Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Наркоманія в Україні: невтішна статистика, яка постійно росте

Наркоманія в Україні: невтішна статистика, яка постійно росте

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Наркоманія – це одне з найстрашніших захворювань, з яким стикаються люди в усьому світі. Багато хто вважає, що ця хвороба характерна для людини з низьким соціальним статусом або, навпаки, «золотої молоді», яка, як-то кажуть в народі «з жиру біситься». Насправді, наркоманом може стати будь-яка людина. Звичайно ж, тут серйозну роль відіграє її власний внутрішній стрижень, оточення, самореалізація і інші фактори. Але, тим не менш, не можна думати, що наркоманом можуть стати тільки певні представники нашого суспільства.

Сьогодні наркотики знаходяться майже у вільному доступі. Ні для кого не секрет, що «травку» можна купити практично на кожному розі. Також хлопці самі роблять і продають «насвай». Молодь наївно вважає, що це не наркотик і навіть використовують його, щоб кинути палити. Більш того, багато батьків теж впевнені, що «насвай» може допомогти їхнім дітям позбутися шкідливої ​​звички. Це величезна помилка, яка може привести до жахливих наслідків. Річ у тім, що в «насвай» часто додають амфетамін і інші наркотики, які викликають сильні галюцинації і звикання. Але навіть без них, основний склад «насвая» також є особливо небезпечним, тому багато молодих людей починають вживати наркотики, самі того не усвідомлюючи.

Ну і, звичайно ж, «темний інтернет». Сьогодні щоб купити наркотики не потрібно шукати дилерів десь на вулиці. Достатньо лише знати певні сайти. До того ж, багато дилерів самі знаходять потенційних клієнтів. Вони пишуть хлопцям в соціальних мережах, пропонують свої послуги. Якщо людина погоджується, то їй достатньо переказати гроші на картку, а потім отримати фото з зображенням місця, де дилер залишить «заклад». Так називають згортки з препаратом, які кладуть в непомітному місці.

Такий спосіб передачі повністю захищає дилера, оскільки його ніхто не зловить. А якщо поліція приїде на місце, коли клієнт буде забирати «заклад», то постраждає саме покупець. Він може навіть отримати тілесні ушкодження, а також він отримає термін за зберігання наркотиків. А дилер тим часом продовжить шукати все нових і нових клієнтів, щоб підсадити їх на ці шкідливі і небезпечні речовини.

Ось чому кількість наркоманів в світі постійно збільшується. На жаль, наша країна – не виняток. В Україні наркоманія – це проблема, з якою стикається величезна частина населення країни. Наркоманами стають підлітки, молоді люди, представники обох статей. Серед наркоманів можна зустріти успішних бізнесменів, зірок естради, домогосподарок, взагалі, представників усіх верств суспільства. І багато хто з них навіть не вважає себе наркоманами. Наприклад, хлопці, які регулярно курять «травку», думають, що у них зовсім немає залежності, а в марихуані шкоди менше, ніж в тютюні. Все це і призводить до невтішних статистик, про які далі і піде мова в цій статті.

Статистика наркоманії в Україні

Дані, отримані в 2018-му році свідчить про те, що кількість наркотично залежних в нашій країні збільшується. Сьогодні наркоманія в Україні – це дійсно одна з найважливіших і насущних проблем. За останні п’ять років спостерігається дуже помітне зростання кількості людей, які страждають від наркотичної залежності. Причому, вік наркоманів стабільно знижується. І змушує лікарів-наркологів «бити на сполох». Ось тільки роз’яснювальні лекції та інші подібні акції погано діють на сучасних підлітків. Молодь не розуміє, що наркоманія, поширена в Україні, багато в чому залежить саме від їх вибору: приймати чи ні. А хлопці молоді люди, що так звані «легкі» наркотики – це взагалі не наркотики. Ось тому за даними МВС офіційно в Україні проживає приблизно 500 тисяч наркоманів. Тобто у ПОЛОВИНИ МІЛЬЙОНА населення нашої країни є залежність. І 171,6 тисячі людей вживають наркотики регулярно. Найстрашніше в цій статистиці те, що 5 тисяч наркоманів – це діти, яким ще не виповнилося вісімнадцять років.

Протягом останніх п’яти років в Україні спостерігається небачене зростання наркоманії. Сьогодні наркозалежність поступово “молодіє”, середній вік людей, що вживають нелегальні наркотики, стабільно знижується. Починається справжня наркотична експансія, збільшується кількість хвороб, зокрема гепатит вбиває тисячі.

Якщо брати по областям, то проблем з наркотиками більше в південних, східних і центральних регіонах. Так за статистикою найбільше наркоманів проживає в наступних областях:

 • Запорізька;
 • Луганська;
 • Дніпропетровська;
 • Донецька;
 • Київська;
 • Автономна Республіка Крим.

У столиці проживає дуже багато наркоманів. В цьому немає нічого дивного, оскільки в мегаполісах набагато простіше отримати доступ до наркотиків.

Але найстрашніше те, що офіційні статистичні дані не відповідають реальності. Насправді, в нашій країні набагато більше наркоманів і щорічно кількість залежних збільшується на 5-10 відсотків.

Лікування наркозалежних в Україні

При такій страхітливій статистиці, необхідно серйозне державне фінансування установ, що займаються лікуванням від наркоманії. Але замість цього ми маємо всього лише 7 тисяч ліжко-місць на всю країну. І це при тому, що на обліку стоїть 72 тисячі залежних.

Наркоманія в Україні з такою жахливою статистикою повинна лікуватися практично на рівні серйозних інфекційних захворювань. А замість цього є лише центри в яких не вистачає ні місць, ні кваліфікованого персоналу.

Наркоманія в Україні зі статистикою на сьогодні є справжнім бичем нації. І щоб з цим впоратися, потрібно не тільки фінансування установ, а й профілактика наркоманії. А також соціальна реабілітація тих, хто зіткнувся з цією хворобою. В іншому випадку кількість залежних буде рости з кожним днем.

Клініка доктора Кадирова пропонує кваліфіковану допомогу та реабілітацію наркозалежних. Тому якщо в родині сталося таке горе, потрібно не мовчати і намагатися впоратися з проблемою самостійно, а звертатися за допомогою.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием