Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Денний стаціонар

Денний стаціонар

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
22 July 2022

Що таке денний стаціонар? Це щось середнє між амбулаторно-поліклінічним прийомом, де пацієнт, отримавши призначення лікаря, лікується в домашніх умовах, і стаціонаром, де обов’язково госпіталізують для надання інтенсивної медичної допомоги. Процес лікування в умовах денного стаціонару передбачає введення медичних препаратів парентеральним шляхом, тобто внутрішньом’язево або внутрішньовенно (струменеве або крапельне введення). Маніпуляції відбуваються в лікувальному закладі під наглядом лікаря. Після їх завершення пацієнт може повернутися додому або на роботу.

У роботі денного стаціонару наркологічного відділу є своя специфіка. Це пов’язано з відсутністю цілодобового медичного контролю, що підвищує ймовірність зриву. У такому випадку більша частина навантаження накладається на родичів наркозалежної особи, від зацікавленості яких багато в чому залежить результат лікування.

У денному стаціонарі наркологічного центру імені Кадирова А.О. людина з наркотичною залежністю отримує перелічені нижче послуги.

 1. Внутрішньом’язеві, внутрішньовенні ін’єкції, крапельниці
 2. Індивідуальні або групові заняття з психотерапевтом
 3. Екстракорпоральні процедури, які проводяться за межами тіла, для очищення крові від токсинів (плазмоферез, гемосорбція, гемодіафільтрація)
 4. Фізіотерапевтичні процедури (електрофорез, масаж, лікувальна фізкультура)

ПЕРЕВАГИ

 • Перед маніпуляціями пацієнт проходить щоденний огляд нарколога.
 • Ведення ін’єкцій і крапельниць у лікувальному закладі гарантує їх безпеку. А у випадку алергічної реакції негайного типу на введений препарат (анафілактичний шок, набряк Квінке) – надання невідкладної медичної допомоги
 • Після процедур наркозалежна людина більшу частину часу витрачає в домашньому оточенні або ходить на роботу
 • Можливе відвідуванням денного стаціонару за індивідуальним графіком, але не рідше 2-3 разів на тиждень
 • Під час лікування видається лікарняний листок із відміткою: «Денний стаціонар»
 • Вартість дня лікування суттєво нижча від вартості перебування в стаціонарі
 • Пацієнт не відчуває відчуження, ізоляції від суспільства, оскільки лікування займає мало часу
 • Гарантія анонімності лікування

КОЛИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕННИЙ СТАЦІОНАР?

Уже під час первинного огляду нарколог намагається встановити довірливі відносини с наркозалежним. Лікар обговорює з ним і його рідними, яка форма лікування буде більш доцільною. Тобто збільшується бажання пацієнта, можливість родичів привозити та забирати його з клініки, розклади роботи, матеріальні витрати тощо.

У денному стаціонарі наркозалежний проходить ті ж етапи лікувальної програми, що й у стаціонарі. Хоча, звичайно, медикаментозне усунення фізичної залежності краще проводити в умовах стаціонару. Протягом місяця після детоксикації потрібно бути під наглядом, проходити відновлювальну терапію. Вона має на меті зміцнити мотивацію для довгострокової відмови від наркотиків. У цьому випадку денний стаціонар – ідеальний варіант. Крім того, він підходить для людей, які в минулому мають довготривалі періоди ремісії (період утримання від наркотиків).

Для усунення наркологічної залежності та продовження ремісії пацієнту потрібна спеціалізована медична допомога. Самостійно йому не впоратися. Поставтеся до вибору клініки дуже серйозно, заздалегідь поцікавившись відгуками та репутацією вибраного вами медичного закладу.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием