Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Сальвія – наркотична шавлія, яка призводить до порушень в роботі мозку

Сальвія – наркотична шавлія, яка призводить до порушень в роботі мозку

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
1 July 2020

Шавлія – ​​це відома лікарська рослина, яке допомагає від багатьох захворювань. Але, крім цього, сальвія може використовуватися не тільки для лікування. Це справжній наркотик, який має галюциногенний ефект, тому широко використовується наркоманами для того, щоб «зловити кайф». Незважаючи на те, що це рослина, а не хімічний препарат, сальвія – це наркотик, який може викликати залежність і негативно впливати не психіку людини. У ньому міститься речовина дитерпеноїд сальвінорін. Через нього така наркотична шавлія дуже популярна серед наркоманів. Тому якщо є підозра, що хтось із ваших близьких вживає наркотики, можливо, вони використовують саме сальвію. Відразу ж варто сказати, що на питання: «сальвія наркотик чи ні», відповідь однозначна – це наркотик, нехай і природний. Тому ні в якому разі не можна закривати очі на те, що хтось вживає сальвію не в якості ліків. І зараз ми коротко розповімо про те, як наркотична шавлія діє на організм, які ознаки вживання і наслідки.

Сальвія: особливості вживання наркотику і його дії на організм

Оскільки наркотична речовина міститься прямо в листі, наркомани використовують різні способи вживання, в тому числі і найпростіші. Сальвія як наркотик вживається у вигляді листя, які можна жувати або палити. Також його перемелюють, додають у напої. Якщо наркоман хоче отримати максимальний ефект, він може зробити з наркотичної шавлії екстракт. Він діє швидше і сильніше, ніж свіжі або сушені листя.

Те, наскільки сильно сальвія подіє на організм, безпосередньо залежить від способу і кількості вживання, а також індивідуальної толерантністі організму до цього наркотику. Ефект посилюється, якщо вживати сальвию з іншими наркотичними засобами або алкоголем. Однак подібні «експерименти» над організмом можуть привести до серйозних наслідків. На жаль, наркомани рідко про це думають, намагаючись будь-яким способом отримати максимальний ефект.

Сальвія наркотик має ефект, який дуже нагадує вплив екстазі або ЛСД.

Якщо говорити про ознаки вживання сальвії, то спочатку потрібно розповісти про те, як цей наркотик діє на організм. Наркотична шавлія має швидкий ефект, який триватиме близько години. Найсильніше дію помітно в перші 10-20 хвилин. Потім ефект поступово знижується і зникає. Якщо помилитися з дозуванням, вживання може призвести до психозу і параної. Під час перших прийомів спостерігається сухість у роті, високе потовиділення, підвищення тиску.

Якщо говорити про загальні ознаки, за якими можна визначити, що людина вживала сальвію, то до них можна віднести наступні:

 • у хворого починаються галюцинації;
 • різко змінюється настрій від дуже веселого до агресивного або депресивного;
 • виникають панічні атаки, необгрунтоване почуття страху;
 • мова стає незв’язною;
 • з’являється відчуття, що пересуватися можна лише використовуючи зусилля думки;
 • починаються проблеми з координацією;
 • людина не може мислити логічно.

Також наркоман стає блідим, в деяких випадках відбувається втрата свідомості.

Через те, що сальвія є сильним галюциногеном, після вживання людина може бачити або чути галюцинації, починати сміятися без причини. Деякі говорять про те, що бачать видіння або виходять з тіла. Після того, як дія наркотику закінчується, багато хто взагалі не пам’ятає про те, що вони говорили, бачили і що з ними відбувалося.

Такі стани небезпечні не тільки тим, що вони шкодять психічному здоров’ю. Також під дією наркотику людина втрачає зв’язок з реальністю, а значить може випасти з вікна, потрапити під машину, нашкодити комусь вважаючи, що бореться зі злом.

Коли дія сальвії закінчується, люди відчувають сильну дратівливість, не можуть зібратися з думками, у них спостерігаються депресивні настрої.

Крім перерахованих вище, у вживання сальвії є й інші наслідки і побічні ефекти.

До наслідків відносять:

 • порушення пам’яті;
 • проблеми з моторикою;
 • ушкодження мозку;
 • депресивні стани і думки про суїцид.

А серед ознак можна виділити:

 • нудоту;
 • неврози і панічні атаки;
 • проблеми з диханням і серцебиттям;
 • порушення сну.

Дуже важливо вчасно побачити проблему і звернутися за допомогою до фахівців. Клініка доктора Кадирова пропонує комплексне лікування від усіх видів залежності, в тому числі і залежності від сальвії. Звертайтеся, і нехай ваші рідні люди будуть здорові.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием