Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Мак – гарна квітка і смачна начинка або сильний опіоїдний наркотик?

Мак – гарна квітка і смачна начинка або сильний опіоїдний наркотик?

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
3 July 2020

Маки – яскраві прекрасні рослини, які цвітуть на початку літа. Їх часто вирощують на присадибних ділянках, використовують для декору клумб. До дев’яностих років минулого століття більшість навіть не здогадувалися, що ця квітка можна використовувати зовсім не для того, щоб нею милуватися. До того моменту, поки насіння маків не почали використовувати наркомани. Тоді для багатьох це стало шоком. Втім, сьогодні теж ще дуже багато людей не знають про те, що мак як наркотичний засіб дуже популярний серед залежних. Тому вони не звертають увагу на занадто велику зацікавленість цією квіткою близьких. І коли відкривається неприємний факт того, що їхні рідні використовують насіння маку в якості наркотику, це стає справжнім шоком.

Тому варто розібратися, чому мак вважається наркотиком, щоб вчасно зрозуміти проблему і вирішити її, поки вона не переросла у щось велике і незворотне.

Чому мак є наркотиком і який ефект він має

У зелених стінах маку є алкалоїди, з яких можна отримати опій. Саме він і цікавить наркоманів. Мак часто називають опіумним тому, що з нього добувають цю речовину. Крім цього і макове молоко має наркотичний ефект. Це молоко – емульсія, що отримується з розтертого насіння, які спочатку піддали термічній обробці.

Цікаво, що раніше макове молоко часто використовували нарівні зі звичайним коров’ячим або козячим. Мак мили, подрібнювали, заливали і настоювали. Ось тільки століттями люди не знали про те, що якщо трохи змінити процес настоювання, зі звичайного макового молока отримана субстанція перетворюється в наркотик. Оскільки такі настойки дуже легко приготувати вдома, витрачаючи мінімальну кількість коштів, наркомани часто вибирають квіти маку і перетворюють їх в наркотик. Звичайно, він слабкіше, ніж ті, які мають синтетичну складову. Але, в разі відсутності фінансів, стають способом пережити ломку і відчути хоч якусь ейфорію.

Коли людина вживає макову настоянку, вона перестає відчувати біль і впадає в стан ейфорії. Якщо перевищити дозування, людина може зануритися в глибокий сон. Багато хто вважає, що через природне походження макове молоко не може завдати шкоди. Насправді це не так. Так, дійсно, природні наркотики набагато повільніше руйнують системи організму, але вони все одно впливають на мозок. А це означає, що з кожним вживанням психіка стає все менш і менш стабільною. Врешті, людина або починає збільшувати дози, що може призвести до передозування. Або переходить на більш сильні наркотики.

До речі, багатьох цікавить, чи кондитерський мак є наркотиком. В цілому, його дійсно можна використовувати однак, найчастіше, в ньому немає ніяких стебел і соломи, коробочок. А щоб отримати наркотик, збирають маки з насіннєвими коробочками, бо, як говорилося вище, опіум міститься в зелених стінках. Тому в цілому, кондитерський мак складно використовувати для приготування наркотику. Але, як показує статистика, якщо наркомани дуже хочуть, то вони знаходять ті магазини, в яких продається мак з максимальною кількістю домішок. І з нього, теоретично, можна приготувати наркотичний засіб.

Наслідки вживання і поява залежності

Макове молоко можуть пити або колоти внутрішньовенно. Коли молоко потрапляє в кров, настає миттєвий ефект. Втім, якщо його випити, результат теж не змусить себе чекати надто довго. Що ж стосується наслідків, то чим довше людина вживає – тим сильніше відчувається не тільки психологічна, а й фізична залежність. Згодом наркоман уже не зможе спокійно спати, якщо не отримає свою дозу макового молока. Також можуть з’являтися галюцинації, проблеми з контролем емоцій, пам’яттю.

Тому ні в якому разі не варто вважати вживання цього природного наркотику безпечними пустощами. Сьогодні є величезна кількість опіумних наркоманів, які навіть помирають від передозувань, оскільки їм постійно потрібне збільшення дози.

Якщо ви помітили ознаки залежності у вашої близької людини – не втрачайте часу дарма і звертайтеся до фахівця. Клініка доктора Кадирова пропонує допомогу всім залежним і гарантує якісне комплексне лікування.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием