Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Підшивання від алкоголізму: в яких випадках варто проводити цю процедуру

Підшивання від алкоголізму: в яких випадках варто проводити цю процедуру

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
3 February 2020

Алкоголізм – це складна і страшна хвороба, від якої страждає сучасний соціум. На жаль, в цьому немає нічого дивного. Якщо проаналізувати вікове ставлення до алкоголю в світі і, зокрема, в Україні, стає зрозуміло, що воно більш ніж позитивне. Алкоголь вихваляється в народній творчості і лише іноді згадується, що через нього починаються проблеми. А, в основному, ми постійно бачимо, що все асоціюють спиртні напої з веселощами, святами, розслабленням.

Саме тому, більшість людей не бачать нічого поганого у вживанні алкоголю. Нерідко можна помітити, як батьки самі пропонують підліткам випити вина, тому що це «корисно для здоров’я». Або ж наливають їм, щоб діти нібито навчилися пити з батьками, а не десь на вулиці з друзями. Ось тільки подібна поведінка часто призводить до формування позитивного ставлення до алкоголю. І підлітки починають вважати, що пити можна і навіть потрібно.

У багатьох випадках саме через це і розвивається підлітковий алкоголізм. Звичайно ж, не можна говорити, що так відбувається в сотні випадків зі ста. Дійсно є люди, які можуть пити помірно, просто насолоджуючись келихом вина. Або ж, спробувавши кілька разів спиртні напої, просто від них відмовляються, тому що алкоголь їм не подобається.

Однак подібні випадки скоріше виняток. В основному, люди починають вживати алкоголь досить рано і, з роками, дози збільшуються. Часто це відбувається через стреси, нереалізованість, проблеми у відносинах з близькими людьми, відсутність розуміння в колективі. Людина дуже втомлюється від того, що відбувається навколо і, в підсумку, починає шукати способи підняти настрій, розслабитися, відпочити. А вона вже роками чула про те, що випити трохи алкоголю, щоб розслабиться – це не страшно. Відповідно, людина знаходить в спиртних напоях певну віддушину і сама не розуміє, що алкоголь поступово починає займати важливу нішу в її житті. Часто приходить момент, коли люди вже не можуть уявити собі вечір без пари пляшок пива. Але якщо якийсь відсоток людей на цьому і зупиняються, поступово скорочують дози і припиняють так вживати, то інші вже не можуть зупинитися.

І це стає початком алкоголізму. Потрібно усвідомлювати, що такі речі не відбуваються просто так. Встояти перед спиртним не можуть тільки ті, у кого є свої глибинні психологічні проблеми, від яких вони намагаються втекти, врятуватися від переживань за допомогою алкоголю.

Ось чому так важливо розуміти, що вилікуватися від алкоголізму можна лише в тому випадку, коли людина усвідомлює свою проблему. Якщо він вона зробить цього, то ніколи не зможе переосмислити життя і навчитися радіти тому, що відбувається без алкоголю. Ось чому підшивка від алкоголізму, яку так люблять використовувати – це не панацея від усіх проблем. Ось тільки родичі алкоголіка дуже часто це не усвідомлюю. І це призводить до жахливих наслідків.

Підшивання від алкоголізму: що це таке

«Підшивки» або «підшиванням» називають процедуру вшивання під шкіру хворого ампули зі спеціальною речовиною. Якщо в організм потрапляє спирт, капсула розривається, відбувається реакція, через що починається найсильніша інтоксикація. Це призводить до серйозних ускладнень у функціонуванні організму, в ряді випадків і до летального результату.

Часто підшивка від алкоголізму використовується як панацея, саме через такі наслідки. Родичі хворого сподіваються, що через страх померти він більше ніколи не буде пити. І це – найголовніша проблема. Тому що страх – це не найкраща мотивація для того, щоб кинути пити. Коли людина боїться, вона не усвідомлює своїх справжніх проблем. Нею керує лише інстинкт самозбереження.

Але, з часом, бажання випити, яке взагалі нікуди не поділися, все одно бере гору. І це призводить до того, що люди починають шукати спосіб випити. Вони пробують різні напої в різних кількостях. Що нерідко призводить до того, що капсула лускається і це тягне за собою різні наслідки. Тому потрібно усвідомлювати, що таке підшивка від алкоголізму і наскільки сильно вона може нашкодити. Адже часто відправляючи близьку людину на таку процедуру, її рідні просто шукають можливість розібратися з проблемою в найкоротші терміни і заплатити за це мінімальну суму. Ось тільки подібний поспіх призводить до незворотних наслідків.

Тому що навіть в тому випадку, коли людина все ж кидає пити, вона все одно змінюється. Адже їй щодня хочеться випити, страх не дає цього зробити, а мозок починає шукати або вихід, або переходити в режим агресії. Також бувають випадки, коли люди просто усуваються від усіх і всього, стають замкнутими, можуть задуматися про суїцид. У подібних ситуаціях опиняються хворі, які так не змогли знайти радість в житті, у них зовсім немає мотивації не пити, але доводиться це робити.

Якщо ж говорить про перший варіант, то тут людина або намагається якось випити, або шукає віддушину в іншій залежності. Це може бути наркоманія, лудоманія (залежність від ставок, казино, лотерей), ігроманія. Але, щоб вона не вибрала, це все одно буде залежність, яка може виявитися навіть страшнішою, ніж алкоголізм.

У другому випадку, через неможливість випити, люди починають агресивно поводитися і зривати злість на близьких. Тому що саме сім’ю і друзів вони звинувачують в тому, що залишилися без основної, а то і єдиною радості в житті.

Як ви бачите, остаточно не розуміючи, що таке підшивка від алкоголізму, керуючись благими намірами, люди тільки шкодять своїм рідним.

Але якщо все так погано, чи можна взагалі підшивати? Так, цю процедуру дійсно проводять, причому в спеціалізованих клініках. Але така підшивка алкоголіків проводиться тільки після серйозного і повного лікування від алкоголізму.

Чи допомагає підшивка від алкоголізму і в яких випадках її проводять

Перше, про що потрібно знати – підшивання від алкоголізму має проводитися тільки за згодою хворого. Причому він повинен сам це вибрати і реально усвідомити всі ризики і наслідки. Для цього людям можуть вводити мінімальну дозу речовини і спиртного, щоб людина сама відчула, що її чекає. Така «презентація» допомагає краще зрозуміти, на що йде хворий і прийняти усвідомлене рішення.

Також лікар дуже докладно розповідає, що таке підшивання від алкоголізму, які препарати можуть бути використані і які реальні наслідки варто очікувати.

Вживання спиртного після підшивки – це дійсно дуже небезпечно. І на таку процедуру часто йдуть ті, хто пройшов курс психологічного та медикаментозного лікування, але все ще не впевнені в своїх власних силах. Саме в таких випадках дана процедура може допомогти. Тому що людина сама вибрала підшивку від алкоголізму, дізнався, що це і як діє на її організм, і прийняла рішення без тиску ззовні. Відповідно, вона взяла на себе відповідальність і зробила це тільки для того, щоб підстрахуватися і не зірватися.

Ось в такій ситуації підшивання від алкоголізму є дійсно потрібною процедурою. Але, повторюємо, її можна проводити тільки після комплексного лікування, яке може зайняти місяці.

Саме таке лікування можна отримати в клініці доктора Кадирова. Там з хворими працюють фахівці, які допомагають їм позбутися від проблем, що стали причиною алкоголізму і поступово навчитися шукати нові радості в житті. І коли пацієнти усвідомлюють, що можуть зірватися, їм пропонують процедуру підшивки. Тому якщо у вашій родині трапилася біда – не намагайтеся йти по найпростішому шляху. У такій ситуації він буде дорогою в нікуди. Замість цього зверніться за допомогою до професіоналів, які дійсно можуть вирішити проблему.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием