Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Сіль для ванни: наркотик, який викликає страшні галюцинації

Сіль для ванни: наркотик, який викликає страшні галюцинації

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
27 July 2020

Сіль для ванни – це звичайний косметичний засіб, яке всі ми звикли використовувати, щоб розслабитися, відпочити. Але далеко не всі знають, що десять років тому під виглядом солі почали продавати справжній наркотик, який має дуже сильний вплив на організм і серйозні наслідки.

Наркотик, який продавали, як сіль для ванни – це речовина, яка за своїм впливом на організм дуже схоже на амфетамін і кокаїн. Його можуть нюхати, приймати перорально. Дуже довго ввезення і розповсюдження цих речовин не могли проконтролювати, оскільки сіль для ванн, як і ці наркотики має маркування «не для вживання всередину». Відповідно, виробники білих кристалів зняли з себе всю відповідальність, маркіруючи наркотичну речовину. Вони з упевненістю говорили про те, що не відповідають за дивні пориви і бажання людей вживати сіль всередину, адже є ж попередження, що цього не можна робити.

Як з’явився легальний наркотик сіль для ванн

Все почалося десь у 2010-му році. Саме тоді на ринок вийшов новий вид солі для ванн. Виробник рекомендував його тим, хто хоче розслабитися, зняти нервову напругу, розслабитися. На упаковках писали, що в ній є спеціальні вітаміни, різні корисні складові. І це дійсно так, сіль добре діяла на організм людини, якщо вона додавала її в воду, а не їла. Але, дізнавшись склад речовини, відразу ж знайшлися ті, хто зрозумів, що його можна використовувати і у вигляді наркотиків. Тому дуже скоро сіль почали продавати на чорному ринку, в уже злегка переробленому вигляді. Вона перетворилася в чисту наркотичну речовину, яка виглядає як білі кристали.

Сіль для ванн: особливості впливу наркотику на організм, його ефект

По своєму ефекту сіль дуже схожа на екстазі та амфетамін. У складі цієї солі просто є мефедрін. А саме він і відповідає за ефект ейфорії. До речі, наркомани називають сіль «Сьоме небо». Тому що вона дарує відчуття розслабленості, радості, щастя.

Звичайно ж, морська сіль для ванни, як і будь-який наркотик має тимчасову дію. А потім починається «отходняк», який супроводжується депресивними станами, ломотою у всьому тілі, апатією і дратівливістю. Через ці негативні почуття, наркомани купують речовину знову і знову, щоб продовжити свою ефемерну радість.

Сіль для ванни наркотик мають такий склад, який дуже сильно шкодить організму людини. Тому що в ньому є безліч хімічних речовин, які в разі прийому всередину, діють на органи руйнівно. Тому дуже важливо якомога раніше визначити, що хтось із ваших близьких почав вживати сіль для ванни абсолютно не за призначенням, і вчасно звернутися до фахівця. Тому що чим довше людина вживає такі наркотики – тим сильніше їх вплив відбивається як на нервовій системі і психіці, так і на інших органах. Якщо не зреагувати, то потім доведеться дуже довго лікувати людину, відновлювати його організм, який може сильно постраждати від хімічних складових наркотику.

Як визначити, що у людини передозування сіллю для ванни

Щоб допомогти хворому і не допустити серйозного погіршення стану здоров’я, а то й летального результату, потрібно знати основні ознаки передозування. Якщо їх зовсім не помітити, то наслідки можуть бути дуже серйозними. Річ у тім, що сіль стає причиною дуже складних і страшних психозів. Люди бачать жахливі речі, чують голоси, їм може ввижатися все, що завгодно. В такому стані наркоман прибуває від декількох годин до декількох днів. А потім починається найсильніша інтоксикація організму, яка супроводжується депресією і суїцидальними думками.

Серед зовнішніх ознак передозування виділяють наступні:

 • у людини помітно розширені зіниці;
 • сіпаються руки, ноги, інші частини тіла, оскільки відбуваються мимовільні м’язові рухи;
 • помітно підвищується кровоносний тиск;
 • частішає серцебиття.
 • І все це обов’язково супроводжується галюцинаціями різного роду.

Якщо у кого-то з ваших близьких сталося передозування – негайно звертайтеся за допомогу в спеціалізовану клініку, щоб провели детокс. А потім почали лікування.

Наркологічний центр доктора Кадирова пропонує цю та інші види допомоги наркоманам. Звертайтеся, і нехай ваші близькі будуть здорові.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием