Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Метадон – препарат, який використовується для лікування залежних

Метадон – препарат, який використовується для лікування залежних

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Метадон – це ще один наркотик, який спочатку розроблявся як ліки. Цього разу відкриття зробили німецькі фармацевти за часів Другої Світової Війни. Вони створили препарат під назвою «Долофін», який повинен був застосовуватися, щоб зняти сильні хронічні болі.

У сучасній медицині цей препарат також застосовують як болезаспокійливий. Але, найчастіше, його використовують в наркологічних клініках для реабілітації наркозалежних. Якщо людина припиняє вживати будь-якої наркотик, у неї починається ломка, що супроводжується сильними больовими відчуттями. І щоб допомогти пацієнтові впоратися з абстинентним синдромом, їй вводять метадон. Особливість препарату полягає в тому, що він має тривалий вплив. Тому достатньо однієї ін’єкції на день для підтримки задовільного стану пацієнта.

Але використання метадону можливо лише в тому випадку, якщо цей препарат призначає досвідчений фахівець. В іншому випадку може наступити передозування, яка спричиняє серйозні наслідки, в тому числі і смерть.

ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ ВІД ПРЕПАРАТУ

Метадон – це речовина, яка при мінімальному перевищенні дози перетворюється на наркотик. Тому метадоновое лікування повинно проводитися за суворо розробленою програмою і закінчуватися до того моменту коли у людини розвивається залежність. В іншому випадку ці люди не вилікуються, а просто змінять об’єкт залежності. До того як визначити дозування, треба провести аналізи, завдяки яким встановлюється рівень толерантності до цього препарату. Також завжди потрібно починати з мінімальної дози.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО У ЛЮДИНИ ПЕРЕДОЗУВАННЯ ВІД МЕТАДОНУ

У разі перевищення дози, може спостерігатися наступне:

 • м’язи зводять судоми;
 • дихання стає поверхневим, уповільненим і утрудненим;
 • може статися зупинка дихання, яка загрожує смертельним результатом;
 • зіниці звужуються;
 • шкіра обличчя, нігті, губи синіють;
 • в шлунку з’являються спазми, починається запор;
 • сонливість і дезорієнтація.

Якщо людина вживає метадон не під наглядом лікаря, а щоб отримати «кайф», потрібно негайно звертатися в клініку. Інакше симптоми, наведені вище, можуть призвести до серйозних порушень роботи всіх систем і подальшого летального результату.

Через тривалий вплив речовини на організм – до 36-ти годин, метадонові наркомани перебувають під кайфом майже постійно. Тому з часом вони перестають адекватно оцінювати те, що відбувається. Такі люди потребують спеціалізованої допомоги, яку вони повинні отримати якомога раніше, поки не сталося найстрашніше.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием