Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Наркотик сіль: особливості, склад, наслідки

Наркотик сіль: особливості, склад, наслідки

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
19 March 2020

Сіль – це порошок з дрібною структурою, який можна курити або вдихати. Наслідки вживання наркотику сіль дуже серйозні, оскільки він є похідною речовини мефедрона і його аналогів. Саме такий хімічний склад наркотика сіль став причиною того, що в багатьох країнах його офіційно заборонили. На жаль, в деяких державах сіль досі знаходиться у вільному доступі. І перевозиться контрабандою в інші країни, через що наркотик можна без проблем придбати на чорному ринку.

Найнебезпечніше в тому, що, продаючи наркотик, дилери кажуть, що це всього лише підгодівля для рослин або морська сіль для ванни. Відповідно, дуже складно зловити продавців і змусити відповісти за законом. Сіль продається по всьому світу і мільйони людей стають залежними від цього наркотику.

Дія наркотику сіль починається після того, як він потрапляє в організм через будь-яку слизову поверхню. Це може бути ніс, рот. До речі, сьогодні сіль часто продають у вигляді розчинів і таблеток, і це стає ще більшою проблемою. Але, в більшості випадків, його продовжують поширювати у вигляді кристалічного порошку, який за своїм зовнішнім виглядом дуже сильно нагадує сіль. Звідси і назва.

Через те, що люди далеко не завжди усвідомлюють, що входить до складу наркотику сіль, їм здається, що ця речовина не може завдати організму особливої ​​шкоди. Звичайно ж, вони глибоко помиляються. Тому що будь-які психотропні речовини завжди завдають шкоди, як мінімум, психіці. А якщо наркотик є синтетичним, він негативно впливає на весь організм, швидко його руйнуючи. Відповідно, смерть від наркотику сіль – це зовсім не міська страшилка, якою батьки лякають дітей, щоб переконати їх не вживати. Це цілком реальний факт, оскільки такі синтетичні наркотики дають дуже сильне навантаження на всі системи. Ось чому так важливо якомога раніше розпізнати залежність і піти до фахівця. Потрібно розуміти, що відповідь на питання: «як очистити організм від наркотику сіль» тільки одна – звернутися за допомогою в спеціалізовану клініку. Якщо цього не зробити, стан буде постійно погіршуватися, людина сама не зможе зупинитися, її  органи будуть страждати все більше і більше. І, якщо вони досить ослабнуть, то настане смерть.

Багато людей часто не усвідомлює, чому не можна кинути самостійно. Щоб з цим розібратися, потрібно розуміти, який ефект є від наркотику сіль. Адже коли хворий починає вживати, він шукає в наркотику ілюзію щастя, радість, які не отримує в реальному житті з якихось причин. І сіль, як і інші наркотики, дають йому цю ілюзію.

Мефедрон і його похідні – це дуже сильні нервносистемні стимулятори. Тому сіль дуже швидко діє на організм. Досить 15-ти хвилин, щоб відчути ефект. До речі, саме сіль часто називають спидами (від англійського speed – швидкість). Коли наркоман вживає сіль, у нього з’являються відчуття, які дуже схожі на ті, що відчувають люди під екстазі. А якщо збільшити дозу – тоді ефект виходить таким же, як і у кокаїну.

Після прийому солі тіло наркомана починає виконувати мимовільні рухи, а він сам впадає в блаженство. Саме через це відчуття нереальної невимовної радості, люди приймають наркотик повторно і самі не помічають, як стають залежними. Сіль – це препарат, що дуже швидко викликає стійку залежність, від якої можна позбутися лише за допомогою фахівців.

Знаючи все про наркотик під назвою сіль, можна зрозуміти, чому людина відчуває ілюзорне задоволення, через яке неможливо зупинитися. Після прийому солі, в тілі з’являється відчуття дивної легкості, приходять думки про те, що людина здатна отримати все, адже вона всемогутня, наділена надздібностями. Також вона стає дуже активною, може не спати по 3-4 діб, а якщо людина вживає сіль постійно, то безсоння може тривати до 1-го чи 2-х тижнів. Через це починаються параноїдальні стани, панічні атаки, від яких можна позбутися, тільки якщо вжити нову дозу солі.

Відповідно, люди шукають нову дозу вже не стільки заради кайфу, а для того, щоб не переживати жахи, які вони відчувають, коли не вживають.

Ось чому шкода від наркотику сіль не тільки фізична, але і психологічна. Через постійне психічне напруження, з часом людина може почати вести себе неадекватно. Саме по цих симптомах неадекватності, найчастіше визначають залежність.

Ознаки залежності від наркотику сіль

Часто у наркоманів, що вживають різні види наркотиків, дуже схожа поведінка. Але у тих, хто нюхає або курить сіль, є специфічні поведінкові прояви, про які варто знати. Все, про що піде мова нижче, проявляється як в момент вживання, так і через кілька годин після нього:

 • у людини сіпається щелепа, на обличчі з’являються гримаси, які вона не може контролювати, виявляються різні порушення мови, а погляд стає божевільним;
 • в голові постійно з’являються параноїдальні думки. Наркоман може переконувати всіх у тому, що за ним стежать. Так відбувається через значне підвищення рівня тривожності;
 • через те, що сіль дуже сильно зневоднює організм, людина постійно хоче пити;
 • починається безсоння, яке може тривати від кількох днів до двох тижнів;
 • з’являються слухові галюцинації, а в деяких випадках і зорові;
 • у наркомана немає апетиту;
 • людям несподівано починає хотітися виконувати кропітку роботу. Навіть ті, хто раніше це не любив, починають розбирати складні механізми, збирати пазли і конструктори;
 • людина починає дуже активно жестикулювати як кінцівками, так і головою, причому це виходить у неї мимоволі;
 • від наркомана часто можна чути розмови про те, що він зможе захопити світ, причому в цей момент людина поводиться дуже зарозуміло;
 • людина стає дуже енергійною, починає розвивати бурхливу діяльність, яка не є продуктивною;
 • наркоман не може поставитися до себе критично, тому він часто починає здійснювати неадекватні вчинки, через які страждає сам, завдає шкоди оточуючим, ганьбиться.

Коли хворий приймає сіль досить довгий період часу, він починає стрімко худнути, з’являються суїцидальні думки. Також часто наркомани сплять по кілька днів, а коли прокидаються, відчувають себе некомфортно, стають дуже дратівливими, впадають в депресивні стани.

Через те, що людина постійно знаходиться або в неадекватному стані, або в пригніченому, вона перестає стежити за собою, виглядає дуже неохайно. Також у неї набрякають руки і обличчя, на шкірі з’являється висипання, яке є побічною реакцією на сіль. Також люди починають часто брехати, а їх рівень інтелекту помітно знижується.

Якщо ви бачите подібні симптоми у близьких – відразу ж відправляйте їх на лікування від наркотику сіль. Звертайтеся тільки в перевірені клініки, де хворим надають як медикаментозну, так і психологічну допомогу.

Клініка доктора Кадирова пропонує комплексне лікування, яке дає високий результат.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием