Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Проблема популярності «СПАЙСІВ»

Проблема популярності «СПАЙСІВ»

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
5 December 2019

Останнім часом у світі відзначається різке зростання популярності сумішей для куріння під назвою «Спайси», «Мікси», «Ароматичні суміші». Усі вони належать до синтетичних канабіноїдів (С.К.). В останній статті я я описав соціально-медичні наслідки канабіноїдів.

У цій статті я хочу підкреслити розбіжності між синтетичними та природними канабіноїдами. На жаль, наркогенність С.К. значно зростає. Порівняно з коноплею, їх можна використовувати методом розпилення на звичайну сушену траву. Її зазвичай курять, деяку вживають усередину, заварюють як чай. Наркотичний ефект настає практично миттєво, але він менш тривалий. З цієї причини його частіше використовують.

Це призводить до швидких соматичних змін, таких самих, які ті, що виникають під час вживання природних канабіноїдів. На тлі відмови від наркотику проявляються явища абстинентного синдрому, виражені вегетативні зміни, неврологічні та соматичні. С.К. має вищий потенціал до формування психозів і передпсихозних станів порівняно з препаратами канабінолу. Навіть одноразове вживання (С.К.) нерідко супроводжується формуванням психозів, які вимагають додаткового лікування психотропними препаратами. Це відзначалося в людей без психіатричної патології в анамнезі. Ейфорія (С.К.) дуже небезпечна й підступна.

Люди, що вживали спайси, можуть легко вчинити найтяжчі жорстокі дії.

Легко, не тому, що вони стають жорстокими, а тому, що вони не усвідомлюють жорстокості. Змінюється сприйняття, хворі розповідають – «здається, що все, що відбувається, стається десь збоку». C.К. не лише знімає контроль над емоціями та моральними обмеженнями, але й робить людей такими, яким легко щось навіяти. Таких хворих можна легко підмовити на протиправні дії.

Існує багато випадків, коли через передозування, інтоксикацію настають смертельні випадки. Синтетичні канабіноїди не вивчені до кінця, а виробники часто змінюють хімічну структуру, додаючи до них різні психоактивні речовини, що призводить до певних труднощів у вивченні спайсів.

Але можна зрозуміти одне – це дуже тяжкий наркотик, який через свою легкодоступність, практично вільний продаж, збільшує кількість хворих у геометричній прогресії. Це приклад того, що легалізація наркотиків веде до катастрофи.

Ніколи не пробуйте наркотики — «це не допоможе вам розслабитися», а точно призведе до трагічної смерті.

З повагою, Кадиров А.О.

Також в центрі Кадирова практикують методику кодування Довженко.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием