Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Мефедрон: наркотик, що викликає короткочасну ейфорію і сильну залежність

Мефедрон: наркотик, що викликає короткочасну ейфорію і сильну залежність

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
24 February 2023

Сьогодні існує багато видів наркотиків, які викликають залежність, руйнують життя і долі. І серед них мефедрон. Цей наркотик має вплив на організм, яке дуже схожий з екстазі. Але, завдяки своїй невисокій ціні, саме мефедрон є дуже доступним. Тому ризик стати залежним від нього набагато більше.

Лікування залежності від мефедрона: особливості наркотику

Мефедрон належить до алкалоїдів оскільки є похідною від катіона. Його отримують з листя рослини – кат. Ці таблетки з’явилися на чорному ринку відносно недавно, хоча є відомості, що вперше їх синтезували ще в 1929-му році. Однак широкий доступ наркомани отримали до них в 2003-му році. Мефедрон продають у вигляді таблеток і капсул.

Проблема із залежністю від наркотику і мільйони питань: як позбутися залежності мефедрона з’явилися через те, що спочатку синтетичний катіон, який і є аналогом наркотику, не вважався наркотичною речовиною. Його використовували, як засіб для чищення, також він був популярний у вигляді солі для ванн. Втім, більшість наркотиків, що існують сьогодні, спочатку такими не вважалися. Більш того, в перші роки після синтезу їх продавали у вигляді ліків. І тільки з роками лікарі зрозуміли, наскільки жахливими є наслідки від цих препаратів.

Препарат мефедрону, наслідки від тривалого вживання якого дійсно жахливі, викликав настороженість тільки в 2007-му році, після того як вже 5 років проіснував на ринку. Тоді вчені оприлюднили докази побічних дій таблеток, завдяки чому їх і визнали наркотиком. Але мефедрону вже потрапив на ринки, став дуже відомим в певних колах і до 2010-го року став четвертим серед найпопулярніших наркотиків у світі.

Сьогодні, незважаючи на заборону, його продовжують виробляти в Китаї і поставляти в усі країни світу, в тому числі і в Україні.

Мефедрон, від якого необхідно професійне лікування, користується великою популярністю у молоді. Він став своєрідним замінником амфетаміну або кокаїну, який коштує дешевше, ніж ці наркотики.

Коли цей препарат потрапляє в організм – настає короткочасна, але дуже сильна ейфорія. Людині хочеться веселитися, спілкуватися, забути про всі проблеми і насолоджуватися життям. Звичайно ж, всі ці відчуття короткочасні і дуже гострі. Тому спробувавши один раз, люди починають вживати мефедрон знову і знову. Поступово початкової дози стає занадто мало, тому доводиться постійно її збільшувати. Через що не тільки з’являється залежність, а й організм отримує справжній хімічний удар. Це призводить до зносу органів, проблем з нервовою системою та інших наслідків, які можуть призвести до важких захворювань і навіть летального результату.

Якщо говорити про те, як виглядає препарат, то це жовтий порошок, який дуже добре розчиняється у воді. Найчастіше, його приймають у вигляді капсул або вдихають через ніс. Внутрішньовенно мефедрон вводять набагато рідше, хоча є і такі випадки.

Якщо скасувати препарат, то ломка від мефедрона буде настільки ж сильною, як і від інших сильних наркотичних речовин. Тому щоб кинути вживати даний наркотик, обов’язково потрібно звертатися за допомогою до фахівців. Якщо цього не зробити намагатися лікувати наркозалежність самостійно – можна завдати серйозної шкоди організму.

Як говорилося вище, мефедрон – це сильний препарат, тому симптоми відміни також будуть проявлятися через скачки тиску, параноїдальні думки, безсоння, галюцинації та інші дуже неприємні відчуття. І щоб полегшити муки і прискорити процес, необхідна детоксикація і медикаментозна підтримка організму, яку можуть надати тільки в клініці.

Вплив мефедрону на організм людини

Як і будь-який наркотик, спочатку мефедрон викликає приємні ейфорійні відчуття. Прийнявши цей препарат, людина відчуває, як через деякий час у неї стрімко піднімається настрій, навіть якщо перед цим її відвідували апатичні і депресивні думки. У неї з’являється непереборне бажання спілкуватися, знайомитися, щось розповідати оточуючим. Особливо помітна зміна в настрій тоді, коли в тверезому стані людина є інтровертом, який намагається менше розмовляти і перебувати на публіці. Під впливом цього препарату вона стає повною протилежністю самого себе. а ще, мефедрон викликає почуття емпатії. Тобто, вживши наркотик людина починає думати, що вон всіх розуміє, все дуже тонко відчуває. У неї посилюється сприйняття того, що відбувається. Тому вона може розплакатися над дрібницею або почати нестримно сміятися, почувши щось веселе.

Але все це має короткочасний ефект. А ось наслідки після вживання мефедрона тривають набагато довше і викликають зовсім протилежні почуття, емоції.

Якщо людина вживає препарат порівняно недовго, серед побічних ефектів можна відзначити наступні:

 • у неї знижується апетит, після того як дія препарату закінчилося – зовсім не хочеться їсти;
 • з’являється легкий озноб, температура підвищується, а шкіра на обличчі починає червоніти і поколювати;
 • іноді різко починає погіршуватися зір, але потім все приходить в норму;
 • кров’яний тиск підвищується, спостерігається тахікардія, через що може з’являтися паніка, оскільки в такому стані людина починає боятися померти.

Якщо вчасно зупинитися, то на цих симптомах все і закінчиться. Але в тому випадку, коли наркоман продовжує вживати, згодом мефедрон все більше руйнує організм і наслідки прийому стають набагато страшніше.

Почасти, стан наркомана погіршується ще й через те, що він постійно підвищує дозу, щоб домогтися ейфорії. Відповідно, органи отримують найсильніший хімічний удар, через що починає відбуватися наступне:

 • час від часу з’являються сильні судоми;
 • якщо людина нюхає наркотик, у неї розвиваються синусит;
 • всі неприємні відчуття, які проявлялися раніше, стають набагато яскравіше;
 • судини починають різко звужуватися, через що значно прискорюється ритм серця, що може призвести до нападів;
 • людину постійно кидає то в жар, то в холод;
 • хворий страждає від безсоння, у нього часто паморочиться в голові.

Оскільки наркотик відносно новий, лікарі ще не змогли точно визначити всі побічні ефекти впливу на організм. Але, як би там не було, мефедрон має тільки негативний вплив, тому людину, яка захопився цим наркотиком, потрібно терміново лікувати.

Як зрозуміти, що людина вживає мефедрону

Щоб визначити, чи є залежність, завжди потрібно звертатися до фахівців, оскільки кожен випадок індивідуальний. Але якщо говорити про загальні ознаки, то вони наступні:

 • людина знаходиться в стані несподіваної ейфорії від 2-х до 5-ти годин. У неї спостерігається приплив сил, який змінюється апатією і депресією;
 • підвищується температура, потовиділення, спостерігається гіпертонія і зневоднення;
 • наркоман страждає від безсоння, не може сконцентруватися, у нього погіршується пам’ять;
 • на шкірі з’являються гематоми, відкривається кровотеча з носа;
 • уві сні проявляється бруксизм (скрегіт зубами).

Якщо ви спостерігаєте подібні симптоми у близької людини – краще перестрахуйтеся і проконсультуйтеся з фахівцем. Клініка доктора Кадирова пропонує кваліфіковану допомогу всім залежним від мефедрона.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием