Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Наркотик ДМТ – галюциногенна речовина, яке призводить до психічних розладів

Наркотик ДМТ – галюциногенна речовина, яке призводить до психічних розладів

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
6 December 2020

DMT порошок або діметілтріптамін належить до групи психоделіків. Взагалі, в природі існує натуральний ДМТ. Більш того, він є в тваринному і навіть людському організмі. Це так званий натуральний наркотик, тобто речовина, яка піднімає нам настрій і покращує самопочуття. Але, в організмі цієї речовини мінімум, тому ми і не відчуваємо такої ейфорії, як від вживання наркотику.

ДМТ почали використовувати досить давно. Наприклад, його отримували з рослин шамани, щоб проводити ритуали. Його отримували з рослин, які ростуть в Мексиці, Південній Америці, Азії. Згодом, наркотик стали синтезувати, і саме тоді він перетворився в справжню смертельну небезпеку для тих, хто вживає цю речовину. Тому що вплив на організм DMT дуже сильне і часто непередбачувана. Особливо, коли мова йде про синтетичному варіанті. Тому дуже важливо знати про те, що це за наркотик і які від нього можуть бути наслідки. Зараз ми коротко розповімо про натуральному і синтетичному ДМТ, вплив обох видів на організм і наслідки вживання.

Особливості та відмінності натурального і синтетичного наркотику ДМТ

DMT має галюциногенний ефект, через що його і використовували шамани. Як відомо, вони вважали галюцинації прогнозами і використовували наркотик, щоб пізнати істину, дізнатися майбутнє, знайти відповіді на питання. Якщо говорити про натуральний ДМТ, то його, найчастіше, вдихають. Точніше, роблять з ним інгаляцію. Також іноді наркотик вживають перорально. Натуральний ДМТ починає діяти вже через 15 секунд після вживання. Відчуття дуже своєрідні. Людині здається, що вона відривається від тіла, летить по тунелю. В голові щось вібрує, ввижаються образи і силуети людей. Також можна побачити тварин, рослини, незрозумілі і невідомі об’єкти, атоми, молекули. Почуття постійно змінюються: від всеосяжної любові до себе і всьому світу, до розчарування, ненависті і бажання себе знищувати, руйнувати.

У дуже малих дозах наркотик не викликає галюцинацій а тільки піднімає настрій. Якщо його не вдихати, а курити або варити, то ефект буде іншим. При курінні ДМТ діє 30-45 хвилин, а якщо випити зварений наркотик – він може діяти від 6-ти до 9-ти годин. Дія відвару починається через 30-45 хвилин.

Хоча цей наркотик натуральний, не варто вважати його нешкідливим. По-перше, галюцинації погано впливають на психіку. По-друге – вживання наркотику стає стресом для організму, через якого можуть розвиватися серйозні серцево-судинні захворювання. Але, все ж, цей наркотик завдає набагато менше шкоди організму, ніж його синтетичний варіант. І це не дивно, адже хімічні речовини дуже токсичні, а значить, під час вживання відбувається сильне отруєння.

Якщо говорити про те, який саме синтетичний ДМТ наркотик, то це кристалічний порошок, який можуть курити, нюхати або вводити в організм за допомогою ін’єкцій. Щоб домогтися максимального ефекту, використовуються дуже сумнівні складові. Вони призводять до моментальних і сильних галюцинацій, які тривають 30-45 хвилин. Люди розповідають про те, що вони були в інших світах, бачили нереальних істот. Під впливом цього наркотику люди майже повністю втрачають контроль над тілом, розумом, часом.

Ознаки вживання наркотику

Оскільки ефект від DMT галюциногенний, ці наркотики призводять до сильних психологічних розладів. Тому потрібно вчасно помітити що людина вживає і звернутися за допомогою, щоб побороти залежність поки ситуація не стала критичною. Пам’ятайте про те, що DMT має сильні наслідки, тому не варто ризикувати.

Отже, до ознак належать такі симптоми і особливості поведінки:

 •         параноїдальні думки, різкі перепади настрою;
 •         високий тиск, прискорений пульс і серцебиття;
 •         порушення координації;
 •         неусвідомлено бігають очі;
 •         нудота;
 •         блювота;
 •         запаморочення.

Якщо відбувається передозування, то людина може впасти в кому. Таке часто трапляється, коли наркотики змішують з алкоголем і іншими наркотичними речовинами.

Якщо ви помічаєте симптоми у когось з близьких – відразу ж звертайтеся в клініку доктора Кадирова. Пам’ятайте про те, що в таких ситуаціях не можна зволікати і сподіватися на краще, потрібно діяти.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием