Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Що таке синтетична марихуана і чому вона небезпечна для людей

Що таке синтетична марихуана і чому вона небезпечна для людей

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
30 October 2020

Багато хто вважає, що вживання так званих «легких» наркотиків, зокрема, марихуани, абсолютно не шкодить здоров’ю. Звичайно ж, це не так. Будь-яка наркотична речовина завдає шкоди психіці, нервовій системі, викликає звикання. І марихуана не виняток. Але є наркотик гірше звичайного марихуани – це синтетична марихуана. Хоча, насправді, цей наркотик зовсім не схожий на канабіс. І зараз ми розповімо про те, що являє собою синтетичний аналог для марихуани і чому він ще більш шкідливий, ніж звичайна «травичка».

Що таке синтетична марихуана і чим вона небезпечна

Речовина, яку називають синтетичної марихуаною, з канабісом взагалі не має нічого спільного. Тому що її виробляють зовсім не з канабісу, а зі спеціальної суміші спецій і трав. У процесі росту ці рослини обприскують спеціальними хімікатами. У них є сполуки, які імітують психотропні речовини марихуани. Синтетичний ТГК рекламують як безпечний і легкий, але це зовсім не так. Адже наявність хімії в складі наркотику вже говорить про те, що він набагато шкідливіше природних. Ті, хоча б, негативно впливають тільки на психіку, а хімічні речовини ще й руйнують інші органи. До речі, спайс і К2 теж люблять називати безпечними. Хоча, насправді, вони дуже сильно шкодять людині, руйнуючи її психіку і стаючи причиною незворотних процесів, які призводять до відмови печінки, нирок, серця та інших органів.

Такий же вплив на організм має і синтетична марихуана. Ця трава, в якій є хімія, викликає серйозні наслідки. Річ у тім, що в наркотику містяться хімічні сполуки, які викликають сильне отруєння. Найчастіше ті, хто вживає наркотик, навіть приблизно не уявляє, що в ньому міститься. І це дуже небезпечно, оскільки в разі передозування неможливо пояснити лікарям, чим людина отруїлася. Відповідно, вони не знають, як точно їй допомогти. І це може призвести до серйозних наслідків, навіть летального результату. Ще одна небезпека такої синтетичної марихуани криється в тому, що рослини обприскують нерівномірно. Відповідно, ніхто не знає, скільки потрапило хімікатів на конкретну порцію суміші. Один раз її може бути трохи, і людина не відчує особливого ефекту. Тому наступного разу візьме більше, на суміші виявиться велика кількість хімікатів, і вживання призведе до передозування.

Багато хто думає, як зрозуміти, що трава з хімією? Якщо це синтетична марихуана, то вона точно з хімією тому її ні в якому разі не можна вживати, інакше наслідки можуть бути непередбачуваними і дуже серйозними.

Як виглядає синтетична марихуана і як її використовують

Цей вид наркотиків виглядає як висушене листя. Найчастіше для продажу їх складають в сріблясті пластикові пакетики. Небезпека цього наркотику полягає ще і в тому, що він продається під виглядом звичайних пахощів або сухих духів. Також цю суміш рекомендують використовувати і в рідких випаровувачах. Тобто, ніхто не продає її як наркотик, хоча всі й знають, чим саме є цей продукт. Відповідно, дуже складно зупинити торгівлю цими речовинами.

Якщо говорити про способи вживання цього наркотику, то його курять у вигляді звичайного косяка, можуть використовувати курильні трубки і навіть електронні сигарети. А деякі взагалі заварюють з суміші чай, кладуть її в тісто. Також можуть вживати через ніс, за допомогою випарника. Всі види вживання призводять до того, що хімічні речовини поступово отруюють організм. А, як вже говорилося вище, якщо покласти більше, ніж необхідно, може наступити передозування.

Тому, ні в якому разі не можна вважати, що синтетична марихуана нешкідлива. Якщо хтось із ваших близьких її вживає і не хоче відмовитися – значить, у людини сформувалася залежність і їй необхідна допомога. Тому не втрачайте часу, звертайтеся в клініку доктора Кадирова. Там пояснять, як переконати людину прийти на прийом і лягти на лікування, а потім нададуть комплексну допомогу.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием