Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Лікування ОКР

Лікування обсесивно-компульсивного розладу (ОКР)

Обсесивно-компульсивний розлад чи ОКР – один з психічних розладів особистості, наявність якого супроводжується підвищенням рівня тривожності, нав’язливістю думок, появою ритуалів у діях. Для зниження рівня тривоги хворому необхідно задовольнити потребу у виконанні нав’язливої дії чи реалізації нав’язливої думки. Але через деякий час тривожність знову підвищується.

ОКР: симптоматика та лікування захворювання

Симптоми багатьох психічних розладів схожі між собою та діагностувати те чи інше захворювання може лише фахівець після проведення низки досліджень. Синдром ОКР – досить поширене явище. Він тією чи іншою мірою проявляється майже у 30% представників старшого віку та у 15% дітей. У багатьох випадках захворювання проходить у легкій формі і не створює хворому та його оточенню складнощів. І лише в 1% випадків з усіх діагностованих ОКР протікає гостро і потребує лікування.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

При спостереженні у поведінці людини будь-яких відхилень, які зберігаються тривалий час, консультація фахівця буде корисною.

Підозра на обсесивно-компульсивний розлад має виникнути за таких симптомів:

  • часте рахування – захворювання викликає бажання щось постійно рахувати (це можуть бути різні предмети, події та ін.);
  • безперервне бажання прибирати і мити руки – страх бруду та заражень є однією з частих ознак ОКР, хворі прагнуть мити руки після дотику до будь-якого предмета, причому це бажання стає нав’язливим, тому виникає постійне прагнення прибирати у житлі;
  • постійний аналіз дій інших людей, пошук каверзи, зради;
  • гіперорганізованість, надмірний педантизм у всьому, порушення якого призводить до різкого збільшення тривожності;
  • безперервний контроль дій та поведінки – хворі постійно перевіряють, чи зробили щось – вимкнули світло, закрили крани, чи поставили на місце взяту річ тощо;
  • страх спілкування з іншими людьми, відмова від виходу з дому, викликані страхом за свою безпеку, підозрілістю;
  • прагнення до досконалості у зовнішності, незадоволення зовнішнім виглядом, виражена критика своїх недоліків, які найчастіше уявні.

Дуже часто хворі на ОКР страждають булімією, анорексією, раз за разом звертаються до пластичних хірургів. Така поведінка викликана тим самим прагненням до досконалості і неприйняттям недоліків. Нерідко у пошуках захисту від недосконалого світу хворий звертається по допомогу до близьких. Але й підтримка здається йому недостатньою, неправдивою, що викликає ще більш сильний прояв хвороби.

Обсесивно-компульсивний синдром проявляється паралельно двома протилежними явищами. Обсесивні думки не контролюються хворим та викликають підвищення тривожності. Компульсивні дії сприяють зниженню тривожності та стабілізації стану хворого на деякий час.

ОКР вимагає обов’язкового лікування, адже це захворювання порушує стосунки хворого з людьми та навколишнім світом. Без терапії розлад лише ускладнюється і може призвести до розвитку неврозів, а також – вчинення дій, небезпечних для самого хворого та інших людей.

Лікування ОКР у приватній психіатричній клініці

Важливо розуміти, що вилікувати ОКР, як і інші розлади психічної сфери, неможливо без спеціалістів. Ніякі вмовляння та хитрощі рідних та близьких людей хворого не позбавлять захворювання, але можуть серйозно посилити його. Якщо ви помічаєте симптоми хвороби у родичів чи друзів – зверніться за консультацією до лікаря психіатра, який підбере схему лікування хворого у відповідності до його стану. У приватній психіатричній клініці Києва ми проводимо лікування ОКР на базі стаціонару, забезпечуючи пацієнтів усім необхідним для комфортного перебування в медичному центрі та зниження рівня тривожності. Для первинної консультації та отримання кваліфікованої підтримки фахівців зв’яжіться з нами через форму на сайті або по телефону.

Ваш близька людина став жертвою залежності?

    *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
    Анонімна консультація

      Замовити

        Записаться на прием