Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Оксикодон – Знеболююче, що викликає залежність

Оксикодон – Знеболююче, що викликає залежність

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Оксикодон – це знеболююче, яке для багатьох стало отим страшним наркотиком,який повністю зламав життя людини. Цей препарат можна придбати в аптеці за рецептом, він використовується для зняття сильного болю. Часто застосовується в онкології.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ

Оксикодону вже більше ста років. Препарат розробили німці в 1916-му році. Вчені хотіли отримати медикамент, у якого ефект був би сильнішим, ніж у кодеїну або морфіну. Тому шляхом синтезу через табиїн природних джерел опіоїдів, вони отримали новий напівсинтетичний опіоїд. Лікарі прописують оксикодон в тих випадках, коли людині потрібно зняти сильний або помірний больовий синдром.

ВИКОРИСТАННЯ ОКСИКОДОНУ ЯК НАРКОТИКА

Всі болезаспокійливі не тільки блокують больові відчуття, також вони імітують в голові стан задоволення. Тому якщо постійно приймати болезаспокійливі і перевищувати дозування, то людина буде відчувати те ж, що і героїновий наркоман.

Ось чому такі таблетки є настільки небезпечними. Вони впливають на організм, викликаючи розвиток толерантності до речовини. Відповідно, чим довше наркоман вживає ці таблетки – тим більше доза йому потрібно. Якщо ж доводиться відмовитися від оксикодону – починається ломка. Сильний абстинентний синдром супроводжується болями, галюцинаціями, параноєю. Оксикодон викликає таку ж сильну фізичну залежність, як і інші опіати, зокрема кокаїн, героїн. Тому для позбавлення від оксикодонової залежності необхідна допомога кваліфікованих фахівців.

ЯК РОЗПІЗНАТИ ОКСІКОДОНОВОГО НАРКОМАНА

У людини, яка вживає цей препарат, спостерігається пригнічення дихання, тобто дихальна недостатність. Людина дихає поверхнево, часто, їй може здаватися, що вона задихається. Також у таких наркоманів на шкірі можуть з’являтися висипання, під дією таблеток люди часто потіють, страждають через нудоту, запаморочення, слабкість і сухості в роті. А ще постійний прийом оксикодону викликає запори.

Під час кайфу наркоман впадає в стан ейфорії, настає відчуття розслабленості, яке може тривати до п’яти годин.

Якщо людина почала зловживати оксикодоном, потрібно якомога швидше звернутися в клініку лікування наркоманії. Інакше наслідки можуть бути дуже серйозними і навіть летальними.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием