Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Реабілітація після алкогольної залежності

Реабілітація після алкогольної залежності

Реабілітація для алкоголіків після відмови від вживання спиртного

Лікування алкогольної залежності – це тривалий і складний процес. На першому етапі людину медикаментозно виводять із запою і дають підтримку організму. Це дуже важливо, оскільки через постійне вживання алкоголю порушується робота всіх систем. Та після того як фізичний стан більш-менш стабілізується, наступає найскладніший і тривалий етап психологічної реабілітації.

Реабілітація для алкоголіків з психотерапевтом

Аби почати вживати алкоголь без міри, у людини повинна бути причина. У когось вона очевидна, а у когось ховається в підсвідомості. І щоб люди не поверталися до алкогольної залежності, психолог повинен знайти разом з ними цю причину і вирішити, як вчинити, щоб уникнути бажання йти від усього світу в алкогольне забуття. Щоб відновлення організму після відмови від вживання алкоголю було всебічним, людині необхідно знайти в житті сенс і нову дорогу. Якщо ж вона залишиться в тому ж психологічному стані, ефект від лікування швидко пройде, а оточуючі і обставини будуть знову спонукати до вживання спиртного.

Психологічна реабілітація алкозалежних та їх родичів

Рідні та близькі люди алкоголіка називаються співзалежними. Їм також доводиться проходити шлях реабілітації, оскільки вони зобов’язані навчитися правильно поводитися з людиною, яка бореться кожен день. Дуже важливо правильно моделювати поведінку, інакше вона може призвести до зривів і неконтрольованої агресії. Коли відбувається відновлення організму після постійного алкоголізму, в якийсь момент людині починає здаватися, ніби тепер вона зможе пити в обмежених кількостях. Вона забуває про інтоксикацію, ломку, починає думати, що пляшка пива раз на тиждень – це не страшно. Ось тільки подібна поведінка – перший крок назад у прірву. І дуже важливо, щоб люди поруч могли зупинити, вберегти від помилки, але не тиснути і не поводитися агресивно.

В процесі реабілітації людині і її родичам важливо зрозуміти, що минуле життя повинно закінчитися назавжди. Для цього необхідно за власним бажанням повністю змінити коло спілкування. Адже саме воно у багатьох випадках спонукає до вживання алкогольних напоїв. Якщо цього не зробити, терапія в кращих клініках навряд чи допоможе. Коли людина тільки-тільки відмовляється від алкоголю, будь-яке підбурювання може стати фатальним. Тому завдання психолога пояснити, чому більше не варто спілкуватися з товаришами по чарці і разом з пацієнтом подумати над тим, де йому можна знайти нові нормальні знайомства.

Реабілітація після алкогольної залежності

Комплекс заходів також включає відновлення соціальних зв’язків, оскільки через руйнування особистості і постійні запої, люди часто втрачають всіх своїх нормальних друзів і знайомих. І після закінчення лікування їм потрібно навчитися миритися зі своїм почуттям провини, прощати себе і починати все з нової сторінки. Обов’язок психолога – допомогти  їм повірити у власні сили. Реабілітація алкоголіків після сильної залежності – це складний комплекс процедур, який включає вживання препаратів, що дозволяють стабілізувати психіку, і постійне спілкування з психологами і психотерапевтами. Ось чому так важливо, щоб людина не просто кодувалася або підшивалася, а звертався до кваліфікованої клініки і проходила там комплексне лікування, спрямоване на відновлення фізичного та психологічного здоров’я.

Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием