Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Препарат Ксанакс: заспокійливе, яке призводить до сильної залежності

Препарат Ксанакс: заспокійливе, яке призводить до сильної залежності

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
19 April 2023

Проблеми з наркотиками часто виникають абсолютно несподівано. Здавалося б, жила абсолютно здорова і щаслива людина, навчалася, працювала, а потім щось почало з нею відбуватися. І ці зміни, звичайно ж, помітили рідні та близькі. Але не захотіли вірити в те, що їхня рідна людина хвора.

Саме таке неправильне ставлення до проблеми часто призводить до того, що люди не отримують своєчасну допомогу. Ось чому так важливо розуміти, що від наркотичної залежності ніхто з нас не застрахований. А ще пам’ятати про те, що навколо нас є дуже багато наркотичних речовин, про існування деяких з них більшість навіть не здогадується. І це не дивно, адже багато видів наркотиків – це лікарські засоби, які використовуються для лікування і профілактики різних хвороб. Вони дійсно необхідні для людей з певними фізичними проблемами або психічними відхиленнями. Але, якщо ці таблетки приймати не за рецептом, вони дають наркотичний ефект, викликають ейфорію. Тому дуже важливо розуміти, як з’являються симптоми залежності від тих чи інших таблеток.

У цій статті ми поговоримо про Ксанакс. Тому що його легко дістати, а отже багато наркоманів застосовують саме цей препарат, щоб отримати ілюзорне відчуття радості, щастя і свободи.

Ксанакс – препарат від безсоння

Як і багато інших наркотиків, ця речовина досить швидко викликає залежність, тому потрібно бути дуже обережними навіть якщо людині прописали таблетки за рецептом. Ось чому важливо приймати всі подібні речовини під контролем лікаря і тільки в зазначених дозах, а не намагатися їх підвищити самостійно, для збільшення ефекту.

Ксанаксом називають одну з форм бензодіазепінів – це препарати, які допомагають людям позбутися від тривожності і безсоння. Вони приналежні до групи депресантів для нервової системи. Тобто, вони сповільнюють роботу нервової системи, тим самим заспокоюючи людини, знімаючи відчуття того, що все навколо є загрозою.

Що таке ксанакс і де ще його використовують

Крім розладів, пов’язаних з тривожністю, також ці таблетки можуть прописувати людям, у яких є проблеми з алкоголем. Коли людина відмовляється від вживання спиртного, вона також може постійно відчувати почуття тривоги, через що у неї виникають панічні атаки.

Ще один спосіб використання цих таблеток – лікування від припадків. В цілому, цей препарат є одним з найпопулярніших психоактивних речовин. Ось чому ксанакс так полюбився наркоманам. Він має дуже швидку дію, заспокоює, а при перевищенні дозування дає зовсім інший ефект, який так подобається людям з наркотичною залежністю. Але якщо не розрахувати з дозою, то ксанакс ефект може призвести до дуже серйозних наслідків, в тому числі і до летального результату.

Ось чому так важливо усвідомлювати, наскільки сильно цей препарат може нашкодити здоров’ю. Адже через те, що ксанакс в певних випадках має наркотичну дію, навіть мінімальне перевищення дози може привести до того. що у людини почнуться незворотні процеси, які призводять до дуже тяжких наслідків.

Саме тому, з одного боку, ксанакс – це дійсно дуже хороші і ефективні таблетки, які допомагають вилікувати соціофобію, прибрати занепокоєння і нудоту після хіміотерапії. А, з іншого боку, препарат, 1 міліграм якого еквівалентний 10-ти міліграмам валіуму, здатний зробити з людини наркомана і просто знищити їй життя.

Як працюють ліки xanax

У мозку кожного з нас є нейрони, які називаються гамма-рецепторами. Саме вони і відповідають за те, що людина тривожиться, турбуватися. І якщо ці нейрони стають надто активними, вони починають згоряти. Завдяки ксанаксу активність зменшується, а значить і втрачених нейронів стає набагато менше. У людини зникає відчуття тривоги, вона не відчуває паніку, може взяти себе в руки і адекватно оцінити те, що відбувається навколо. Але, через те, що ксанакс діє дуже швидко, в разі безконтрольного прийому, ці таблетки починають викликати звикання.

На жаль, залежність може спостерігатися навіть у людей, які п’ють таблетки за рецептом лікаря. Ось чому так важливо дуже уважно стежити за станом пацієнта і, в разі необхідності, вчасно припинити прийом препарату.

Препарат xanax має різні відгуки, саме через виникнення таких проблем. Наприклад, оскільки препарат має короткий період напіврозпаду, у людей можуть виникати симптоми відміни навіть між дозами. А якщо препарат приймають неправильно, тобто, як наркотик, то з’являється безліч побічних ефектів.

Як визначити, що людина приймає ксанакс

Оскільки наслідки від ксанаксу дуже серйозні, потрібно якомога раніше зрозуміти, що хтось із близьких перетворюється в наркомана і звернутися за допомогою.

Отже, зазвичай після частого і неконтрольованого прийому цього препарату, з’являються такі ознаки:

 • людина дуже швидко втомлюється, плутається в думках;
 • мова стає невиразною;
 • виникають сильні головні болі;
 • хворий стає занадто чутливим до шуму;
 • людину трясе і вона не в змозі це проконтролювати;
 • часто змінюється настрій;
 • хворий страждає від безсоння;
 • з’являються проблеми з емоціями – людина перестає їх відчувати;
 • підвищена пітливість;
 • блювота;
 • німіють кінцівки;
 • спостерігається різка зміна ваги.

У цього препарату діюча речовина – алпразолам, тому з питанням, як позбутися залежності, потрібно звертатися тільки до фахівців. Без їх допомоги неможливо вирішити проблему самостійно. Як вже говорилося вище, алпразолам, наркотичний ефект якого викликає сильне звикання, змушує хворого вживати нову і нову дозу.

Також варто пам’ятати, що після відміни препарату, людина може дуже погано почуватися. А якщо вона використовувала таблетки в якості наркотику, то відсутність дози викликає такі симптоми відміни, які можуть бути небезпечні для життя. Ось чому так потрібна допомога фахівців. Тому якщо хтось сумнівається в тому, що ксанакс, звичайно ж, викликає звикання, то від цих сумнівів варто негайно позбутися. Тому що така помилкова думка може привести до серйозних наслідків.

Тому потрібно завжди думати не про те, скільки триває ефект від ксанаксу, а про те, наскільки сильно ці таблетки впливають на організм. Адже після відміни препарату ксанакс у людини дуже сильно підвищується тривожність, починається паніка, він може стати просто неосудним, нанести шкоду собі і оточуючим.

Тому якщо хтось із близьких став залежним – непотрібно намагатися вирішити проблему самостійно. Замість цього необхідно звернутися до фахівців. Клініка доктора Кадирова пропонує професійну допомогу і лікування від наркоманії.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием