Коли стає зрозуміло, що близька людина захопилася наркотиками, її сім’я і друзі намагаються зробити все можливе, щоб допомогти. Тому багато хто пробує лікувати наркоманів примусово. Але чи потрібно це робити, і чи принесе це очікуваний ефект?
Коли людину насильно відправляють в центр, вона потрапляє в некомфортні умови. Так звані реабілітаційні центри – це, найчастіше, місця, де наркоманів змушують важко працювати, і ставляться до них зовсім не як до тих, хто має право на свої бажання і точку зору. Вважається, що таке примусове лікування від наркоманії – це дієвий спосіб. Нібито робота відволікає від думок про наркотики, тому після закінчення курсу люди повністю відмовляються від наркотичних речовин і починають нове життя. Проблема полягає в тому, що наркохворий не зможе вилікуватися, якщо сам цього не захоче. Йому необхідна методика, що передбачає хорошу мотивацію, а в центрах таку не дають.
Коли наркохворого відправляють в центр насильно, єдине, що він відчуває – це злість на своїх рідних. Тому замість того, щоб переосмислювати своє життя, люди концентруються на стані ненависті і просто тимчасово виконують поставлені умови. Вони розуміють, що потрібно терміново прикинутися тими, хто «став на шлях істинний», щоб їм повірили і «відпустили на свободу». Як тільки це відбувається, люди знову купують наркотики, а також починають мститися своїм рідним, завдаючи їм моральні і навіть фізичні травми. Тому лікування наркоманії в центрі примусово – це не той вибір, який необхідно зробити. Такий підхід здається найвірнішим, адже він дозволяє вирішити проблему вже тут і зараз. Але все не так просто. Від наркоманії не можна позбутися лише виведенням зі стану ломки і примусовою працею. Людям потрібна реальна мотивація, яку необхідно дати, перш ніж наркозалежний піде проходити курс. Як показує практика, хорошого результату добилися лише ті з наркохворих, які вирушили на лікування не під конвоєм з родичів і лікарів, а самостійно. Вони змогли усвідомити, наскільки негативним є вплив наркотику, і лікування стало для них справжнім порятунком.
Щоб людина усвідомила свою проблему, з нею потрібно розмовляти. Так, коли вона під дією речовини, зробити це дуже складно. Тому після чергової інтоксикації дійсно можна викликати лікарів додому і відправити її в клініку. Але після стабілізації стану з наркоманом повинен поговорити психолог. Ось чому так важливо не відправляти наркозалежних в центри, а звертатися тільки в клініки, де їм гарантують кваліфіковану допомогу досвідчених фахівців. На відміну від примусових заходів медичного характеру хронічного наркомана в центрі, клініка працює за методикою, яка базується на медикаментозній підтримці організму і психологічній реабілітації. Пацієнт перебуває під постійним наглядом лікарів, тому немає ризику погіршення фізичного стану. Йому приписують препарати, що знімають ломку і дозволяють швидше прийти в нормальний фізичний стан. Що ж стосується психологічних проблем, лікарі разом з пацієнтом шукають причини залежності, визначають, як їх викорінити і віднайти для себе новий шлях в житті.
Тому коли ваш близька людина стає жертвою наркотиків, не потрібно її примусово лікувати. Замість цього зверніться у клініку, і кваліфіковані фахівці допоможуть вам знайти спосіб переконати наркохворих відправитися на лікування добровільно.