Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Сіль – наркотик, які може довести до психозу і вбити

Сіль – наркотик, які може довести до психозу і вбити

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Сьогодні існує безліч видів наркотиків, які знаходяться в досить відкритому доступі для людей. Через це кількість наркоманів постійно збільшується. І якщо раніше всі наркотичні речовини усіма законами маркуються як незаконні, то недавно з’явилися інші, продаж яких дуже складно зупинити, оскільки, фактично вони не повинні використовуватися для прийому людиною всередину, тому їх не можна визначити як стовідсотковий наркотик.

Наприклад, наркотик сіль є справжньою сіллю для ванни, яку розчиняють у воді. Ось тільки якщо прийняти її всередину, то почнеться дуже сильний галюциногенний ефект, задоволення від якого триває пару годин, а параноїдальна стан – добу. Через це передозування сіллю – далеко не рідкість. Людина сама себе обманює, вважаючи, що від солі для ванни їй не буде погано. І в цьому полягає весь підступ. Коли люди думають, що вживають не наркотик, вони взагалі перестають вираховувати дозування. І результатом стають дійсно жахливі стани, які лякають навіть наркоманів з великим стажем.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ СІЛЛЮ: ЩО В ЦЬОМУ ВИПАДКУ РОБИТИ І ЯК ВОНО ВИЯВЛЯЄТЬСЯ

За своїм ефектом препарат нагадує екстазі та амфетамін. Однак наслідки від нього ще гірші. Коли спливає певний час після прийняття ванни, людина починає бачити, чути і відчувати галюцинації. Наприклад, їй може здатися, що кімната знаходиться за зачиненими дверима, хоча, насправді, немає не те що замка, а навіть дверей. Потім почути голоси зі стін, ляскання крил. Серце почне прискорено битися, тіло покриється потом. Якщо відразу ж після прийняття солі людина відчувала задоволення, то незабаром у неї починаються справжні напади параної. Так відбувається через низьку якість наркотику.

Свідомість людини взагалі перестає сприймати світ хоч трохи раціонально і адекватно. Людина може стати в одній точці і стояти кілька годин, взагалі не розуміючи, як проходить час і що відбувається навколо. Якщо поруч є люди, вона цілком може вирішити, що вони сидять десь у шафі, звуть її, до чогось примушують, насміхаються, в загальному, роблять образливі речі.

Ще одна ознака передозування – бажання зібрати всі крупинки солі, які могли розсипатися по дому і з’їсти їх. Чомусь у людини виникає відчуття, що її життя буквально крутиться навколо цієї солі. І вона не може нічого зробити і взагалі про щось думати, якщо не буде її постійно вживати. Добре, коли такі думки накочуються в закритому приміщенні. Тоді люди хоча б не намагаються піти і дістати десь ще порцію. Якщо ж людина перебуває на вулиці, вона може вирішити, що необхідно знайти продавця і купити ще. У підсумку, через неадекватну поведінку багато людей створює неприємні ситуації, вони агресивно поводяться, через що потрапляють в поліцію або психіатричну лікарню.

Крім слухових і візуальних галюцинацій, сіль викликає ще і кінестетичні ілюзії. Так людям починає здаватися, що у них липне шкіра, з неї сходять шари слизу і бруду, вона стає синюшною і виглядає просто огидно. Також з’являється почуття, що все свербить, по тілу повзають комахи. Саме через це багато наркомани завдають собі шкоди. Вони буквально розривають все тіло до крові.

В цілому, такий стан триває добу. Людина не може спати, розслабитися, відволіктись. Її голову постійно відвідують параноїдальні думки.

Наркомани часто говорять про те, що практично фізично відчувають, як параноя йде за ними, вона нашіптує всякі дурниці, вони можуть стосуватися всього, починаючи від пропажі близької людини і закінчуючи смертельними хворобами, які наркоман починає у себе знаходити. Навіть ті, хто приймає наркотики не один рік, одностайно кажуть, що сіль найгірше, що вони пробували. Адже після години-двох задоволення починається страшний стан, який триває близько двадцяти чотирьох годин.

І навіть коли дія наркотику закінчується, жахи не припиняються. Тому що починається «отходняк», який супроводжується страшною депресією, тахікардією, нудотою, тремтінням у всьому тілі. Від цього наркотику дійсно легко може зупинитися серце, оскільки тіло піддаватися дуже і дуже сильним навантаженням. Такі стани тривають близько десяти годин. За цей час людина дійсно може з’їхати з глузду, адже параноїдальні думки не покидають її ні на хвилину.

Тому під час передозування потрібно терміново звертатися до фахівців. Якщо ви бачите, що хтось поруч знаходиться в такому стані, не потрібно чекати, поки він сам прийде до тями. Адже цього може і не статися. Краще відразу дзвонити в швидку або в наркологічний центр. Там лікарі знають, які медикаменти необхідно ввести, щоб якомога швидше позбутися від токсинів, що викликають подібні стани. А ще хворому дають препарати, що сприяють правильному функціонуванню організму. Вони знімуть надмірне навантаження на серце і судини, таким чином рятуючи людину від можливого інфаркту або інсульту.

ЩО ТАКЕ СІЛЬ, З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ НАРКОТИК І ЯК ЙОГО РОБЛЯТЬ

Цей наркотик з’явився зовсім недавно – в 2010-му році. Його дійсно випускають, як звичайну сіль, навіть не забуваючи маркувати написом «Не для вживання людиною». Ось тільки багато дилерів чудово знає, як саме використовують її наркомани, і дилери продають цим нещасним засіб, який буквально зводить з розуму. Якщо розібратися, чим особлива сіль наркотична і що це взагалі таке, то можна зрозуміти, що речовина має такий хімічний склад, який допомагає тілу розслабитися, коли людина перебуває у ванній. У неї навіть додали вітаміни, корисні речовини, які добре діють на нервову систему. Але в разі, коли такий препарат приймаю всередину,дія стає зовсім іншою.

Те, що відчуває людина, дуже нагадує відчуття після прийому екстазі і амфетамінів. А все тому, що до складу нібито безпечного речовини входить мефедрон. Саме він і викликає все галюциногенні ефекти. Наркомани часто називають сіль «Сьоме небо». Тому, що наркотик, нібито, приносить неймовірне задоволення і коштує дуже недорого в порівнянні з іншими речовинами.

ОЗНАКИ СОЛЬОВИЙ НАРКОМАНІЇ

Дуже важливо вчасно зрозуміти, що близька людина вживає сіль. Інакше вона може в черговий раз не розрахувати з дозою і це закінчиться сильними психічними порушеннями, інсультом, інфарктом, або ж навіть смертю. Тому якщо ви підозрюєте, що хтось вживає «Сьоме небо», потрібно звернути увагу на те, чи з’явилися у людини такі ознаки:

 • дуже сильне серцебиття;
 • високий тиск;
 • зіниці постійно розширені;
 • тіло здійснює мимовільні м’язові рухи.

Окрім того, часто люди впадають в дуже специфічні психози. Вище вже були описані приблизні стани, викликані цим наркотиком. Однак все може змінюватися в залежності від того, в якому стані знаходиться людина, про що вона думає, що бачила до того, як прийняти наркотик. Тому поведінка різних людей під сіллю відрізняється, але всі вони говорять дуже дивні речі, можуть «зависати» в одному місці на кілька годин, знаходяться в стані постійного страху, думають, що за ними стежать, звуть ті, кого поруч взагалі немає.

Сіль органічна має дуже серйозний ефект, при цьому на вигляд вона не викликає особливих підозр і тривог. Сіллю торгують багато дилерів, оскільки поліцейські собаки її не знайдуть адже, по суті, це косметичний засіб. Та й з сечі вона виводиться дуже швидко. Відповідно, складно не те, що зловити продавця наркотиків, а навіть визначити статистику вживання «Сьомого неба». До недавнього часу такі речовини взагалі вважалися легальними. І тільки недавно в Сполучених Штатах Америки прийняли закон про заборону цього «косметичного» засобу. Але виробники наркотиків не втрачають часу дарма. Вони просто змінюють назву, трохи корегують склад і випускають все нові і нові препарати. А законодавчі органи не встигають вчасно відслідковувати і випускати нові закони про заборону на легальну торгівлю сіллю.

Тому жертвою «Сьомого неба» може стати кожен. Іноді ці наркотики пробують просто з інтересу. Найчастіше їх використовують наркомани зі стажем, коли не мають коштів, щоб купити щось дорожче. Але, в будь-якому випадку, якщо ви бачите, що хтось із близьких приймає солі для ванни явно не за призначенням – відразу ж звертайтеся до фахівця. Не втрачайте часу, щоб потім не шкодувати все життя.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием