Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Первітин: наркотик, який перетворює людей в недоумкуватих і вбиває

Первітин: наркотик, який перетворює людей в недоумкуватих і вбиває

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
30 October 2020

Первітин – це наркотик, який несе за собою жахливі наслідки. Після 3-4-х років вживання людина стає недоумкуватою або навіть помирає. Тому дуже важливо знати про те, що це за наркотик, як він діє на організм і які наслідки викликає. Ми сподіваємося, що інформація, викладена в цій статті, допоможе помітити ознаки вживання наркотику у близьких людей і допомогти їм до того, як процес стане незворотним.

Що таке первітин, його склад і особливості

Багато хто знає первітин під іншою назвою – «фен». Це більш дешевий аналог кокаїну. У первітину подібний склад, але цей наркотик містить ще більше шкідливих хімічних складових, через які так сильно руйнується нервова система і організм в цілому. Цей наркотик дуже популярний у всьому світі, він навіть фігурував у відомому серіалі «У всі тяжкі». Там його називали предметом або метамфетаміном. Цей наркотик варять з ефедрину, займаючись цим підпільно. Ось чому наркотик дешевий у порівнянні з іншими наркотичними речовинами.

Ті, хто виробляє мет, проводять нескладні хімічні реакції, завдяки яким ефедрин перетворюється в дуже сильний психостимулятор, молекула якого дуже схожа на молекулу амфетаміну. Беручи мет, людина відчуває ейфорію, прилив сил. Але все це лише ілюзія, оскільки тридцятихвилинні «приходи» від цього наркотику – прямий шлях до недоумства. Якщо людина регулярно вводить препарат внутрішньовенно, вже через кілька років вона стає неадекватною, не може нормально сприймати реальність. А ще, таким людям дуже легко щось навіювати. Цим користуються наркоторговці, і за чергову дозу змушують наркомана йти на злочини.

Первітин з’явиться як медичний препарат для екіпажів підводних човнів. Його розробляли, щоб допомогти людям перебувати в боєготовності протягом чотирьох днів. Але експерименти показували, що у препарату є побічні ефекти. Однак його використовували у в’єтнамській і корейської війни. А ще, його вживав Гітлер, Також цим препаратом не цуралися і в радянському союзі – його давали розвідникам, коли тим необхідно було здійснювати марш-кидки. Звичайно ж, представники влади розуміли, що завдають людям шкоду, але, все одно, продовжували використовувати цей наркотик, так їм необхідні були результати.

На післявоєнному радянському просторі первітином стали захоплюватися хіпі. У цю субкультуру входило безліч художників, поетів, представників дисидентської культури. Молоді люди хотіли розширювати свою свідомість і не розуміли, наскільки сильно шкодять своєму здоров’ю і психіці. Первітин був дуже популярним в 80-х і 90-х, хоча це приховував уряд. І сьогодні такий наркотик також нескладно дістати. Через що страждає здоров’я багатьох молодих людей.

Як первітин діє на людину

Щоб розпізнати первітин, потрібно знати всі ознаки від вживання наркотику. Це допоможе вчасно визначити проблему і допомогти людині, яка страждає від залежності. Коли людина робить ін’єкцію, майже відразу ж починається прихід, оскільки наркотик швидко розноситься по крові. Наркоман відчуває величезний прилив сил, він відчуває, що світ прекрасний і чарівний, все чудово, а він сам може домогтися всього, чого тільки забажає. Ось тільки первітин має жахливі наслідки. Після того, як дія наркотику закінчується, з’являється сильна втома. Людині фізично складно ворушити руками і ногами їй нічого не хочеться, навіть їсти й пити. Весь світ стає сірим, тому хочеться знову вколотися, щоб повернути щастя. Саме через це первітин такий небезпечний і його дія настільки руйнівна. Людина просто не може жити в реальному світі, оскільки «відхідняк» після вживання настільки сильний і травмує, що це неможливо терпіти і хочеться швидше вколотися знову. Згодом, у людини починаються маячні психози, з’являються нав’язливі думки. Вона всюди бачить ворогів, може виконувати один і той же дію годинами – наприклад, курити за 7-10 годин або рвати на собі волосся. Такі стани небезпечні як в психічному, так і в фізичному плані. Первітин має настільки страхітливий ефект, що під його впливом або в стані ломки людина може накласти на себе руки.

Тому якщо ви знаєте, що хтось із близьких вживає первітин – негайно звертайтеся за допомогою. У клініці доктора Кадирова є все, щоб вивести людину зі стану наркотичного сп’яніння і надати комплексне лікування. Звертайтеся.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием