Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Мускатний горіх: приправа, яка може стати наркотиком

Мускатний горіх: приправа, яка може стати наркотиком

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
10 February 2023

Мускатний горіх – це відома для всіх приправа. Його використовують для приготування багатьох страв і напоїв. Він є на кожній кухні, тому часто людям навіть невтямки, що його можуть використовувати в якості наркотику. На жаль, якщо людині хочеться отримати певний ефект, то вона може перетворити в наркотичну речовину навіть просту приправу.

Від мускатного горіха є ейфорія, яка проявляється через галюциногенний ефект. Він з’являється завдяки наявності речовини, що є похідною фенілаланіну. Відповідно, мускатний горіх, ефект від якого проявляється в сп’янінні, стає чимось схожим на амфетамін. Тобто, якщо люди починають використовувати мускатний горіх зовсім не в якості приправи, то вони можуть перебувати в стані, дуже схожому на амфетамінове сп’яніння. При цьому ще й вважати, що абсолютно не шкодять собі, адже в приправі немає хімічної складової, а значить вона не може зробити організму людини нічого поганого.

Звичайно ж, від вживання мускатного горіха в такому вигляді буде шкода, а його наркотичні властивості можуть призвести до поступового звикання отримувати дозу і появи бажання вживати щось більш потужне. Ось чому так важливо вчасно зрозуміти, що хтось із близьких почав застосовувати приправу не за призначенням і зупинити його. Не варто вважати, що мускатний горіх не може бути наркотиком. Насправді, наркотиками є все, у чому є психотропні та галюциногенні речовини. І зовсім неважливо, мова йде про героїн або просту приправу.

Як відбувається вплив приправи на організм

Наркозалежні кажуть, що мускатний горіх пре, коли його їдять, курять або вдихають. Два останніх способи не особливо популярні, оскільки приправа досить пряна і вдихнути її складно. А що стосується куріння, то щоб додати мускатний горіх в тютюн, потрібно витратити трохи часу. Тому просто їсти його ложками – це найбільш простий і популярний спосіб. Мускатний горіх, дозування якого може змінюватися в залежності від індивідуальної сприйнятливості організму і стажу наркозалежного, викликає галюцинації, які тривають до 5-ти годин. Наркомани кажуть, що це ейфоричний стан, який дає ілюзію радості, щастя, розслаблення. Ось тільки мускатний горіх має наркотичний ефект, який дуже легко може перетворити радісну ейфорію в параноїдальний фільм жахів. І для цього достатньо просто трохи перевищити дозування. А оскільки люди часто не розраховують з кількістю, наслідки можуть бути дуже неприємними. Адже через панічні атаки і напади страху сильно страждає центральна нервова система, психіка. А у залежних вона і так дуже нестійка, тому чергове передозування може призвести до справжнього помутніння розуму.

Проблема з передозуванням виникає ще й тому, що мускатний горіх, як наркотичний засіб, впливає на організм не відразу. Відповідно, людина може спожити ще, думаючи, що його не «взяло». А потім виявиться, що вона отримала небезпечний об’єм токсинів, які потім доведеться виводити протягом декількох днів. А це вже небезпечно не тільки для психіки, але і для інших органів і систем.

Отже, як пре мускатний горіх?

Людина починає бачити або чути галюцинації, її мова стає незв’язною, також у неї може злегка крутитися голова. А якщо відбувається передозування, то крім цих симптомів з’являються ще й інші:

 • людині стає безпричинно страшно;
 • вона  починає поводити себе дратівливо, легко заводиться;
 • з’являється сильне занепокоєння;
 • в роті виникає сухість;
 • з’являються болі в животі.

Якщо ж людина прийняла дуже велику дозу, то ситуація ускладнюється в кілька разів. Її нудить, рве, починає сильно боліти голова. У хворого починається психоз і марення, які можуть перейти в хронічний стан. А ще виникає найсильніший страх смерті. Тому вибираючи мускатний горіх, і думаючи, як кайфонуть від нього, потрібно розуміти, що це може призвести до дійсно жахливого стану. І якщо у людини ще й сильна сприйнятливість організму, то їй відразу ж потрібно звертатися за допомогою до медиків. Інакше може статися непоправне.

Мускатний горіх у великій кількості підвищує тиск. А якщо він досягне критичного рівня, то може статися все, аж до інсульту. Оскільки мускатний горіх стає причиною галюцинацій, люди у яких є порушення в роботі нервової системи, можуть впадати в параноїдальні стани, через які здатні нашкодити собі і близьким. Наприклад, якщо хворому здасться, що хтось із його оточення хоче йому нашкодити, то він може кинутися на людину з кулаками або ножом. А може спробувати втекти, і вибрати для цього відкрите вікно в багатоповерховому будинку.

Ефект від горіха ускладнює наявність в організмі речовин тирамін і триптофан, які містяться у вині та пиві. Тому вживати цей наркотик разом з алкоголем взагалі категорично заборонено. Втім, його не можна взагалі вживати ніяк, крім як у вигляді приправи. А якщо ви або хтось із вашого оточення все ж це зробив – необхідно відразу ж вжити заходів. Якщо цього не зробити, то може постраждати підшлункова залоза, шлунок, печінка, дихальна система.

Якщо ви спостерігаєте перераховані вище симптоми, а також:

 • судоми;
 • підвищену температуру;
 • утруднене дихання;
 • прискорений пульс;
 • ломоту в тілі;
 • суїцидальні настрої.

Тоді, в першу чергу, потрібно відразу ж промити хворому шлунок. Пам’ятайте про те, що якщо людина спожила більше 100 грамів мускатного горіха, то вона може померти. Також варто викликати швидку, оскільки ви не знаєте, яка може бути реакція організму надалі.

Поки медики їдуть, обов’язково дайте людині сорбент (активоване вугілля, атоксил) і не залишайте її одну. Тому що у неї можуть початися напади паніки.

Якщо ви бачите, що людина регулярно вживає мускатний горіх і не збирається зупинятися, то варто звернутися за допомогою до наркологічної клініки. Тому що вона може або постраждати через передозування, або почне пробувати сильніші наркотики. Хоч мускатний горіх і не має абстинентного синдрому і не викликає звикання, він може стати плацдармом для початку шляху наркомана, залежного від героїну, амфетаміну тощо

Клініка доктора Кадирова пропонує допомогу всім залежним. Тому якщо хтось із близьких почав використовувати мускатний горіх явно не за призначенням – звертайтеся по допомогу. Психологи клініки пояснять, як умовити людину лікуватися, а потім допоможуть їй позбутися від шкідливої ​​звички, яка може стати причиною жахливих наслідків.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием