Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Лікування біполярного розладу особистості

Лікування біполярного розладу особистості

Маніакальна депресія – хронічне захворювання, яке потребує лікування. Для нього характерні ненормально різкі перепади настрою від маніакального до депресивного. Відмінність від звичайних перепадів настрою – при біполярному розладі кожен такий епізод може тривати кілька тижнів, а то і довше, і відбуватися по чотири-п’ять разів на рік. В Україні від маніакально-депресивного синдрому страждає близько 4% населення.

Лікування маніакально-депресивного психозу необхідно, оскільки симптоми в кращому випадку дуже ускладнюють життя хворому і його близьким. У гіршому випадку вони можуть становити небезпеку для життя.

Біполярний розлад: симптоми та лікування

Без лікування епізоди настрою можуть відбуватися поступово або раптово і проявитися в легкій формі або в екстремально важкій. Причому у одних біполярних пацієнтів проявиться кілька симптомів, у інших – багато. Маніакально-депресивний психоз супроводжується загостреннями та ремісіями і при відсутності лікування часто рецидивує.

Для манії при МДП характерні:

 • відключені і дуже швидкі, скачущі думки;
 • надто підвищена зосередженість на проектах на роботі чи вдома;
 • недоречний захват або ейфорія;
 • судження і переконання, що претендують на грандіозність;
 • недоречна дратівливість;
 • неадекватна соціальна поведінка;
 • підвищене сексуальне бажання;
 • занадто голосна розмова та збільшення енергії;
 • безрозсудна поведінка, ризиковане прагнення до задоволень і екстриму;
 • зниження потреби у сні.

Ознаки депресії при маніакально-депресивному психозі такі:

 • втома;
 • зниження апетиту і втрата ваги або переїдання і набирання ваги;
 • безсоння, часті пробудження вночі або надмірно довгий сон;
 • проблеми з концентрацією уваги, запам’ятовуванням інформації і прийняттям рішень;
 • почуття провини, безпорадності і нікчемності;
 • втрата інтересу або задоволення від раніше приємних занять, включаючи секс;
 • відчуття смутку або тривоги, занепокоєння, дратівливість;
 • стійкі фізичні симптоми, які не піддаються лікуванню, такі як головний біль;
 • думки про смерть або самогубство.

Більшість маніакально-депресивних особистостей проводять в депресивних фазах в три рази більше часу, ніж в маніакальних.

Лікування маніакально-депресивного психозу в Києві

Діагноз біполярного розладу встановлюється тільки після аналізу симптомів, їх тяжкості, тривалості й частоти.

Найбільш показові періоди манії. Іноді у людей з біполярною депресією помилково діагностується так звана «велика депресія» – ще один серйозний психічний розлад, оскільки симптоми схожі. Ось чому особливо важливо провести скринінг на манію перед тим, як пройти курс лікування біполярного розладу. Будуть проведені диференціальні тести на неврологічні хвороби, а також на наркотики чи алкоголь, оскільки 60% маніакально-депресивних хворих мають наркотичну або алкогольну залежність.

Куди звернутися для лікування біполярного розладу в Києві

Важливо розуміти, що хоч маніакально-депресивний психоз є невиліковним хронічним захворюванням, з ним можна повноцінно жити. Головне, визнати хворобу і вчасно звернутися до лікаря за лікуванням маніакально-депресивного психозу.

Якщо ви відчуваєте пригніченість або думки про суїцид, негайно телефонуйте https://mc-spasenie.kiev.ua/uk/kontakti/ в Медичний центр ПОРЯТУНОК А.О. у Києві. Якщо ваш близький думає про те, щоб нашкодити собі: будьте поруч з ним, приберіть подалі гострі та інші предмети, за допомогою яких він може заподіяти собі шкоду, і зателефонуйте нам. Ми працюємо цілодобово.

Лікування біполярного розладу в Києві, в нашій клініці проводиться за схемою: психотерапія + лікарські препарати.

Команда з фахівців в області психіатрії та психології розробить програму лікування. Це – когнітивно-поведінкова терапія і заспокійлива арт-терапія. Фізіотерапія направить енергію в мирне русло і допоможе в лікуванні депресивного настрою. У лікуванні маніакально-депресивного синдрому добре допомагають групові заняття з іншими пацієнтами і залучення близьких.

Але ніяка психотерапія не замінить медпрепарати при лікуванні маніакально-депресивного психозу.

У лікуванні МДП використовують протисудомні препарати, нейролептики та антидепресанти, які приймають тільки після призначення психіатра або психотерапевта.

Тим, хто перебуває у важкій депресії або з низкою супутніх хвороб, знадобиться лікування маніакально-депресивного психозу в стаціонарі нашого реабілітаційного центру в Києві. Ліки та послуги лікарів входять у вартість лікування біполярного розладу.

Грамотний підхід може стабілізувати навіть важкий депресивний або маніакальний епізоди, а підтримуюча терапія біполярного розладу психіки ефективна в запобіганні рецидивів.

Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием