Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Марихуана – наркотик, який несе більше небезпеки, ніж здається

Марихуана – наркотик, який несе більше небезпеки, ніж здається

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Канабіс, Марихуана, Марьіванна, конопля, травичка, анаша і гашиш – у цього наркотику дуже багато назв і про нього знають у всьому світі. Складно знайти людину, яка хоча б раз не пробував покурити цей наркотик. Але якщо одним було досить пари затяжок, щоб зрозуміти – це не той спосіб розслаблення, який потрібен, то інші не змогли вчасно зупинитися, через що згодом перетворилися в людей з серйозною залежністю від канабісу.

ДЛЯ ЧОГО ВИКОРИСТОВУЮТЬ КОНОПЛЮ?

Канабіс – це рослина, яку використовують з різними цілями, а не тільки в якості наркотику. Конопляна тканина – це вид матеріалу, який завжди був поширений на теренах України. Також з конопель плели нитки, застосовували для виробництва канатів.

Але на початку двадцятого століття вчені дізналися про те, що в рослині містяться психоактивні речовини, які впливають на людський мозок. Про це взнали широкі маси і люди почали часто використовувати марихуану, щоб розслабитися, повеселитися. З того часу коноплю стали палити, для отримання ефекту ейфорії, розслаблення.

ЯК МАРИХУАНА ВПЛИВАЄ НА ОРГАНІЗМ?

Коли людина тільки починає курити «травичку», вона часто може відчувати тимчасовий дискомфорт: починає пересихати в роті, важко дихати, здавлює груди, з’являється сухість в носоглотці і в роті. Іноді навіть спостерігається нудота, блювота, частішає серцебиття і паморочиться голова. Саме через це деякі відразу ж відмовляються від наркотика, роблячи собі величезну послугу. Але інші «з успіхом» проходять стадію звикання і починають курити «травичку» постійно.

Проблема марихуани в тому, що вона не дає такого яскраво вираженого ефекту, як опіумні наркотики. Людина поводиться цілком адекватно. Існують тисячі наркоманів, які працюють, навчаються, спілкуються з людьми, а навколишні навіть не здогадуються, що кілька хвилин тому ця людина курила траву. Саме через це багато хто вважає, що марихуана абсолютно нешкідлива і її можна вживати мало не кожен день.

Але через постійне куріння, з кожним разом наркоману потрібно збільшувати дозу, тому настає момент, коли одурманення призводить до розладу уваги, порушення сприйняття простору і часу. Людина починає сміятися, пританцьовувати, у неї з’являються звукові і зорові галюцинації, може шуміти у вухах. При передозуванні людина видає неадекватні ідеї, у неї сильно частішає пульс, розширюються зіниці, трясуться руки. Може виникати нудота і блювота.

Всім, хто вживає марихуану потрібно пам’ятати про те, що вона є наркотиком. І, рано чи пізно, людина раптом не зможе жити, працювати і робити щось без наркотичної стимуляції. Тому якщо вчасно не зупинитися, то доведеться звертатися за допомогою до фахівців з лікування наркозалежності.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием