Алкоголізм – це серйозна проблема, з якою люди стикаються набагато частіше, ніж це здається на перший погляд. На жаль, навіть в сучасному розвиненому суспільстві, лише меншість розуміє, наскільки алкоголь шкідливий. Через культу пиття, середньостатистична людина вважає, що випивати хоча б по вихідним – це норма. Також досить багато людей дозволяє собі трохи випивки кожен день. Звичайно ж, їх усіх не можна називати алкоголіками, але кожен з них знаходиться в зоні ризику. Тому що часто надто складно побачити грань між помірним вживанням і алкоголізмом.
Всі люди вважають, що алкоголіками стають слабаки. А вони-то самі не такі, значить ця біда обійде їх стороною. Ось тільки алкоголізм – це страшна хвороба, яка може виникнути і розвинутися по ряду причин. Потрібно розуміти, що люди починають спиватися не просто так. У кожного є своя причина, хоча не кожен це сам розуміє. Хтось страждає через нездорові стосунки з партнером, у кого є проблеми в сім’ї, хтось перевтомлюється на роботі, а хтось не може себе знайти в житті, реалізувати свій потенціал. Крім цього, є ще безліч у інших чинників, які впливають на розвиток такого захворювання, як алкоголізм. Але всі вони свідчать про те, що у людини є психологічні проблеми, з якими якось потрібно справлятися.
Але через те, що в нашій країні похід до психолога досі вважається майже примхою, замість того щоб вирішувати проблеми з фахівцями, люди намагаються знайти розраду і заспокоєння в алкоголі. Але такий спосіб вирішення проблеми аж ніяк не є правильним. Чим більше п’є людина – тим гірше їй стає. Тому що крім проблем, з якими вона зіткнулася до цього, також виникає і нестримна тяга до спиртного. Відповідно, замість того щоб якось вирішувати свої проблеми і змінювати життя на краще, людина зациклюється на банальних пошуках чергової пляшки. А ще, через вплив етилового спирту на організм, у неї перестає вироблятися гормон ендорфін в тій кількості, яка необхідна. Відповідно, люди втрачають смак до життя, перестають радіти і їм починає здаватися, що єдино щастя – це алкоголь.
Через це людина поступово втрачає соціальні зв’язки, опускається на дно. І коли це відбувається, навколишні, нарешті помічають проблему. Але замість того, щоб прийняти думку про те, що людина хвора і їй потрібна допомога психолога і нарколога, вони починають шукати спосіб все вирішити за один день. І саме в таке моменти багато хто і звертається до знахарок, ворожок, а ще, звичайно ж, до гіпнотизерів.
Через те, що люди завжди хочуть вирішити будь-яку проблему швидко і дешево, гіпноз вже більше тридцяти років вважається дуже популярним методом лікування алкоголізму. Особливо часто люди вдаються до використання методу Довженка. Але чи дійсно він допомагає або це черговий самообман і даремно витрачені гроші?
У 80-х і 90-х роках дуже популярними були різні екстрасенси і гіпнотизери. Тоді люди, яким довелося жити за часів нестабільності, намагалися знайти хоч щось, що дало б їм впевненість у світлому майбутньому. І цим, звичайно ж, скористалися люди, які нібито цілили силою слова. Саме тоді і з’явилося кодування, що використовує метод Довженка. Цей спосіб розробив лікар Олександр Довженко, який дуже швидко просунув свій метод в радянському союзі, назвавши його найбільш гуманним і швидким. Тому лікування алкоголізму в Києві за методом Довженка стало дуже популярним. Люди, які втомилися від бідності, безвиході і пияцтва близьких, буквально в черги шикувалися, щоб їм швидше допомогли. І це не дивно бо в такому стані людина дуже довірлива. Тому скоро по всіх країнах радянського союзу пішли чутки про те, що такий гіпноз дійсно працює і люди виліковуються буквально за чотири години. Тому кодування за методом Довженка стали використовувати всюди. Люди йшли до гіпнотизерів, щоб ті врятували їх близьких. У них більше довіри викликав чоловік, що володіє гіпнозом, ніж державні наркодиспансери, які більше скидалися на в’язниці. Звичайно ж, ніхто не хотів віддавати туди своїх близьких на довгі місяці. Особливо коли метод Олександра Довженко не припускав ніяких негативних наслідків і обіцяв лікування раз і назавжди.
Кодуванням спочатку займався сам Довженко, а потім по країнах і містах поїхали його учні. Він нібито навчив 185 фахівців, які володіли унікальними здібностями і могли впоратися з його методикою. Але в чому ж особливість цього неймовірного унікального методу. Чому за словами гіпнотизерів він замінює довгу і кропітку роботу психологів, наркологів? Чому замість того, щоб розбиратися з проблемами, шукати відповіді, досить лише поспілкуватися з гіпнотизером і все пройде?
Отже, що ж пропонував лікар, який несподівано став відомим? В принципі, його методика базувалася на основних принципах гіпнозу – тобто, навіювання людині певного коду, який міняв би її свідомість і прибирав бажання випити. Кодування від алкоголізму за методом Довженка передбачає, що людина самостійно звертатися по допомогу, оскільки хоче вирішити проблему і більше не пити. Такий вид лікування пропонують тим, хто постійно зривається, не може контролювати себе, хоча і хоче.
Лікування алкоголізму за методом Довженка не дарма передбачає особисту згоду пацієнта. Річ у тім, що вкрай складно лікувати людину, яка просто цього не хоче. Справжнім гіпнозом і так володіють одиниці, а коли мова йде про такі складні і серйозні питання, як алкоголізм, хворий обов’язково повинен бути повністю згоден і піддаватися навіюванню. Якщо ж він почне чинити опір, то гіпноз просто не дасть результатів. Цим, до речі, часто виправдовуються люди, які займаються таким кодуванням. Якщо людина раптом починає пити після сеансу, вони просто заявляють, що метод Довженка – це процедура, яка працює тільки якщо людина прийшла добровільно. Відповідно, в разі, коли гіпноз не спрацював, хворий просто сам цього не хотів, так що і звинувачувати нікого.
Ось чому гіпнотизери легко дають гарантії, при цьому не забуваючи ненароком згадувати про те, що без особистої згоди пацієнта і його щирого величезного бажання нічого не спрацює. Ось тільки серед алкоголіків дуже маленький відсоток тих, хто дійсно усвідомлює проблему, дуже хоче вилікуватися, просто у нього не вистачає сили волі. У більшості випадків людям відверто подобається пити, на сеанс вони приходять з примусу своїх рідних і, звичайно ж, роблять все, щоб гіпноз не подіяв.
Ось чому, якщо розбиратися в кодування по Довженко, що це і чому воно працює або не працює, відразу ж необхідно обумовлювати згоду і незгоду пацієнта. Тому що гіпноз – це дуже тонка справа і спрацьовує далеко не на кожній людині.
Але, тим не менше, люди все одно продовжують щиро вірити в те, що їм допоможуть. І це не дивно, адже є якийсь відсоток навіюваних, яким дійсно стало краще від методу Довженка і це перетворилося в відмінну рекламу. А про те, що багатьом людям він не допоміг або ж, вони кинули пити, проте так і не вирішили свої психологічні проблеми, гіпнотизери, звичайно ж, промовчали.
Що ж уявляє з себе таке універсальне кодування за методом Довженка? У всіх рекламних брошурах йдеться, що так людині допомагають не тільки кинути пити, назавжди відмовитися від алкоголю, забути про тягу до спиртного, але ще і зміцнюють її силу волі, дають їй правильні установки, які допоможуть почати жити заново і стати щасливими без спиртного.
Метод кодування по Олександру Довженку передбачає сеанс, який триває від 4-х до 5-ти годин. Бувають випадки, коли все проходить швидше. На цьому сеансі гіпнотизер спілкується з людиною і піддає її психологічному і гіпнотичному впливу. Особливість впливу полягає в тому, що людину не занурюють в глибокий гіпноз. Багатьом здається, що вони постійно перебувають у свідомості, тому люди не помічають, що їм навіюють, поки сеанс не закінчується.
Якщо подивитися на цей метод критично, то можна зрозуміти, що, за великим рахунком, він нагадує прийом у психолога. Ось тільки за 5 годин можна, і то не завжди, зрозуміти причини, чому людина почала пити, але вже точно не вирішити проблему. Адже зазвичай коріння таких залежностей йде дуже глибоко, і щоб розібратися, коли і що пішло не так, потрібні місяці, а іноді і пару років. А метод Довженка пропонує замінити психологічну допомогу звичайним гіпнозом, який просто ставить в голові певні блоки. По суті, справжня проблема не вирішується, а заганяється ще глибше в підсвідомість.
Кодування за методом Довженка пропонує наступне: терапевт розповідає, що це таке алкоголізм, як сильно алкоголь шкодить організму і чому він повинен викликати у хворого не почуття радості і ейфорії, а страх і огиду. Він ніби вкладає в голову людини протиалкогольний код, який призводить до того, що в разі вживання навіть найменшої дози, людина почне відчувати себе так само жахливо, як і в тому випадку, коли у неї вшита ампула.
Такий метод багатьом здається дійсно дуже зручним і, що найважливіше, дієвим. Але, насправді, подібне кодування може призвести зовсім не до тих результатів, на які розраховувала сім’я хворого.
Як вже говорилося вище, гіпноз може просто не подіяти, якщо людина не є легко навіюваною, піддає слова гіпнотизера критичній оцінці або просто не хоче, щоб її позбавляли від залежності. Якщо хворий не повірить в те, що алкоголь йому зашкодить – нічого не зміниться.
Але навіть якщо він і повірить, то відмова від алкоголю не буде його усвідомленим рішенням. Людина просто почне діяти, керуючись страхом та тваринним інстинктом самозбереження. Тобто, їй захочеться випивати, але вона буде стримувати себе, при цьому відчуваючи постійно бажання вжити спиртне.
Тому дуже часто таке лікування від алкоголю з використанням методу Довженко призводить до того, що хворий перестає пити, але його психологічні проблеми не вирішуються, а поглиблюються. Через це він може стати агресивним або замкнутися в собі. Також люди, яких кодують, часто починають шукати заміну залежності. Наприклад, якщо хворий пив, він починає курити, грати в азартні ігри, а може взагалі стати наркоманом. І тоді рідним доведеться кодувати його знову і знову, по суті, ламаючи цим психіку і породжуючи все більше і більше проблем.
Замість того, щоб допомагати жити новим щасливим життям, кодування алкоголізму за методом Довженка нерідко перетворює людей в виснажених, втомлених від усього параноїків, які ненавидять, себе, свою сім’ю і весь світ в цілому. І їх навіть складно в чомусь звинувачувати, адже така поведінка абсолютно логічна і зрозуміла. Людині доводиться жити з тими ж психологічними проблемами, депресивним думками, незадоволеністю, які у нього були раніше. При цьому тепер навіть не можна втекти від проблем, вживши алкоголь. А як вирішити всі ці питання хворий просто не знає, тому що не розуміє, де корінь проблеми.
Врешті, подібне кодування призводить до того, що алкоголік або знову починає пити, не дивлячись на установки, або перенаправляє свою внутрішню агресію на оточуючих, або йде в себе, свої депресивні і суїцидальні думки.
Жоден з цих варіантів не є прийнятним. Тому що коли ми намагаємося допомогти близькій людині, то основна мета – це не просто змусити її перестати пити, як думає більшість. Головне завдання – допомогти їй прибрати причини, через які їй хочеться пити. Якщо це зробити, то і проблема алкоголізму теж зникне і не буде траплятися рецидивів.
Тому не варто створювати ілюзій і вірити в те, що від алкоголізму можна вилікуватися за кілька годин. Замість цього краще звернутися в спеціалізовану клініку, де хворому допоможуть психологи і наркологи.
Клініка ПОРЯТУНОК пропонує комплексне лікування від алкоголізму, яке допоможе не тільки кинути пити, але і почати дійсно нове і щасливе життя.