Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Наркотик «крокодил»: страшна токсична отрута, яка вбиває за лічені місяці

Наркотик «крокодил»: страшна токсична отрута, яка вбиває за лічені місяці

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
23 July 2020

У сучасному світі наркомани стали рідше «колотися», оскільки з’явилося багато інших недорогих і доступних варіантів. Однак наркотики, які вводяться внутрішньовенно, все одно повністю не втратили свою популярність. Один з таких наркотиків – дезоморфін. Більшість навіть не здогадуються про його існування, а ті хто чув не завжди знають, наскільки він небезпечний. Але саме дезоморфін, який називають «крокодилом» всі наркомани, дуже часто призводить до незворотних руйнівних процесів в організмі. Тому вкрай важливо знати про те, що це за наркотик, як він діє на організм людини і до чого може привести його прийом.

Особливості наркотичної речовини дезоморфін

Найстрашніше в цьому наркотику те, що його виробляють з підручних засобів. Тобто, він не проходить зовсім ніякого очищення. Склад цього препарату може здатися обивателю просто жахливим. Це:

 • йод;
 • сода;
 • бензин;
 • сірчана кислота;
 • сірка, яку отримують із сірників;
 • розчинник;
 • червоний фосфор.

Також щоб отримати дезоморфіновий прихід, в «крокодил» часто домішують таблетки, які містять кодеїн. У кодеїні, як відомо, є опіум, тому наявність цієї речовини підсилює дію наркотику. Ось чому коли від наркотиків «Крокодил» починають лікування людини, то їй потрібна не тільки детоксикація організму. Часто через вживання такого страхітливого «коктейлю» органи страждають настільки сильно, що потрібно серйозне і тривале медикаментозне лікування. А в деяких випадках навіть операції.

Тому на питання: «Чим небезпечний наркотик” крокодил “?», можна відповісти просто перерахувавши всі його компонентні. Але, це теж не все. Тому що крім моторошного складу, лякає і процес його виробництва. Зазвичай цей наркотик варять десь на кухні самі наркомани. Звісно ж, це відбувається в абсолютно антисанітарних умовах. Крім цього, таке виварювання все одно не дає можливості повністю позбавитися від смол, важких металів, різної хімії, яка міститься в компонентах.

Саме через те, що виходить гаряча суміш в самому буквальному сенсі цього слова, на тілі дезоморфінових наркоманів є виразки, синці, нагноєння. Суміш поступово пропалює кожну вену, і коли вони стають просто непридатні, щоб колотися, наркомани починають вишукувати місця на пальцях, під пахвами, навіть в паху.

Вплив наркотику “крокодил” на організм

Отже, як діє наркотик «крокодил»? «Прихід» від нього дуже схожий на героїновий. Саме тому наркомани вибирають дезоморфін. Він дає потрібний ефект, а коштує набагато дешевше, оскільки його можна зварити з інгредієнтів, які є в кожному магазині і майже кожному будинку.

«Крокодил» завжди вибирають тільки наркомани з великим стажем, у яких немає грошей, а організм настільки «посаджений на голку», що людина просто не в змозі оцінити всю небезпеку. А небезпека дійсно неймовірна. Люди, які колються «крокодилом» живуть не більше двох років. І це ще в кращому випадку. Зазвичай вони вмирають через кілька місяців. До речі, допомогти такому хворому можна лише в перші місяці вживання. Якщо затягнути – він уже не виживе.

Коли людина вводить суміш з високотоксичних речовин внутрішньовенно, то вени в прямому сенсі слова обпікає зсередини. Через це вони починають стягуватися. Відповідно, кров проходить набагато гірше, м’які тканини гниють, а шкіра відмирає. Вона починає ставати схожою на крокодилячу, саме тому наркотик отримав таку «народну» назву.

Крім негативного впливу на вени і тканини, токсини, які містяться в наркотику просто у величезній кількості, розносяться по організму і знищують нирки, печінку, серце. Дія токсинів настільки сильна, що органи просто не можуть очиститися самі навіть частково, тому теж відмирають.

Ось тому, якщо поруч з вами людина, яка почала колотися «крокодилом», потрібно негайно відправляти її на реабілітацію. У такій ситуації рахунок дійсно йде на дні. Тому що чим слабкіший організм – тим швидше його знищать токсини.

У клініці доктора Кадирова надають допомогу навіть таким серйозним хворим. У цьому наркологічному центрі є все необхідне, щоб провести екстрену детоксикацію і дати організму необхідну підтримку. Тому звертайтеся і рятуйте своїх близьких, поки не стало пізно.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием