Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Налбуфін: знеболюючий препарат, який перетворився на справжній наркотик

Налбуфін: знеболюючий препарат, який перетворився на справжній наркотик

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
25 March 2020

У сучасному світі з’явилося дуже багато наркотиків, про які ще кілька десятиліть ніхто не знав. І частина з них – це звичайні медичні препарати, які навіть не знаходяться в списку наркотичних речовин. Просто деякі «умільці» навчилися використовувати їх в якості наркотиків. Одним з таких препаратів є налбуфін. На сьогоднішній день з’явилася справжня проблема залежності від препарату. Від неї страждає досить велика кількість людей різного віку. І, що найнебезпечніше, багато хто навіть не знає, що їхні близькі залежні. Оскільки не можуть допустити факту використання цього препарату в якості наркотику. Тому щоб допомогти хоч трохи розібратися в проблемі, в статті ми розповімо про те, що таке налбуфін, які наслідки вживання і як потрібно вчинити, якщо ви розумієте, що хтось із близьких став залежним.

Налбуфін – що це, як отримують цей наркотик і як швидко настає залежність

Таку назву носить знеболюючий засіб, який широко використовується в сучасній медицини. Він є опіоїдним анальгетиком. Це означає, що налбуфін, ломка від якого хоч і слабша ніж від дуже серйозних наркотиків, по своєму складу сильно нагадує морфін. Саме тому його і стали використовувати як наркотичний засіб. Однак варто зазначити, що у цього препарату набагато менше виражена ейфорича дія і набагато сильніше знеболююча. Такий ефект досягнутий за рахунок зміни молекули. Сучасні вчені, навчені на помилках своїх попередників, намагаються створювати препарати, які складно використовувати в якості наркотиків. Але, на жаль, люди продовжують знаходити способи отримати наркотичну речовину навіть з таких простих і доступних анальгетиків. Ось тому сьогодні налбуфін для наркоманів став одним з найпопулярніших дешевих видів наркотиків, який легко може дістати кожен. Така доступність пояснюється тим, що з його допомогою лікують інфаркт міокарда.

Незважаючи на те, що він належить до групи наркотичних анальгетиків, налбуфін все одно досить легко дістати. І коштує він в кілька разів дешевше, ніж інші наркотики. Правда, саме цей препарат вводиться ін’єкційно. Тому не кожен відразу готовий почати його вживати. Але, як показує практика, людей не зупиняє ні боязнь голок, ні асоціації з запущеними «торчками». Якщо у людини є наркотична залежність, часто саме налбуфін стає для неї  ідеальним рішенням проблем. Так відбувається по ряду причин. По-перше, толерантність до препарату зростає повільно, а значить довгий час не доведеться збільшувати дозу. По-друге, на нього не потрібно буде витрачати велику суму грошей. По-третє – дістати препарат нескладно і в разі виявлення поліцією, не доведеться нести таку ж кримінальну відповідальність як за зберігання героїну, кокаїну або інших популярних наркотиків.

Як зістрибнути з налбуфіну: формування залежності

Особливість цього препарату полягає в тому, що залежність до нього формується досить повільно, а значить, людині дуже довгий час здається, що з нею все нормально і причин для переживання немає. Відповідно, вона продовжує вживати налбуфін як наркотик, переконуючи себе в тому, що нічого страшного не станеться. Ось тільки наркомани не усвідомлюють одного сумного факту – толерантність до цього препарату підвищується несподівано і буквально за одну мить. Після цього постійно доводиться збільшувати дозу, оскільки очікуваного ефекту людина вже не отримує. Через це налбуфін і наркоманія стають нерозривними поняттями.

Ще одна причина, з якої багато хто не усвідомлює, що стає наркоманом – знеболюючий ефект в комбінації з опіатним сп’янінням. Тобто, багато людей починають вживати налбуфін, щоб розслабитися і зняти, наприклад, головний біль або ж біль в суглобах, кінцівках. Такі болі з’являються у багатьох через перенапруження на роботі. І люди думають, що просто трохи розслабляються, «вбиваючи одним махом двох зайців». Ось тільки, насправді, вони лише погіршують ситуацію. Тому що болі часто є симптомами якихось порушень функціонування організму. І замість того, щоб їх заглушати, потрібно прислухатися до себе, змінити спосіб життя, звернутися до лікаря. А розслаблення за допомогою препарату дає лише ілюзію радості, викликає звикання і стає причиною сильної наркотичної залежності.

Напевно, єдиний плюс, якщо це так можна назвати – фізична залежність від препарату розвивається повільніше, ніж психологічна. Тобто за всіма поведінковим ознаками людина вже наркоман, але її організм ще не звик і не постраждав від наркотиків занадто сильно. Відповідно, у неї не буде такою страшної ломки як, наприклад, у героїнового наркомана.

Однак і психологічна залежність – це теж дуже погано і страшно. Тому потрібно вчасно зрозуміти, що з вашим близьким або навіть з вами самими відбувається щось недобре. І звернутися за допомогою. Варто пам’ятати про те, що такий тип залежності може призвести до переходу на більш серйозні наркотики. Адже якщо у організму підвищиться толерантність до налбуфіну, доведеться все збільшувати і збільшувати дозу. І буває так, що замість збільшення, людина вирішує спробувати щось більш ефективне. Врешті решт, вона починає вживати сильні наркотики, які швидко викликають фізичну залежність. І це вже стає справжньою трагедією, тому що від неї позбутися ще складніше, а наслідки вживання можуть бути дійсно жахливими.

Тому коли стає зрозуміло, що людина вживає налбуфін явно не як знеболюючий препарат за призначенням лікаря, необхідно негайно звертатися по медичну допомогу. Багато хто вважає, що, якщо залежність тільки психологічна – можна позбутися від неї і вдома. Але це не так.

Як і де потрібно лікувати залежність від налбуфіну

Відразу ж варто сказати про те, що вилікувати людину від будь-якої залежності в домашніх умовах неможливо. Тому що будь-яка наркотична залежність – це хвороба. А це означає, що люди без спеціальної підготовки не знають, як з нею впоратися. Наскільки б сильно близькі наркомана його не любили, в такій ситуації не можна допомогти тільки розмовами, переконаннями, а тим більше, погрозами і шантажем. Людина не здатна сприймати цю інформацію адекватно, коли їй хочеться вжити. Навіть якщо вона частково усвідомлює проблему, все одно починає займатися самообманом, переконуючи себе, що просто зменшить дозу, буде вживати, коли з’явиться гостра необхідність. Врешті, це призводить до того, що наркоман продовжує вживати, обманюючи себе і близьких.

Також практично ніколи люди не усвідомлюють той факт, що залежність з’являється у тих, хто має якісь психологічні проблеми. Якщо людина психологічно стабільна, вона вирішує всі завдання, використовуючи раціональні методи. А от у випадку, коли психіка хитка – люди звертаються до найпростіших способів. Тобто, до різних наркотичних речовин. Або ж вживають алкоголь, грають в казино. Загалом, вибирають те, що дає ілюзію радості. Тому що в реальному житті у них просто немає речей, які могли б радувати по-справжньому.

На жаль, близьким наркомана дуже складно зрозуміти і прийняти цей факт. Їм здається, що вони люблять людину, цінують, у нього є сім’я, робота. Так навіщо ж йти в світ ілюзій А якщо щось і не виходить, то все можна виправити. Ось тільки не всім і не завжди вистачає базових речей, які радують і задовольняють інших. При цьому багато хто сам не розуміє, що не так. Вони не здатні розібратися в своїх душевних переживаннях, комплексах, проблемах, без професійної допомоги.

Ось тому для лікування будь-якої залежності, в тому числі і від налбуфіну, потрібно звертатися в спеціалізовану клініку. Ту, де з пацієнтами працюють як наркологи, так і психологи. Психологічна допомога допомагає людям знайти справжній корінь проблем, то, від чого вони біжать, використовуючи наркотики. І тільки розібравшись в цьому, вони можуть дійсно позбутися від залежності і почати рухатися далі. Якщо людина зрозуміє, що її робить нещасною, вона стане більш відкритою для пошуків нових шляхів до щастя.

Клініка доктора Кадирова пропонує саме таку допомогу. Тому якщо ви бачите, що у людини з’явилася залежність – не втрачайте часу дарма і не намагайтеся розібратися з цим самі. Звертайтеся, і тоді залежність буде переможена.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием