Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Наркотик ДМТ – галюциноген, який може стати причиною шизофренії

Наркотик ДМТ – галюциноген, який може стати причиною шизофренії

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
19 March 2020

Галюциногени – це один з найстрашніших видів наркотиків. Тому що людина, яка вживає такі речовини, часто плутає реальність з вигадкою. Через це вона може заподіяти шкоду собі або близьким, здійснювати абсолютно нераціональні вчинки і навіть загинути. А ще, такі наркотики мають дуже негативний вплив на психіку. Через це у людей часто починаються різні психічні розлади, які потрібно лікувати під наглядом фахівця або стаціонарно.

Одним з таких наркотиків є ДМТ. Це дуже популярний препарат, тому щоб ви змогли вчасно побачити ознаки залежності у близької людини, ми зараз розповімо про сам наркотик, його ефект, про те, скільки тримає ДМТ і як зрозуміти, що людина вживає.

DMT і його тривалість, особливості, ефект

Діметілтріптамін або ДМТ – це наркотик з класу триптаміну. Він дуже схожий за структурою на серотонін – нейромедіатор, який в мінімальних кількостях сам синтезується в організмі. До речі, під час клінічної смерті його виділяється набагато більше, ніж зазвичай, саме тому люди можуть бачити різні галюцинації, видіння, дивні сни.

У DMT вплив на організм наступний: коли людина вживає наркотик, через деякий час вона починає бачити різні образи, чути звуки. Людина починає зовсім інакше сприймати реальність, у неї з’являються проблеми з визначенням часу. Все це відбувається через те, що в організмі виявляється занадто багато серотоніну.

Якщо говорити про те, як виглядає цей порошок, то він має білий, червоний або жовтий відтінок. ДМТ з’явився ще в 30-х роках минулого століття. Тоді його почали створювати з рослинної сировини (корінь мімози та інші рослини), додаючи синтезовані хімічні сполуки. Згодом, технології значно удосконалилися, тому ефект від наркотиків збільшився. А разом з ним і негативні наслідки. У DMT шкода дійсно дуже велика. Про це завжди потрібно пам’ятати, щоб почати діяти вчасно. Тому що, якщо ставитися до цього наркотику як до невинному пустощі, все може закінчитися дуже плачевно і навіть летально.

Варто відзначити, що наркозалежні з великим стажем часто починають комбінувати ДМТ з інгібіторами моноаміноксидази, щоб отримати максимально сильний ефект. Через це організм отримує найсильніші стреси, які призводять до швидкого зносу всіх органів.

Як препарат впливає на організм

У DMT бувають наслідки, які виражаються різними психічними захворюваннями, порушеннями роботи систем і органів. Так відбувається тому, що наркоман відчуває тріпи, які викликають неймовірно яскраві реалістичні переживання. Варто зазначити, що галюцинації відсутні, якщо просто прийняти речовину всередину. Так відбувається тому, що воно занадто швидко розкладається в організмі. Ось чому наркомани його курять або вводять внутрішньовенно. Тоді вони випадають з реальності на 30-40 хвилин і занурюються в світ галюцинацій. Найчастіше, людині складно описати, що саме вона бачила, але емоції при цьому дуже яскраві.

Саме тому для DMT способи вживання, які користуються найбільшою популярністю – це куріння та ін’єкції. Перший варіант частіше використовують ті, хто тільки починає вживати. А коли людина курить ДМТ регулярно і їй починає не вистачати ефекту, вона може скористатися голкою, щоб речовина максимально швидко рознеслася по крові і принесла їй ілюзорну радість.

У кожної людини можуть бути свої галюциногенні ведіння. Наприклад, однібачать картинки еротичного змісту, інші спілкуються з інопланетянами і подорожують в інші світи, а треті потрапляють в казкові фентезійні країни. Через це вплив ДМТ, його побічні ефекти виражаються неадекватним сприйняттям реальності, через яке людина може постраждати або завдати шкоди оточуючим. І, незважаючи на те, що ефект триває всього лише 30-40 хвилин, за цей час людина може нанести шкоду собі і оточуючим.

Тепер, коли ми розібрали особливості впливу ДМТ, варто поговорити про те, як визначити, що людина вживає цей наркотик і вчасно звернутися за допомогою.

Як проявляються симптоми вживання ДМТ

Коли людина регулярно приймає галюциноген ДМТ, може спостерігатися наступне:

 • у людини підвищується тиск, а серцебиття помітно прискорюється;
 • зіниці стають великими, руки тремтять, шкіра стає значно блідішою і спостерігається сухість;
 • під час вживання людина сильно перезбуджується, у неї порушується координація, дуже часто люди взагалі не можуть себе контролювати;
 • чим більше людина вживає – тим частіше у неї з’являється відчуття, що вона божеволіє. Це проявляється через психози, апатію, порушення психіки, панічні атаки;
 • з’являється дискомфорт під час дихання, спостерігається задишка;
 • починається сильна нудота і блювота, людина практично захлинається;
 • у наркомана сплутаність свідомості, йому складно відрізнити реальність від вигадки;
 • людина поводиться агресивно, панікує, у неї часто спостерігається тривожність і параноя.

Тому якщо ви спостерігаєте ці ознаки у кого-то з близьких – негайно звертайтеся за допомогою в спеціалізовану клініку. Якщо цього не зробити, у людини може розвинутися шизофренія, слабоумство та інші психологічні захворювання.

Наркологічний центр доктора Кадирова пропонує допомогу залежним від ДМТ і інших видів наркотиків. Пацієнтам забезпечують психологічне і медикаментозне лікування, яке допомагає позбутися від проблеми і навчитися щасливо жити без наркотиків.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием