Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Опіоїди – наркотики, які впливають на свідомість і вбивають адекватне сприйняття світу

Опіоїди – наркотики, які впливають на свідомість і вбивають адекватне сприйняття світу

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
2 December 2020

Опіоїди – це один з найпопулярніших видів наркотиків. А все тому, що вони діють практично миттєво. Плюс, їх не так вже й складно дістати в сучасному світі. Тому такий вид наркотиків вживає багато людей, причому, з різних станів суспільства і з різним достатком. А все тому, що наркотики дають ілюзію щастя, яку вони не можуть знайти в реальному світі. І саме з цієї причини залежність від опіоїдів є дуже сильною. Люди просто не усвідомлюють, а точніше, не хочуть думати про те, яку вони шкоду собі роблять. І бажають знову і знову вживати, забуваючи про те, що наркотики не змінюють їхнє життя на краще, навпаки, все руйнують, ламають психіку і забирають здоров’я.

Ось чому так важливо чітко розуміти, що таке опіатна залежність. Ця інформація допоможе розпізнати проблему і допомогти близьким людям, поки ситуація не погіршилася до критичного рівня. У цій статті ми коротко розповімо про цю залежність, перерахуємо ознаки і наслідки.

Як опіоїди впливають на організм людини

Вже не раз було доведено, що опіоїди дуже сильно впливають на клітини, які відповідають за пам’ять і навчання. Саме тому вони і викликають таку сильну і швидку залежність. У порівнянні з багатьма іншими видами наркотиків, вони прискорюють процес звикання і роблять залежність сильнішою і стійкою.

Коли почалася опіоїдна сучасна епідемія, вчені прикладали багато зусиль, щоб вивчити проблему і знайти спосіб допомогти залежним з більшою ефективністю. В ході досліджень було виявлено, що опіоїди змінюють так званий механізм заохочення, який є в нейронах. Тобто, вони не дають розуму логічно оцінювати ситуацію і робити висновки. Замість цього людина, що вживає опіоїди, весь час намагається себе заохотити, дати собі почуття нескінченної радості. І вживає нову дозу. Він перестає мислити логічно, прогнозувати свої вчинки і усвідомлювати, які наслідки його можуть очікувати. Замість цього залежний просто йде в світ фантазій і наркотичних ілюзій, халатно ставиться до здоров’я, що і призводить серйозних хвороб, смерті.

А ще, наркомани, які вживають саме опіоїди, частіше схильні до пограбувань і навіть вбивств. Їм настільки важливо роздобути кошти для придбання нової дози, що вони не можуть зупинити себе, проявити раціональність, елементарну людяність. Все це йде на другий план, залишається лише бажання отримати наркотик.

Зараз ситуація ускладнюється ще й через те що з’явилися синтетичні опіоїди. Вони ще швидше і сильніше руйнують організм, викликають залежність. Тому потрібно знати про всі ознаки, щоб якомога раніше запропонувати залежному допомогу.

Ознаки залежності і передозування опіоїдами

Як вже говорилося вище, опіати і опіоїди дуже сильно впливають на психіку людини. Тому симптоми залежності, в першу чергу, проявляються через:

 •         сильні напади тривоги, які часто супроводжуються запамороченням і уповільненим диханням;
 •         депресивні настрої;
 •         відсутність мотивації до чогось;
 •         різкі перепади настрою і зміна емоцій;
 •         несподівано ейфорія (в момент вживання);
 •         сонливість або безсоння.

Якщо ж говорити про фізичні прояви залежності, то це нудота, блювота.

Як вже говорилося вище, опіоїдні засоби порушують раціональне сприйняття реальності, тому люди хочуть отримати більше і більше ілюзорного щастя, і в гонитві з ним збільшують дозу. Що може призвести до передозування.

Якщо сталася передозування, то у людини спостерігається наступне:

 •         вона може втратити свідомість;
 •         звужуються зіниці;
 •         пульс сповільнюється або взагалі пропадає;
 •         дихання стає нерегулярним або пропадає:
 •         з’являється блювота;
 •         пропадають будь-які реакції.

У разі передозування слід негайно викликати швидку допомогу, тому що без своєчасної детоксикації людина може просто померти.

У клініці доктора Кадирова пропонують як допомогу в дезоксидації, так і комплексне лікування. У клініці працюють досвідчені лікарі, які розуміють, що залежність можна вилікувати тільки в тому випадку, якщо надати не тільки медикаментозну, а й психологічну допомогу. Тому якщо ви зіткнулися з такою проблемою, як опіатна залежність у когось з близьких – приходьте до нас. Наші лікарі пояснять як переконати людину, що їй необхідне лікування, а потім зроблять все, щоб пацієнт знову зміг жити щасливо без наркотиків.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием