Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Первинна діагностика алкоголізму

Первинна діагностика алкоголізму

Ознаки алкогольної залежності і як її розпізнати на ранніх стадіях

Алкогольна залежність – це хвороба, яка розвивається у людей різного віку. Залежний може бути підлітком з незаможної родини або бізнесменом з великими статками. Алкозалежність буває як у двадцятирічних, так і у шістдесятирічних. Без спиртного не можуть обходиться як деякі чоловіки, так і жінки. Тому завжди потрібно бути дуже уважними до себе і близьких. Інакше можна вчасно не розпізнати перші симптоми, а коли ситуація погіршитися, доведеться витрачати багато часу, нервів і фінансів на те, щоб вилікуватися від алкоголізму.

Ознака алкогольної залежності

Багато людей вважає, що якщо здоров’я дозволяє їм пити, то нічого страшного не відбувається. Адже в очах суспільства алкоголік – людина, яка лежить під парканом, випрошує дріб’язок на пляшку, відбирає гроші у своїх власних дітей і спілкується тільки з бомжами. Насправді, далеко не всі люди, які постійно вживають спиртне, поводяться і виглядають саме так. Про алкоголізм багатьох не здогадуються навіть їх найближчі друзі. А все тому, що людина усвідомлює, наскільки неправильна її поведінка, але знаходить для себе виправдання, щоб не зупинятися. Однак розуміючи, наскільки негарно виглядає її поведінка, в компанії п’є помірно або не п’є взагалі. А потім купує пляшку і напивається вдома, на самоті.

Ознаки початкової алкогольної залежності помітно відрізняються від того, що людина робить і як себе веде, коли не може без пляшки прожити і дня. Коли люди тільки починають отримувати задоволення від спиртних напоїв, вони ловлять себе на думці про те, що з великою радістю чекають свята і застілля. Якщо в повсякденному житті вони начебто не думають про випивку, то після того як дізнаються про майбутню вечірку, відразу ж починають відчувати ейфорію, викликану наявністю алкоголю. Це говорить про перші ознаки алкоголізму.

Первинна діагностика алкоголізму

На цій стадії хвороба ще не можна діагностувати, оскільки вона тільки зароджується. У людей немає депресій, якщо їм доводиться не пити кілька днів, нормальне повсякденне самопочуття. Після вживання надмірної дози спиртного, на наступний день вони навіть дивитися не можуть на випивку.

Діагностика для підтвердження алкоголізму проводиться на тих стадіях, коли людина не просто думає про випивку, а починає сприймати її, як найважливіше у своєму житті. Вона більше нічим не захоплюється, поступово забуває про хобі, не може відпочити без алкоголю. Заходячи в супермаркет, завжди мусить придбати якусь випивку, а якщо довго залишається тверезою, впадає в сильну депресію, стає дратівливою.

Також у алкоголіків починають проблеми з психікою. Вони відчувають сильний дискомфорт, коли, не випивають. Через випивку така людина може забути про те, що треба вийти на роботу, забрати дитину зі школи, і знайде собі виправдання. Така поведінка говорить про те, що відчуття сп’яніння стало для хворого найважливішим і потрібно негайно вживати заходів.

Тест для хворого на алкозалежність

Родичі хворих часто намагаються проходити в інтернеті тест на постійне пияцтво, відповідаючи на питання. Звичайно ж, такий варіант не є достатньо вірним, але може допомогти побачити загальну картину. Але щоб повністю переконатися в наявності залежності, необхідно пройти перевірку в лабораторії. Існують медичні препарати, що дозволяють визначити наявність алкоголю в крові. Їх використовують під час судмедекспертиз, а також в інших випадках, коли людина не бажає зізнаватися в тому, що вона вживала алкоголь.

Але щоб хворий вилікувався, йому мало пройти тести і примусове лікування. Замість цього необхідно усвідомити проблему, знайти її коріння разом з лікарями і позбутися від хворобливого потягу до спиртного раз і назавжди.

Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием