Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Наркотик ефедрин: вплив на організм, залежність, симптоми передозування

Наркотик ефедрин: вплив на організм, залежність, симптоми передозування

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
30 October 2020

Ефедрин – це речовина, яку використовують в медичних цілях. Однак наркомани знають, що ефедрин – це ще і наркотик, і то, як він діє схоже з іншими психотропними та галюциногенними препаратами. Тому вони часто використовують ефедрин в якості дешевого наркотичного засобу, який нескладно дістати. Хоча він і продається по рецепту, все одно наркомани знаходять способи, щоб купити ефедрин. І не замислюються про те що він отруює організм і викликає стійке звикання. Зараз ми розповімо про дію ефедрину на організм, що це за наркотик, як виявляється залежність. Сподіваємося, ця інформація допоможе розпізнати залежність і вчасно звернутися за допомогою.

Що таке ефедрин і як його вживають

Ефедра – це рослина, яку можна зустріти в Північній Азії і Західному Сибіру. Саме з ефедри і отримують ефедрин. Ця речовина є отруйним алкалоїдом, який впливає на нервову систему. Ефедрин продають у вигляді ампул і таблеток. Також є і розчини, якими потрібно полоскати носоглотку. Ефедрин може продаватися як окремі ліки або ж входити до складу медичних препаратів, які часто використовують для лікування захворювань органів носоглотки.

До речі, наркомани не вживають ефедрин в чистому вигляді. Вони використовують його, щоб приготувати інші наркотики. В цілому, у ефедрину не надто сильна дія, але якщо його змішати з іншим речовинами, можна отримати справді потужний наркотик. А ще, ефедрин викликає звикання, тому якщо людина вживає його тривалий час, їй обов’язково необхідна допомога лікарів, тому що сама він від такої залежності не позбудеться.

Багато хто цікавиться тим, чи можна нюхати ефедрин. Все залежить від того, до складу якого наркотику його додадуть. Якщо це щось порошкове, то його цілком можна нюхати. Ефедрин приймають в різні видах, як сухому, так і рідкому.

Як наркотик під назвою ефедрин викликає залежність

Оскільки цей наркотик є хімічним, він стовідсотково викликає залежність. Однак у цієї речовини є маленький плюс, якщо так можна сказати. Оскільки ефедрин не має занадто сильного впливу на організм, період звикання розтягується на досить великий часовий відрізок. Відповідно, якщо людина приймає наркотик пару раз на місяць, вона не звикне з перших доз і у неї буде час зупинитися. Ось чому так важливо вчасно помітити, що людина вживає.

Важливо пам’ятати про те, що залежним стає той, хто приймає ефедрин щодня, тому потрібно встигнути зупинити людину до того, як вона не зможе встояти перед спокусою знаходиться в ейфорії щодня.

Ефедрин, як справжній наркотик дуже сильно впливає на психіку. Ця речовина викликає саме психологічну залежність. А ось на фізичному рівні, на щастя, залежності не виникає. Це також своєрідний плюс речовини, оскільки лікарі зможуть швидше впоратися з проблемою, бо їм не доведеться витрачати час на лікування фізичної залежності.

Симптоми прояву залежності і передозування

Коли людина стає залежною від наркотику це проявляється в наступному:

 • пропадає апетит, починаються проблеми з травленням;
 • кінцівки починають німіти і тремтіти, оскільки звужуються судини;
 • підвищується тиск, починає часто і сильно боліти голова;
 • з’являються депресивні настрої, навіть думки про суїцид;
 • виникають проблеми в роботі головного мозку.

При тривалому вживанні може статися інфаркт або інсульт, крововилив в мозок. Також сильно знижується імунітет. У жінок починаються проблеми з менструацією, а у чоловіків – з потенцією.

Якщо ж відбувається передозування, то вона проявляється через:

 • нудоту і блювоту, проблеми з апетитом;
 • сильну слабкість і судоми;
 • критичне підвищення артеріального тиску;
 • сильне потовиділення;
 • проблеми з сечовипусканням;
 • різні порушення психіки, наприклад, сильне збудження, запаморочення.

Якщо ви спостерігаєте ці симптоми у кого-то з близьких – потрібно негайно звертатися за допомогою в спеціалізовану клініку. Наркологічний центр доктора Кадирова завжди готовий допомогти з вирішенням цієї проблеми і надати комплексне лікування залежного від ефедрину.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием