Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Насвай – перша сходинка до наркоманії

Насвай – перша сходинка до наркоманії

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Сьогодні підлітки часто вживають таку речовину, як насвай. Вони впевнені в тому, що це не наркотик і нічого страшного в ньому немає. Але якщо розібратися, що таке насвай, стає зрозуміло, наскільки ця речовина небезпечна для організму.

Основна проблема цього наркотику полягає в тому, що він офіційно не внесений до списку наркотичних речовин. І цей факт стає аргументом для багатьох молодих людей. Вони переконують себе і оточуючих в тому, що якщо насвай не є офіційним наркотиком, значить, ця речовина не може завдати шкоди організму. Звичайно ж, таке бачення ситуації абсолютно неправильне. Адже, незважаючи на доступність і легальність, препарат містить компоненти, які точно є наркотиками або ж у своєму поєднанні дають наркотичний ефект.

Насвай завжди роблять в домашніх умовах, змішуючи цілий ряд різних компонентів. В першу чергу, це спеціальний вид тютюну, також додають золу різних рослин, гашене вапно, послід птахів і дрібної рогатої худоби (в Єгипті це часто послід верблюдів), ще іноді можуть додавати масло. Багатьох підлітків обманює те, що основний компонент цього препарату – тютюн. Адже його курить велика частина населення планети, а значить, він точно не може завдати шкоди і викликати занадто серйозне звикання. Звичайно ж, молоді люди не думають про те, що завзяті курці десятиліттями не можуть кинути не тому, що їм так подобається себе труїти, а тому, що вони залежні і вже не можуть зупинитися і кинути без допомоги фахівців.

СКЛАД НАРКОТИКУ НАСВАЙ, «ЛЕГЕНДИ», ПОВ’ЯЗАНІ З НИМ

Щоб підлітки швидше стали залежними, часто додають в класичну основу такі наркотики, як амфетамін, конопля, опіати, інші нарковмісні речовини. Через це наркотик насвай стає дуже небезпечним. Молодь вживає його ледве не кожен день. Багато людей курить, щоб позбутися від тютюнової залежності. Адже вважається, що насвай в цьому прекрасно допомагає. Ось тільки такий міф поширюється лише для того, щоб більше людей почало регулярно вживати насвай, а потім вони перейшли на важкі наркотики. Для багатьох дилерів насвай стає тим самим «містком», який доводить їх клієнтів до більш дорогих наркотиків. Тому дилер не думає, яку шкоду завдає насвай. Він лише створює для себе клієнтську базу, яка буде поставляти йому гроші, поки не помре від передозування кокаїном або амфетаміном.

ЯК ВЖИВАЮТЬ НАСВАЙ

Цей наркотик не призначений для того, щоб його вживали всередину. Насвай потрібно класти під нижню губу. Там він починає розчинятися, потрапляючи в організм разом зі слиною. Щоб підсилити ефект деякі люди кладуть його в ніс. А ті, кому завжди здається, що ефект недостатньо сильний примудряються покласти наркотик під пахву чи під повіку.

Під час прийому насваю люди намагаються стежити за тим, щоб крупинки речовини не потрапляли на губи. Якщо це відбувається, то слизова починає покриватися пухирями і виразками. Так відбувається тому, що в речовині міститься справжня отрута. Але це чомусь не зупиняє майбутніх наркоманів. Їх не бентежить навіть те, що наслідки від насваю – це не тільки залежність, а й рак горла, губи, язика. Звісно ж вони думають, що біда може статися з ким завгодно, але тільки не з ними самими. А коли починаються болі і незворотні процеси, то вже стає пізно що-небудь робити.

СИМПТОМИ І НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ

Якщо говорити про те, чим шкідливий насвай, то мову потрібно вести не тільки про рак. Цей наркотик тягне за собою ряд різних захворювань, через які починаються серйозні порушення в організмі.

Коли людина вживає насвай, у неї починає дуже рясно виділятися слина, поступово міняючи свій колір на зелений. Через це наркомани постійно спльовують, через що губи обвітрюються, тріскаються, з’являються ранки, які можуть перетворитися на справжні виразки, якщо на них потрапить хоча б крупиця насваю. Також у наркоманів часто неприємно пахне з рота.

Через постійне вживання насваю люди починають швидко втомлюватися, вони розсіяні, страждають від головного болю і запаморочення. Чим частіше людина вживає цей наркотик – тим сильніше у неї пече в ротовій порожнині. Наслідком цього стають не тільки виразки, а й карієс, пародонтоз. На певній стадії вживання може початися пронос, блювота, нудота. А ще багато любителів насваю страждають від безпліддя.

Страшно уявити, але деякі батьки самі купують підліткам насвай, намагаючись, таким чином, відучити їх від куріння тютюнових виробів. Вони вважають, що суміш допоможе підліткам зав’язати зі шкідливою звичкою. А замість цього підштовхують їх до наркоманії.

Сьогодні значно підвищилась смертність серед молодих людей від інсультів та інфарктів. І насвай частково вплинув на таку невтішну статистику.

ЧИ Є НАСВАЙ НАРКОТИКОМ

Якщо розглядати основні речовини, з яких він складається, то фактично виходить, що в ньому немає наркотиків. Коли, звичайно, туди не домішано конопель або інших небезпечних офіційних наркотиків. Але, в поєднанні один з одним, всі компоненти дають несподіваний ефект. Вони перетворюються в небезпечний і сильнодіючий наркотик, який викликає звикання. Чим частіше людина приймає насвай – тим більше доза їй потрібна. Наркомани зі стажем вживають більше тридцяти зерняток і постійно розжовують масу, від якої йде дуже неприємний запах.

А коли ефекту все одно стає недостатньо, люди починають переходити на більш серйозні наркотики. Так відбувається тому, що вони занадто сильно звикають до гострих відчуттів. Людині починає здаватися, що вона просто не може жити без постійних емоційних потрясінь, які дають наркотичні речовини. Тому якщо хтось часто вживає насвай, є величезний шанс, що рано чи пізно вона перейде на сильні наркотики, які викликають дуже серйозну залежність.

ЯК МОЖНА ПОЗБУТИСЯ НАРКОТИЧНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ

Насвай – це настільки ж серйозний наркотик, як і інші речовини, які викликають залежність. Тому якщо у людини досить великий стаж, вона вже не зможе позбутися залежності самостійно. Їй знадобиться допомога фахівців, які знають, як вирішити не тільки фізіологічну, а й психологічну проблему. Тому якщо ви бачите, що хтось із близьких, особливо ваша дитина, вживає насвай, не втрачайте час даремно. Відразу ж звертайтеся в наркологічну клініку. Потрібно розуміти, що від такої залежності людина просто не може позбутися без допомоги лікарів. Їй потрібно вивести токсини з організму, дати підтримку тілу, щоб воно якомога менше постраждало від такого струсу, а потім пройти реабілітацію з досвідченим психологом, який допоможе розібратися в причинах залежності і навчить, як радіти життю без наркотиків. Якщо вчасно прийти в центр реабілітації наркозалежних – людину врятують, і вона не стане черговою жертвою насваю.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием