Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Метамфетамін – Білі кристали, які руйнують тіло і душу

Метамфетамін – Білі кристали, які руйнують тіло і душу

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Після виходу серіалу «Breaking Bad», складно знайти людину, яка б нічого не чула про мет або метамфетамін. Ось тільки далеко не всі розуміють, наскільки це страшний наркотик і якими жахливими наслідками загрожує його вживання.

У Європі він більше відомий під назвою первітин. Його можуть курити, розбавляти з водою і вводити за допомогою ін’єкцій або ж вдихати через ніс. Після вживання цієї речовини людині починає здаватися, що вона дуже щаслива і може звернути гори. Підвищується активність, енергія стає надмірною. Діє наркотик від шести до восьми годин, але деякі люди ловлять кайф цілу добу. Спробувавши мет один раз, більшість хоче повторити і, незабаром, люди стають метамфетаміновими наркоманами.

ЧОМУ ЛЮДИ ВЖИВАЮТЬ НАРКОТИКИ І ДО ЧОГО ЦЕ ПРИЗВОДИТЬ

Мет – це наркотик, який варять, змішуючи різні види амфетаміну та додаючи інші хімічні речовини.

Мету віддають перевагу молоді люди, яким потрібна додаткова енергія. Одні використовують наркотик як стимуляцію, щоб вчасно здати проект або підготуватися до іспиту. Інші вважають, що з ним легше схуднути, а третім просто хочеться цілодобово відриватися на вечірках. Але хоч би якою була причина вживання, метамфетамін – це наркотик, який викликає дуже сильне звикання і руйнує життя.

При систематичному вживанні в людини починаються серйозні проблеми з серцем, можуть розвиватися захворювання мозку. Також вона починає вести себе агресивно і неконтрольовано, виникають провали в пам’яті. Мет спалює ресурси організму, тому наркоман відчуває дуже сильну потребу в тому, щоб отримати нову дозу. І з кожним разом вона стає все більшою.

ВПЛИВ МЕТА НА ЛЮДИНУ

Метамфетамін змушує тіло виробляти величезну кількість енергії, тому воно швидко починає виснажуватись. Це призводить до того, що навіть зовсім молоді наркомани виглядають старшими за свій вік на багато років. У них можуть гнити зуби, з’являються рани на тілі.

Частково так відбувається через те, що при систематичному вживанні людина перестає відчувати голод (ось чому деякі і використовують його для схуднення). А якщо наркоман довго не їсть, він не отримує необхідних вітамінів. Врешті організм стає нестійким до різних хвороб.

Також метамфетамін може викликати:

 • нудоту;
 • гіперактивність;
 • серйозні проблеми зі сном;
 • підвищену дратівливість.

Через сильні галюцинації і параною людина починає плутати сон і реальність, тому може постраждати сама або завдати шкоди близьким. Судоми, паніка і психози – ще один побічний ефект. Тіло наркомана постійно знаходиться в напрузі, тому він не може розслабитися навіть уві сні.

Після багаторічного вживання починається руйнування носових тканин, відмовляє печінка, нирки і легені. Багато наркоманів вмирають від інфарктів та інсультів, оскільки стінки кровоносних судин повністю руйнуються. Метамфетамін руйнує мозок настільки сильно, що людина починає вести себе і реагувати на світ так, немов вона старий дід з хворобою Альцгеймера. І якщо вчасно не зупинитися, результат буде один – летальний результат.

Тому метамфетамінових наркоманів потрібно лікувати тільки в центрах реабілітації наркоманії. Самостійно від такої залежності людина не позбутися ніколи.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием