Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Народні засоби від наркоманії

Народні засоби від наркоманії

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
8 February 2021

Близькі родичі наркозалежних, які проходять комплексне лікування, часто запитують, чи можливо лікування наркоманії народними засобами? Якщо так — то якими саме? Питання досить актуальне, враховуючи ефективність нетрадиційної медицини при багатьох хронічних захворюваннях і відсутність побічних ефектів.

На думку вчених, сьогодні результативне лікування наркоманії травами і зборами — нонсенс. Існує кілька пояснень цьому:

 1. Боротися доводиться не тільки з фізіологічною, а й з психологічною залежністю.
 2. Сучасні препарати здатні викликати стійке звикання після прийому першої дози.
 3. Більшість сучасних наркотиків містять синтетичні речовини. Тому народна медицина, заснована на натуральних препаратах, виявляється безсилою.
 4. Ефект від прийому наркотиків є руйнівним. Тому необхідно якомога швидше зупинити негативні процеси, що відбуваються в організмі пацієнта.

Ось чому важливо своєчасно звернутися до спеціалізованого центру, а не возити людину до народних цілителів та екстрасенсів, які обіцяють чарівне зцілення.

Хочете дізнатися, як вилікувати наркомана народними засобами? Багато медиків відзначають: народні способи і засоби дають відмінний результат, якщо використовувати їх в якості додатку до основного лікування. Зокрема, вони допоможуть:

 • Полегшити стан хворого.
 • Прискорити період реабілітації і одужання.
 • Укріпити виснажений організм.
 • Допомогти в лікуванні супутніх захворювань (аж до цирозу печінки).

Класифікація наркозалежних

Багато людей помилково вважають, що наркоманія їм не загрожує. Але якщо ви постійно сидите на знеболюючих або психотропних препаратах, варто всерйоз задуматися над своїм здоров’ям і наслідками вживання таких ліків.

Виділяють три основні категорії наркозалежних:

 1. Пацієнти з хронічними болями. Зазвичай вони приймають сильнодіючі медикаменти за призначенням лікаря. До деяких з них розвивається звикання. Тому медики повинні стежити за дозами та призначеннями.
 2. Медичний персонал, який має постійний доступ до наркотичних речовин. Це негативні ознаки професії, здатні вилитися в небезпечну звичку.
 3. Вуличні наркомани. Найскладніша категорія пацієнтів. У ній відзначена найбільша смертність, високі ризики передозування, зараження СНІДом, ВІЛ і т.п.

Якщо хворий хоче використовувати нетрадиційні методи лікування наркоманії, краще узгодити їх з лікарями. І ні в якому разі не займатися самолікуванням. Це може стати небезпечним, і завдати ще більшої шкоди здоров’ю.

Абстинентний синдром: що це таке, і чим небезпечне?

Практика нашої клініки показує: лікування наркотичної залежності в домашніх умовах не дає очікуваного результату. Найнебезпечнішим є те, що у пацієнта здатний розвинутись абстинентний синдром. Він настає слідом за ейфорією, і може проявлятися так:

 • Порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту.
 • Сильний кашель.
 • Рясне сльозовиділення.
 • Лихоманка і скорочення м’язів.
 • Гіпертензія.
 • Розлади сну і т.п.

З прийомом нової дози абстиненція відступає, але незабаром знову повертається. Ось чому багато хворих називають її «ломкою», і шукають будь-які способи задовольнити свою згубну пристрасть.

Можлива заміна: клин клином вибивають?

Як гарантовано позбутися наркозалежності за допомогою доступних засобів в домашніх умовах? На перший час хворому необхідний цілодобовий лікарський нагляд. Тому краще пройти курс лікування в спеціалізованій клініці для наркоманів. А потім продовжити реабілітацію вдома, серед близьких, заручившись їх підтримкою, із застосуванням трав і настоїв. Такий підхід допоможе гарантовано позбутися згубної звички, та дозволить швидко відновити здоров’я, що похитнулося.

Важливо пам’ятати: безконтрольне поєднання народних засобів і медичних препаратів часто призводить до сумних наслідків, аж до короткочасної зупинки серця і смерті. Заміна наркотиків алкоголем і нікотином нікого не рятує.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием