча суспільство і впливає на нас певним чином, все одно, найчастіше люди стають залежними через особисті проблеми, психологічні травми, розчарування. На жаль, на пострадянському просторі досі похід до психолога не є чимось буденним. Для багатьох це безглузді витрати грошей, визнання власної неадекватності. І складно пояснити, що, насправді, своєчасна допомога психолога дозволяє вирішити проблеми, які призводять до депресій, апатії, ненависті до себе, розчарувань. Тому дуже важливо вчасно звертатися за допомогою, а не чекати, поки ситуація погіршиться.

Як сьогодні лікують від алкоголізму

Сучасні і дуже ефективні методи лікування алкоголізму дозволяють не просто змусити людину кинути пити, а допомогти йому переосмислити своє життя, знайти те, чого він дійсно може радіти і навчитися бути по-справжньому щасливим.

Саме тому сучасні методи лікування алкоголізму – це не тільки медикаменти, але і психотерапія. Як уже не раз було доведено експериментально, залежному можна допомогти тільки в тому випадку, якщо розібратися, чому саме він почав вживати. Сьогодні серед пацієнтів є люди будь-якого віку. Це може бути як молодь, так і чоловіки і жінки старшого віку. Те ж можна сказати і про соціальний статус. Частина пацієнтів – це представники слабо захищених верств населення. Але це лише відносно невеликий відсоток. У центрах можна зустріти кого завгодно, починаючи від молодих мам і закінчуючи геніальними програмістами, директорами компаній.

Така ситуація пояснюється тим, що дуже багато людей є психологічно травмованими. Вони можуть самі цього не усвідомлювати, але саме травми дитинства, сильні переживання, втрати і багато іншого призводять до того, що люди починають пити. І щоб вирішити проблему раз і назавжди, потрібно не просто прибрати симптоми, а дістатися до кореня проблеми – причини алкоголізму. І прибрати його, замінивши на позитивне сприйняття і бажання жити щасливо.

Щоб домогтися такого результату, сучасні способи лікування алкоголізму передбачають кілька етапів. І кожен пацієнт повинен пройти всі, щоб досягти дійсно надійного результату.

Лікування від алкоголізму: які сучасні методи використовують на різних етапах

Перший етап лікування – це завжди детоксикація. Без неї неможливо обійтися, оскільки через регулярне вживання в організмі накопичуються токсини. Тому лікарі призначають препарати для зняття інтоксикації, усунення похмілля і нормалізації функціонування органів. Зазвичай, детоксикація триває від 3-х до 10-ти днів.

В якості наступного етапу сучасне лікування алкоголізму пропонує роботу з психологом. Вона є дуже важливою частиною реабілітації, тому що саме під час спілкування з психологом, людина розуміє, що з ним відбувається, вчиться аналізувати себе, любити, приймати, прощати. Психологічна допомога завжди потрібна, тому що без неї людина не зможе знайти щастя без алкоголю. Адже її і далі будуть мучити переживання, які привели до залежності.

Психотерапія буває індивідуальною, груповою, також пацієнтам пропонують арт-терапію, різні тренінги.

Після успішного проходження психотерапії, медицина пропонує такі сучасні методи для лікування алкоголізму, як кодування. Це ефективний спосіб, але його можна використовувати тільки після повної реабілітації, коли людина усвідомлює всю небезпеку і таким способом хоче підстрахувати себе. У будь-яких інших ситуаціях кодування категорично заборонено, оскільки якщо людина не йде на процедуру добровільно, вона буде намагатися випити і це може призвести до летального результату.

Клініка доктора Кадирова пропонує тільки сучасні методи лікування. Тому якщо вашим близьким потрібна допомога – звертайтеся. І пам’ятайте про те, що лише комплексне лікування дає результат.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием