Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Мескалін – наркотик з кактуса, що розширює свідомість і відбирає адекватне мислення

Мескалін – наркотик з кактуса, що розширює свідомість і відбирає адекватне мислення

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Кактус – рослина всім відома. Багато хто любить тримати у себе на вікні кілька таких колючих, але дуже красивих квітів. А інші їздять милуватися на них в пустелю. Однак багато хто навіть не здогадуються про те, що з кактуса можна отримати дуже сильний наркотик. Тому ми хочемо розповісти саме про мескалін. Адже хоча цей наркотик більше характерний для Південної Америки і південних штатів, у нас його теж можна дістати. А значить, потрібно знати, який вплив на організм він має і чому його варто остерігатися. Адже, як і багато інших наркотиків природного походження, мескалін може викликати оманливе відчуття того, що він не завдає шкоди. І, саме через це розвинеться сильна залежність, яка спричинить вживання більш важких наркотиків.

Що таке мескалін

Мескалін – це назва речовини, яка є в деяких видах кактусів. Саме вона має галюциногенні властивості, через які наркомани часто вживають цю спеціальну витяжку з колючої рослини. Однак відразу ж потрібно сказати про те, що мескалін є далеко не у всіх кактусах. Тому не потрібно намагатися здобути його з домашнього вазону. Цю речовину містить кактус Сан Педро, а також кілька інших пустельних видів рослини.

Що ж стосується самого речовини, то мескалін є натуральним психоделіком. По механізму впливу він дуже подібний на гриби галюциногени і ЛСД. Тому мескалін став дуже популярним в шістдесятих-сімдесятих роках, коли десятки тисяч людей відривалися на рейвах і не бачили нічого поганого в тому, щоб вживати галюциногени.

Сан Педро та інші види кактусів

Сан-Педро – це кактус, який росте в Південній Америці. Там же можна знайти і інший вид рослини, що містить мескалін – Перуанський факел. А на південному заході Мексики і США є ще кактус-пейот. З нього теж добувають мескалін. Варто відразу ж зазначити, що зберігання і перевезення цієї речовини карається законом. Але це не заважає місцевим наркоторговцям знаходити способи добувати мескалін і транспортувати його не тільки в різні штати, але в різні країни.

Галюциногенні кактуси мають так звані ґудзики – тобто виступи, які є на верхніх частинах рослини. Ці виступи обрізають, щоб потім їх розжовувати або заварювати з них чай.

Варто відзначити, що крім кактуса Сан Педро такий ефект галюцинацій може дати і синтетично отримане речовина. Її добувають з галової кислоти, яка є в чаї і дубової корі. Також мескалін можна отримати і з ваніліну. Його випускають у вигляді таблеток і капсул. Такі синтетичні препарати можуть негативно впливати на організм. Точніше, на людину негативно впливають будь-які види наркотиків, але якщо вони ще й є синтетикою, то набагато швидше завдають шкоди.

Історія наркотику

Мескалін в Мексиці і на територіях, які зараз є Сполученими Штатами Америки, активно використовувався протягом століть. Шамани корінних американців застосовували цю речовину, щоб проводити спеціальні лікувальні ритуали. Звичайно ж, сьогодні всім ясно, що мескалін не можна назвати лікувальним засобом. Але завдяки своїм галюциногенним властивостями, він міг знімати біль і давати людям відчуття, які їх відволікали. Варто відзначити, що шамани ніколи не використовували мескалін для розваги. Відповідно індіанців ні в якому разі не можна називати наркоманами. У них все було під строгим контролем. Шамани знали про властивості мескаліна, розуміли, де він міститься, добували його в потрібних кількостях і застосовували лише тоді, коли це було необхідно.

Напевно, саме тому навіть сьогодні індіанці можуть використовувати галюциногенний засіб для своїх ритуалів і це не карається законом.

Особливості та вплив на організм

Мескалін – це досить потужний галюциноген, який дуже схожий на ЛСД. Але таблетки – повністю синтетичні, а значить і завдають більше шкоди. А кактуси з мескаліном – природні джерела, які хоча б не містять хімічних домішок. Тому ефект від мескаліна трохи нижче і коштує він дорожче.

Найголовніша особливість цієї речовини в тому, що вона має дійсно довготривалий ефект. Наприклад, ті ж гриби діють дві-три години. І «прихід» від них починається через кілька хвилин після прийому. А ось ці потужні галюциногени починають свою дію через одну, а то й дві години. До речі, якщо людина не знає про таку особливість, не відчувши ефекту відразу ж, він може прийняти другу дозу. Це призведе до неприємних наслідків. Зокрема, психічних порушень.

Мескалін діє на організм близько дванадцяти годин. З них десь чотири-п’ять годин речовина знаходиться на своєму піку активності, а потім починається повільне згасання, яке триває стільки ж часу.

Ця речовина, як і будь-який інший галюциноген, порушує сприйняття того, що відбувається. А це може призвести до серйозних наслідків. Люди з чутливою психікою можуть бачити страшні речі або настільки сильно «випасти з реальності», що потім не зможуть повернутися без допомоги фахівців.

Отже, що ж відчуває людина, вживаючи мескалін

Дуже посилюється сприйняття реальності. Тобто, людина починає бачити світ дуже яскравим, а навіть тихі звуки здаються їй неймовірно гучними. Також всі переживання змішуються. Відбувається неврологічний феномен, коли людям здається, що вони можуть почути колір або роздивитися звук.

Спотворюється сприйняття часу. З’являється відчуття, що все навколо рухається дуже повільно, а значить і самому потрібно сповільнитися. Якщо людина йде по вулиці так, немов намагається ступати по тонкому льоду, є великий шанс на те, що вона під мескаліном. Крім того, вона перестає адекватно сприймати простір і об’єкти. Наприклад, їй може здаватися, що у якогось предмета немає меж. Ще один прояв впливу мескаліна – це відчуття того, що тіло стало надто легким або важким.

Кактуси мескаліна також викликають зміни мислення. Це виражається через відсутність зосередженості. Тобто, людина намагається дивитися на якийсь предмет або сформулювати якусь думку, але у неї не виходить, хоча вона щиро намагається. Замість цього свідомість постійно «стрибає» від одного об’єкта до іншого, через що в голові утворюється «каша».

Кактус Сан Педро зі своїм мескаліном (як, втім, і інші види рослини), може викликати дуже сильні перепади настрою. Причому часто вони бувають критичними. Тобто, в якийсь момент людина відчуває нескінченне щастя і радість, а вже через хвилину вона падає в безодню відчаю і починає вважати, що в житті немає нічого хорошого, а значить і жити не варто. Також під мескаліном люди можуть вести себе дуже стурбовано, панікувати через дрібниці або зовсім звичайні речі, які їм просто не можуть завдати шкоди. Через це поведінка часто стає неадекватною і людина дійсно може завдати шкоди собі та оточуючим, але не через реальної проблеми, а через паніку, викликану мескаліном.

Неадекватність суджень і неможливість вирішувати проблеми. Вживаючи речовину, багато хто говорить про те, що відчуває, як розширюється свідомість. Але коли людину під мескаліном просять розповісти про думки і відчуття, дуже часто вона веде себе дивно, не може зібратися і сформулювати навіть елементарні тези. Причому в глибині свідомості вона розуміє, що треба сказати, однак висловити цього не може.

Мескалін діє не тільки на психіку, але й на фізичний стан людини. Саме тому наркотик категорично не рекомендують людям, у яких є проблеми з тиском, серцево-судинною системою. Після прийому мескаліна може спостерігатися різке підвищення тиску, прискорення пульсу. Також піднімається температура, людина часто дихає, у неї паморочиться голова, починається озноб. Якщо людина спожила надто велику дозу, швидше за все, у неї почнеться блювота і нудота.

Що ще потрібно знати про мескалін

Цей наркотик, як і будь-які інші речовини, що мають галюциногенний вплив на організм, ні в якому разі не можна змішувати з алкоголем. Це може привести до передозування, станів паніки, депресії.

Також ті, хто приймає мескалін, знаходяться в зоні ризику, оскільки до цього наркотику швидко розвивається толерантність. Тому людина постійно починає збільшувати дозу, а якщо у неї немає можливості добути мескалін, то може переключитися на інші наркотики. Після яких доведеться проходити курс з лікування наркозалежності.

Напевно, єдиний плюс, який є у мескаліна – він не викликає фізичну залежність. Тому якщо не відбулося ніяких психічних порушень, людина може сам перестати вживати наркотик. Через відсутність яскраво вираженого синдрому відміни, вона буде відчувати тільки легку депресію, неспокій, стане більш вразливою до стресу. Але, в порівнянні з наслідками припинення прийому інших наркотичних речовин, це не так страшно.

Мескалін, як і будь-які інші наркотики, не можна вживати вагітним жінкам, оскільки дитина може народитися з аномаліями.

Всі, хто хоче спробувати мескалін, повинні усвідомлювати, що незважаючи на природне походження, цей наркотик все одно дуже сильно шкодить організму, зокрема, психіці. Тому не варто експериментувати над собою і пробувати мескалін. Адже наслідки можуть бути непередбачуваними.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием