Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Опіум – наркотик, через якого не живуть більше тридцяти

Опіум – наркотик, через якого не живуть більше тридцяти

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Опіум – це дуже популярний вид наркотиків, який відомий людям з усіх куточків Землі ще з давніх часів. Опіумні препарати широко застосовуються в медицині, оскільки вони можуть тамувати біль, знімати стрес і навіть рятувати від проносу.

Але, крім лікувальних властивостей, опіати також є препаратами, при вживанні яких з’являється відчуття ейфорії, зникають страхи, людина відчуває себе щасливою і спокійною. Саме тому сотні тисяч людей починають зловживати опіатами, що призводить до опіумної залежності.

ОПІУМНА НАРКОМАНІЯ ЯК ЗАХВОРЮВАННЯ

Хоча люди вживали опіум ще з давніх часів, такий вид наркотичної залежності ідентифікували як хворобу лише в 70-х роках дев’ятнадцятого століття. Саме в той час лікарі почали використовувати шприци для ін’єкцій і наркомани швидко взяли цей спосіб введення наркотику на озброєння. Також в той період синтезували героїн, який довгий час вважали відмінними ліками від кашлю. І лише на початку двадцятого століття лікарі зрозуміли, що він є наркотиком з сильним впливом на організм.

ЯК ВИЗНАЧИТИ, ЩО ЛЮДИНА – ОПІЙНИЙ НАРКОМАН

Люди, які вживають опіум, найчастіше є ін’єкційними наркоманами. Тому перша ознака залежності – сліди від уколів. Вони можуть бути не тільки на руках, але і на ногах, шиях, стопах. Якщо у наркомана великий стаж, його вени стоншуються, тому доводиться вдаватися до внутрішньом’язових ін’єкцій.

Крім слідів у людей з такою залежністю часто сильно звужені зіниці, а шкіра і слизові мають блідий відтінок і постійно пересихають.

Якщо відбувається передозування наркотиком, людина впадає в сонний стан, яке переходить в кому. А потім настає параліч дихальних органів і смерть. Ось чому при передозуванні потрібно відразу ж викликати бригаду швидкої допомоги, а не намагатися вивести людину з опійного сну самостійно.

ЗМІНА В ПОВЕДІНЦІ НАРКОМАНА

Крім фізичних змін у опійних наркоманів відбуваються і психологічні. Вони перестають займатися звичними хобі, втрачають інтерес до всього, що не стосується наркотиків. Залежний починає багато дратуватися, агресивно і грубо ставиться до оточуючих, може брехати про що завгодно, лише б отримати нову дозу.

Опійні наркомани рідко живуть довше 30-ти років, тому якщо з кимось із близьких сталося таке нещастя, як опіумна залежність, потрібно відразу ж звертатися за допомогою в спеціалізовану клініку. Інакше наслідки можуть бути жахливими.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием