Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Спайсовая залежність: що це таке і чи можна від неї позбавитися

Спайсовая залежність: що це таке і чи можна від неї позбавитися

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
13 April 2020

Спайс – це вид наркотиків, який існує на території України вже майже 20 років. Свого часу його завезли з Ірландії і з тих пір такий вид психотропних речовин стали вживати багато українців різної статі і віку. На жаль, часто можна почути, що спайс є легкими наркотиками. А також зустрічаються ті, хто взагалі не вважає спайс наркотичною речовиною. Через таке ставлення до цього галюциногену, багато людей не помічає, що стають залежними. А потім їхні близькі буквально оббивають пороги різних реабілітаційних центрів з питанням: «Чи можна вилікувати залежність від спайсу?».

Відразу варто сказати, що від цього виду залежності можна вилікуватися, але тільки в тому випадку, якщо хворий сам цього захоче. Варто розуміти, що насильне лікування ніколи не дасть доброго результату. Навіть якщо людина кине наркотики, вона не стане від цього щасливішою, буде замикатися або почне агресивно ставитися до близьких. Тому, щоб допомогти хворому, потрібна його повна згода. А ще, розуміння його близькими ситуації. Тому зараз ми трохи розповімо про те, що таке спайс, як виявляється залежність від спайсу і чому не можна ставитися до даного виду наркотиків несерйозно. Пам’ятайте про те, що в питаннях наркотичної залежності потрібно бути компетентними і не забувати, що часто рахунок йде на дні, якщо навіть не на години.

Отже, перш ніж говорити про лікування залежності від спайсу, розповімо трохи про те, що це за наркотик, яке його походження і чому люди часто вважають, що спайс не може нашкодити організму.

Що таке спайс і як він діє на людину

Спайс спочатку продавали під виглядом галюциногенних рослин з екзотичних країн, суміш яких не є забороненою. Згодом стало зрозуміло, що в спайсі дуже мало чогось натурального. Насправді, в цьому наркотику змішано велика кількість різних хімічних речовин. Вчені багато років намагаються встановити, як саме спайс впливає на організм. Але, через те, що виробники цієї речовини постійно додають в нього нові і нові хімічні інгредієнти, складно проаналізувати весь спектр впливу.

Через це навіть коли вплив від спайсу проявляється через симптоми, не завжди ясно, що саме можна очікувати. І це дуже погано, оскільки навіть лікарям складно передбачити, яка саме реакція буде на спайс у конкретної людини. Відповідно, прийом препарату може закінчитися порушеннями у функціонуванні органів, інфарктами, інсультами та іншими вкрай неприємними реакціями. А в разі передозування взагалі може наступити смерть. Ось чому ніколи не варто пробувати спайс навіть з інтересу або «за компанію». У складі цього препарату дуже багато синтетичних сполук, які можуть подіяти на організм, як справжня отрута. І якщо людині вчасно не нададуть кваліфіковану медичну допомогу, є велика ймовірність того, що вона отримає інфаркт, інсульт або помре.

У спайсі містяться синтетичні аналоги діючої речовини марихуани. Є припущення, що спайс діє на організм в кілька разів сильніше героїну. Ось чому важливо якомога раніше почати лікування від цієї залежності.

Залежність від спайса: як зрозуміти, що людина наркоман і почати лікування

Те, що людина приймає спайс, причому регулярно, візуально помітно. Деякі симптоми можна побачити відразу ж після прийому, інші починають проявлятися через кілька днів. Коли прийом є регулярним, симптоми проявляються постійно.

Визначити, чи є від спайса залежність можна по:

 • частому кашлю і сухості в роті;
 • почервонінню очей і замутненому погляду;
 • різким і безпричинним нападам сміху і таким же параноїдальним станам;
 • сповільненому мисленню і мовленню;
 • перебуванню в одній позі довгий час і порожньому погляду, який спрямований в одну точку.

Також є ще ряд ознак, за якими можна визначити, що людина є залежною. До них входять:

 • апатичні настрої, які тривають довгий час;
 • постійна сонливість;
 • порушення апетиту – його відсутність, що змінюється переїданням;
 • різкі зміни настрою: хвилину тому людина була в депресії, а потім несподівано починає проявляти агресію.

Якщо вчасно не вжити заходів, то в певний момент почне з’являтися нудота, блювота, судоми, тахікардія та інші ознаки того, що організм перестав правильно функціонувати.

Тому якщо у когось з ваших близьких спостерігається спайсова залежність – відразу ж звертайтеся за допомогою в клініку Доктора Кадирова, щоб потім не було пізно.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием