Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Наркотик кат: рослина, яке викликає звикання і може стати причиною смерті

Наркотик кат: рослина, яке викликає звикання і може стати причиною смерті

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
26 May 2020

Кат – це рослина, яка вже дуже давно використовується у вигляді наркотичного засобу. Наркотик кат вперше став відомий на сході Африки. Згодом його популярність збільшилася, і цю рослину стали використовувати в якості психотропного засобу повсюдно. Особливість речовин, що містяться в рослині полягає в тому, що вони збудливо впливають на нервову систему. Тому такий стимулятор широко використовують наркомани, які бажають відчути «прихід» і не мають коштів на більш дорогі наркотики.

Що таке наркотик кат, його отримання і особливості

Якщо ви побачите рослину вперше, то навряд чи здогадаєтеся про те, що вона є потужним стимулятором. Тому розбираючись, що за наркотик кат, потрібно трохи дізнатися про те, як його отримують. Кат зростає як у вигляді дерев, так і у вигляді чагарників. Щоб використовувати рослину, як наркотик, зрізають верхні, тонкі листи і гілки. Саме в них містяться речовини, що мають наркотичний вплив на організм: катіон і катин.

Їх дія досить схожа з дією амфетаміну, просто є не настільки сильною. До речі, крім кат, цей наркотик також називають сомалійським чаєм.

Якщо говорити про те, що таке наркотик кат, то, звичайно ж, відразу потрібно згадати про способи його вживання. Найчастіше його жують, оскільки цей спосіб вживання найбільш простий плюс він не викликає занадто швидкого звикання. А ось якщо людина робить ін’єкції, то вона набагато швидше стає залежною, плюс завдає організму більше шкоди.

Також з ката можуть робити таблетки, які вживаються всередину. А ще, сьогодні стали досить часто виготовляти синтетичний кат. На відміну від природного, він шкодить не тільки психіці, а й завдає величезної шкоди організму через наявність великої кількості хімічних сполук, через які в організмі з’являється багато токсинів.

Синтетичний наркотик має той самий ефект, що і листя рослини. Тому що для його виготовлення використовують речовини мефедрон і ефедрон. Вони мають структуру, схожу на структуру катинону. Такі стимулятори ковтають або вдихають. Вони дуже швидко викликають залежність і мають безліч побічних ефектів.

Вплив на організм і ефект

Наркотична речовина кат має ефект, який дуже схожий на той, який дає більшість наркотиків. Коли людина вживає, вона починає відчувати ейфорію, стає веселою, доброзичливою. Всі люди їй здаються друзями, з якими обов’язково потрібно поговорити і розповісти, що життя прекрасне і все буде добре. Але, в залежності від сприйняття організму, може бути і зовсім інший ефект. Люди починають вести себе агресивно, у них проявляється параноя, вони стають нервовими і відчувають сильний головний біль.

Також після вживання людина може страждати від прискореного серцебиття, розладів пам’яті, безсоння, пітливості, галюцинацій.

Коли людина вживає занадто часто, у неї сильно перевантажується серце. А це призводить до порушень роботи системи кровообігу. Що може призвести до інфарктів, інсультів та інших серйозних проблем зі здоров’ям.

Ще одна небезпека ката полягає в тому, що медики досі не можуть точно передбачити, як чергове вживання наркотику вплине на стан людини і її здоров’я. У кожної людини індивідуальна сприйнятливість, тому хтось стає депресивним і схильним до суїциду, а хтось поводиться агресивно і проявляє жорстокість до всіх оточуючих.

А ще, через постійне вживання ката відбуваються такі збої в роботі організму:

 • перестає правильно функціонувати жовчно-кишковий тракт;
 • людина знаходиться в постійному збудженому стані, у неї спостерігається тремор кінцівок;
 • різко погіршується зір;
 • розвивається синусит;
 • починаються стоматологічні проблеми, виражені стоматитом, пародонтитом, випаданням зубів;
 • з організму вимивається кальцій, через що кістки стають крихкими;
 • починається розлад сну, що супроводжується депресивними станами;
 • відбувається набряк мозку;
 • серце працює з перебоями.

Тому потрібно розуміти, що кілька годин ейфорії після вживання не варті того, щоб мати стільки проблем зі здоров’ям, а також постійно відчувати себе роздратованими і втомленими. До того ж, кат має абстинентний синдром, а значить, при його скасуванні починається ломка.

Тому якщо у людини спостерігається залежність від наркотика ката, потрібно негайно звертатися за кваліфікованою допомогою. Тільки в хорошому наркологічному центрі людині забезпечать медикаментозну підтримку під час скасування, а потім нададуть правильну психологічну підтримку. Клініка доктора Кадирова пропонує саме таку допомогу. Тому якщо у вас в родині сталося горе – звертайтеся.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием