Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Снюс: бездимний тютюн, який небезпечніший сигарет

Снюс: бездимний тютюн, який небезпечніший сигарет

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
24 February 2023

Сьогодні існує безліч різних видів наркотиків, які негативно впливає на психіку і фізичний стан людини. На жаль, багато речовин, які зараз є у вільному доступі, є або наркотиками, або препаратами, що містять токсини. І одна з таких речовин іменується Снюс. Що це таке? Багато хто вважає, що це відмінний замінник сигарет, який не зашкодить навіть підліткам. Звичайно, така думка – абсолютно помилкова. І саме через те, що люди не усвідомлюють справжньої проблеми, снюс поступово стає причиною багатьох захворювань і залежності.

Що таке снюс

Снюсом називається бездимний тютюн, який роблять з подрібненого тютюнового листя. Вважається, що він нешкідливий, тому що просто обробляється сіллю і содою. Найбільше молодь підкуповує те, що снюс може продаватися у вигляді простих льодяників.

Але, звичайно ж, все не так ідеально, як здається на перший погляд. Якщо говорити про Снюс і що це таке, то потрібно усвідомлювати, що це нікотин, який потрапляє в організм в кілька разів швидше ніж той, який міститься в сигаретах. Коли людина не курить сигарету, а розсмоктує снюс, нікотин потрапляє відразу ж в кров і клітини головного мозку. Відповідно, коли людина розсмоктує снюс, всі її внутрішні органи отримують справжній нікотиновий удар. А це особливо шкідливо в тих випадках, коли мова йде про підлітковий організм.

У підлітковому середовищі снюс дуже популярний, оскільки діти впевнено вважають, що це не сигарети, а значить, вони не роблять нічого поганого. До того ж, снюс доступний для кожного, тому у багатьох підлітків навіть не з’являється думки про те, що він дійсно може їм нашкодити.

Ось чому такий мішечок для тютюну можна побачити у багатьох підлітків. І на аргументи про те, що вживання снюса шкідливо для здоров’я, багато молодих людей часто не звертають уваги, оскільки переконані в його натуральності. До того ж, молоді люди цілком логічно говорять і про те, що, вживаючи снюс, вони не шкодять своїм легеням, як це відбувається з курцями сигарет. Це, звичайно ж, правда. Але, проблема в тому, що організму шкодить не тільки дим. Нікотин – це також вкрай шкідлива речовина, а в такому бездимному тютюні його міститься набагато більше, ще й в концентрованої дозі. Тому від вживання снюса, може виникати ефект, який викликає безліч побічних явищ, через які страждає юний незміцнілий організм. Більш того, бувають випадки, коли саме ця речовина стає причиною летального результату.

Проте, не дивлячись на явне негативний вплив, таким тютюном захоплюються не тільки підлітки, а й дорослі люди. Дуже часто вони використовують снюс, коли намагаються кидати курити. Курці зі стажем вважають, що так вони отримують дозу нікотину, до якої звикли, при цьому не шкодять своїм легеням. Ось тільки люди не зважають на те, що в тютюні міститься далеко не сіль і вода. Тому легко може виникнути алергія на снюс, а також інші серйозні захворювання. Встановлено, що через велику кількість хімічних речовин в складі, снюс може провокувати різні зміни в роботі органів, і навіть стати причиною раку.

Снюс, як причина раку губи і інших захворювань

Якщо говорити про вплив цього бездимного тютюну на дитячий організм, то відразу ж варто відзначити, що він часто викликає залежність і звикання. Також, як говорилося вище, снюс може викликати і алергічні реакції. До того ж, через вплив снюса на ще повністю не сформувався підлітковий організм, часто страждає репродуктивна система. Це призводить до підвищення рівня ризику розвитку безпліддя або можливих відхилень у майбутніх дітей.

А ще, через вживання снюса може сповільнитися як фізичний, так і розумовий розвиток дитини. Якщо підліток вживає снюс регулярно, у нього нерідко виникають проблеми із запам’ятовуванням, точністю реакцій. Також у деяких дітей підвищується агресивність.

Якщо ж говорити про дорослих, які вибирають снюс, як порятунок від такої шкідливої ​​звички, як куріння, то і тут є безліч небезпек, з якими може зіштовхнутися людина. Річ у тім, що в цьому тютюні міститься близько 30-ти хімічних речовин, які є канцерогенами. А саме вони часто стають причиною мутації клітин і, відповідно, виникнення раку. І це може бути не тільки рак губи, але і онкологічне захворювання підшлункової залози, стравоходу, порожнини рота і навіть легких. Тому намагаючись кинути палити таким способом, не варто тішити себе надіями, що це дійсно допоможе. Навпаки, швидше за все людина тільки собі зашкодить і погіршить стан свого здоров’я.

А навіть якщо вживання снюса не призведе до таких трагічних наслідків, те, що людина кладе тютюн під губу, стає причиною дуже неприємних захворювань порожнини рота. Зокрема, це пародонтоз, зубний наліт, виникнення зубного каменю. У тих, хто часто використовує тютюн, виникає запах з рота. А ще, через вживання снюса, переповненого нікотином, у багатьох починається тахікардія. А це погано як в юному, так і в зрілому віці, оскільки може стати причиною серцевих нападів.

До речі, снюс шкодить здоров’ю не тільки у вигляді тютюну, а й у вигляді цукерок або мармеладок. Напевно, це ще одна причина, чому він такий популярний серед підлітків. Виробник надав тютюну красиву форму і яскравий колір, а це, безумовно, привертає увагу дітей. До того ж, якщо в пресованому тютюні досить мало ароматизаторів і вони можуть просто не сподобатися підліткам, через що ті не стануть його вживати. То в мармеладки додано велику кількість підсолоджувачів і виглядають вони як цукати. Через це діти пробують їх із задоволенням, а іноді і ковтають. Через що у них можуть виникнути серйозні проблеми з шлунком. І це ще одна небезпека, яку несе в собі снюс.

Якщо говорити про те, чи вважається снюс наркотиком, то виробник, звичайно ж, скаже, що це не так. Але і виробники сигарет також не вважають, що вони продають наркотики. Однак тютюнопаління є залежністю, і не тільки психологічною, але і фізичною. Тому виходячи з такої логіки снюс можна вважати наркотиком. Хоча він і не включений в офіційний список наркотичних речовин. Однак якщо дивитися на те, наскільки швидко снюс викликає звикання, то можна відзначити, що він навіть гірше, ніж сигарети. Ось чому дуже важливо розуміти, що такий бездимний тютюн – це не нешкідлива альтернатива палінню. Це ще один вид речовин, які викликають звикання і призводять до негативних наслідків.

Чи є снюс наркотичною речовиною і як зрозуміти, що дитина його вживає

Ще раз повторимося про те, що тютюн завжди викликає залежність. Так, безсумнівно, споконвіку люди його вживали, але це не означає, що він їм не шкодив або у них не було залежності. Просто чим менш розвинутим було суспільство – тим менше уваги звертали на такі «дрібниці», оскільки тоді шанс померти від будь-якої хвороби, травми і так далі був набагато вище. Але сьогодні, коли від більшості захворювань знайдені ліки, проблема тютюнової залежності стає дуже яскравою і гострою, бо вона призводить до серйозних порушень в роботі організму.

А якщо говорити конкретно про Снюс, то через наявність великої кількості канцерогенів, він не тільки викликає залежність, а й шкодить організму більше, ніж простий тютюн для куріння. Тому дуже важливо вчасно помітити, що ваша дитина розсмоктує снюс і вжити всіх заходів, щоб вона припинила це робити. В іншому випадку у неї можуть початися порушення в роботі органів і з’явиться залежність, від якої зовсім не просто позбутися.

Що ж стосується ознак вживання снюса, то тут досить складно назвати якісь стовідсоткові особливості та зміни в поведінці, які підтвердять те, що підліток вживає тютюн. Але, якщо говорити про найпоширеніші зміни в поведінці, то можна відзначити:

 • дратівливість;
 • швидку стомлюваність;
 • проблеми зі сном;
 • погіршення апетиту.

Також з часом з’являється неприємний запах з рота, а зуби починають швидко жовтіти. Ще дитина може скаржитися на нудоту і головний біль. Але в перехідному віці, всі ці ознаки можуть говорити і про зовсім інше. Наприклад, про те, що у дитини проблеми з соціалізацією, вона перевтомлюватися, переживає через якихось конфліктів. Загалом, причин може бути безліч.

Тому щоб не нашкодити своїй дитині, необхідно акуратно розпитати її про те, що відбувається. І якщо батьки так і не зможуть домогтися зрозумілої відповіді – звернутися до психолога. Можна відразу ж відправитися до нарколога-психолога або поговорити з сімейним. У будь-якому випадку, він допоможе розібратися в ситуації і зрозуміти, що ж відбувається з дитиною. А також підкаже, як правильно поводити себе, щоб допомогти їй вирішити проблему.

Батькам потрібно пам’ятати про те, що діти ніколи не вживають будь-які наркотичні речовини (в тому числі і алкоголь) просто так. Цьому завжди є причина, яку дорослі, часто не помічають або просто не хочуть бачити. Замість цього вони намагаються вирішити проблему покараннями, погрозами і заборонами. Але, в більшості випадків, діти не кидають шкідливу звичку, а лише вчаться краще брехати і приховувати.

Тому необхідно усвідомлювати, що навіть якщо ви все робите для дитини, це не дає гарантії того, що у неї не виникне якихось особистих проблем в підлітковому віці. І через це вона не почне вживати снюс або інші речовини. Ось чому дуже важливо будувати довірчі відносини, поважати свою дитину і ніколи не боятися звертатися до психологів. Тому що психологічна допомога, яка надана вчасно – це запорука щасливого життя.

Наркологічна клініка імені Асана Кадирова

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием