Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Причини жіночого алкоголізму

Причини жіночого алкоголізму

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
5 April 2021

В останні роки статистична картина щодо вживання міцних напоїв змінилася, причому в гіршу сторону. У зловживанні стали помічати слабка стать, причому цього знаходиться маса підтверджень. Жінки-алкоголіки здатні маскуватися не гірше чоловіків, і приховувати свій згубний потяг до останнього. Ще пара мінусів – прискорене звикання до спиртного і подвійно складне лікування залежності. Це пов’язано з особливостями жіночого організму.

Існує цілий ряд причин, що пояснюють, чому розвинувся алкоголізм жіночий. Серед них є дійсно вагомі і надумані. Але набагато важливіше зрозуміти, що пляшка пива або горілки не допоможуть врятувати звалилися відносини, налагодити бізнес, відбутися в професії або поліпшити життя. Проблеми з алкоголем здатні тільки руйнувати сім’ї, і негативно позначатися на майбутнє потомство.

Поширені причини жіночого алкоголізму

Щоб ефективно боротися із залежністю, важливо зрозуміти, звідки вона виникла, і який є її основа – чисто фізичної або психологічної.

Психологи називають однією з головних причин, що провокують алкоголізм у жінок, особисту нереалізованість. Ось кілька форм її прояву:

  1. Відсутність сім’ї (або безуспішні спроби створити її).
  2. Зради чоловіка або його відхід з сім’ї. У незаміжніх жінок це може перетворитися в несподіване розставання з коханим чоловіком.
  3. Заміщення одних пріоритетів іншими. Кожна людина повинна розвиватися гармонійно. Але у представниць слабкої статі такий баланс буває порушений. Наприклад, якщо дівчина рано виходить заміж, а далі займається сім’єю і побутом, упускаючи можливість реалізувати себе в професійній сфері. І в підсумку в 40-45 років може виявитися «біля розбитого корита», як кажуть наші мами і бабусі: чоловік іде до молодої, діти виростають і залишають будинок, а хранителька вогнища залишається наодинці з собою. Або навпаки, коли жінка вперто будує кар’єру, віддає всю себе роботі, а в зрілому віці розуміє, що особисте життя залишилася невпорядкованого.

Крім цього, виділяють наступні причини алкоголізму у жінок:

  • Спроба втечі від повсякденних проблем.
  • Прагнення позбутися від стресу або депресії. Жінки звикли жити емоціями, і легко виходять зі стану рівноваги. Тому спиртне здається їм легким способом поліпшити настрій і знайти внутрішній комфорт.
  • Для підтримки компанії. Зазвичай пропозицію випити кілька чарок або келихів виходить від подруги, яку хочеться підбадьорити і підтримати. Але згадайте, куди можуть завести благі наміри!
  • Для створення і виправдання певного іміджу. Таке практикується серед молоді, причому дівчата починають вживати алкоголь з раннього віку (13-15 років), коли їх організм ще знаходиться в стадії формування. У доросле життя вони вступають до виробленої залежністю, і в подальшому хвороба прогресує.
  • Генетична схильність.

У чому підступ?

Найнебезпечніше – то, що згубна звичка виробляється непомітно. Для багатьох банку пива або пара коктейлів в нічному клубі – це ніщо. Але якщо їх вживати регулярно, майже щодня, то через півроку-рік людина вже не може жити без алкоголю.

Ще один нюанс: міцні напої коштують порівняно недорого, і легко доступні. Досить зайти в будь-який продуктовий магазин або торговий павільйон, і зробити покупку «для підняття настрою».

Що робити?

Стійка тяга до спиртного у жінки – це хвороба, яку можна і потрібно лікувати. Для початку важливо усвідомити, що вас або ваших близьких торкнулася проблема жіночого алкоголізму. Потім необхідно встановити її причини. Знаючи їх, можна підібрати адекватне лікування.

У розвинених країнах світу прийнято звертатися до медиків ( для виведення з запою і реабілітації), психотерапевтів і психологів. На жаль, в нашій країні така практика знаходиться в стадії розвитку, а жінки, які страждають згубною звичкою, віртуозно приховують це.

Як лікується жіночий алкоголізм: причини і типові наслідки можуть бути різноманітними? Ось кілька рекомендацій фахівців:

  • Вчіться протистояти стресам і вирішувати проблеми. Причому обговорювати їх краще за все не з друзями-приятелями, а в колі близьких людей, або звернутися до фахівців.
  • Внесіть різноманітність у своє життя. Виходьте в люди, періодично відвідуйте світські заходи, знайомтеся з культурними пам’ятками. Подорожуйте, слухайте улюблену музику, відкривайте нове хобі і т.п.
  • Вибірково ставитеся до нових знайомств. Перегляньте свій круг спілкування: в ньому не повинно бути по чарці з минулого життя.

Якщо ви нервуєте або хвилюєтеся, вчіться відновлювати рівновагу за допомогою безпечних засобів: зміни обстановки, медитації, трав’яних чаїв і розслаблюючих ванн.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

    *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
    Анонімна консультація

      Замовити

        Записаться на прием