Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Мефедрон – синтетичний наркотик, який ламає життя

Мефедрон – синтетичний наркотик, який ламає життя

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
3 July 2020

Що таке мефедрон або мяу-мяу? З цим питанням стикаються ті, чиї близькі стали жертвами наркотику. На жаль, в колах молоді і не тільки часто ходить думка, що мефедрон – це відмінний стимулятор для мозку, який можна іноді вживати. Ось тільки це «іноді» спочатку перетворюється в «часто», а потім і в «постійно». Врешті, людина стає залежною і просто не може зупинитися. Тому дуже важливо розуміти, якої шкоди може завдати такої наркотик і вчасно допомогти залежній людині.

Відразу варто нагадати про те, що наркомани – це хворі люди, які не можуть усвідомити свою проблему в повній мірі. Тому вони не здатні адекватно оцінювати ситуацію, приймати рішення. Ось чому потрібно знати про симптоматику залежності і якщо виявляються хоча б якісь ознаки – відразу ж звертатися за допомогою до фахівців. Не варто боятися і соромитися. Якщо людина здорова, то лікар розвіє ваші сумніви, а якщо хвора – почне негайну реабілітацію. Не потрібно відразу ж йти до лікаря з потенційним наркоманом. Досить і консультації без нього. Це перша стадія лікування, яка допоможе вирішити, як допомагати людині в майбутньому і розробити стратегію.

Але, повернемося до мефедрону або 4-метілметкатінону (це повна назва хімічної речовини). До речі, мяу-мяу наркотик називають тому, що його повна назва англійською звучить як MMCathinone і це можна озвучити, як «meow meow cat».

Особливості мефедрону і його ефект

Щоб зрозуміти, як препарат впливає на організм людини, потрібно розібратися в тому, що це таке. Цей наркотик є психостимулятором, тому він викликає почуття ейфорії, збудження. Людині здається, що вона всіх розуміє, стає емпатом. Ефект дуже схожий на той, що переживає наркоман, вживаючи кокаїн, але відчуття хоч і більш тривалі, але менш яскраві.

Мефедрон дозування вживання залежить від особливостей організму, толерантності до цієї речовини, тривалості прийому. Тому зазвичай доза поступово збільшується, через що наркотик завдає організму все більше шкоди. І якщо вчасно не зупинити людину, то це може призвести до найстрашніших наслідків. Хворий стане наркоманом, який вже не зможе зупинитися, плюс, його органи і системи почнуть руйнуватися. А коли такі процеси стають незворотними, рано чи пізно настає летальний кінець. Якщо ж відбувається передозування мефедрону, то смерть може настати і раніше. Небезпека наркотиків часто полягає ще й в тому, що в стані ейфорії людина не може реально оцінити свій стан, попросити про допомогу. Це і призводить до зупинки серця, інсультів, інфарктів та інших жахливих наслідків.

Оскільки у мефедрону синтетичні складові, його дія на організм сильніша, ніж у природних наркотиків. Діюча речовина мефедрону входить до класу катинонів. У природі вони містяться в чагарнику кат, що росте в Східній Африці і на Аравійському півострові. Рослину кат вже багато століть використовували у якості наркотику, а ось синтетичні катинони з’явилися тільки на початку 20-го століття. І, спочатку, про їх наркотичні властивості не особливо замислювалися, тому наркомани не звертали уваги на ці речовини.

Все змінилося на початку 21-го століття. Тоді мефедрон стали продавати скрізь, без будь-яких обмежень. Його додавали в сіль для ванни, харчові добавки, добрива. Лише через кілька років стало зрозуміло що у мефедрону є серйозні наслідки, особливо якщо вживати його не за призначенням або надміру. Почали частішати випадки смерті і в 2010-му році його заборонили у багатьох європейських країнах.

Мефедрон можуть продавати у вигляді порошку або кристалів. Він має сильний хімічний запах.

Якщо говорити про ефекти наркотику, то під його впливом людина відчуває себе розслабленою, щасливою. У неї настає сильне сексуальне збудження, хочеться з усіма спілкуватися і всіх любити.

Однак цей стан оманливий і нетривалий. Коли ефект проходить або ж стається передозування, людина відчуває наступне:

 • підвищується тиск і частішає серцебиття;
 • починає крутитися голова;
 • людині складно сконцентруватися;
 • з’являються проблеми зі сном;
 • помітно погіршується короткочасна пам’ять;
 • починають мимоволі стискатися м’язи, щелепи;
 • з’являються судоми, спазми в м’язах;
 • починається марення і лякаючі галюцинації;
 • людину кидає в піт, морозить, потім кидає в жар;
 • проявляється надмірна емоційність;
 • починаються проблеми з апетитом.

Ці симптоми не можна ігнорувати і при їх появі варто обов’язково звернутися за допомогою до спеціальної установи.

Клініка доктора Кадирова пропонує комплексну допомогу мефедроновим залежним. Звертайтеся, ми допоможемо людині навчитися жити щасливо без наркотиків.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием