Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Лікування інтоксикації

Лікування інтоксикації

Алкогольне отруєння і способи лікування

Коли людина постійно і часто вживає алкоголь, організм не може впоратися з переробкою токсинів і відбувається інтоксикація. Це відбувається в той момент, коли алкоголік випиває дозу спиртних напоїв, що у багато разів перевищує норму. В такій ситуації потрібно негайно починати лікування, інакше є ризик летального результату.

Алкогольне отруєння і його ступені

В алкоголі є токсини, які негативно діють на організм, порушуючи функціонування нервової системи та інших органів. Варто відзначити, що інтоксикація може трапитися навіть у людини, яка не є алкоголіком. Все залежить від сприйнятливості організму. Бувають випадки, коли люди отруюються навіть малими дозами. Найчастіше інтоксикація настає у тих, хто страждає від проблем з печінкою. А у хронічного алкоголіка цей орган майже ніколи не функціонує правильно, оскільки він постійно отримує ударні дози токсинів протягом багатьох років.

Отруєння може бути легким, середнім і важким. У першому випадку алкогольне отруєння проявляється через розлад психіки. Людині чуються голоси, з’являються нав’язливі ідеї. Більшість ігнорує такий стан, навіть не усвідомлюючи, що він є отруєнням. Коли починається отруєння середнього ступеню тяжкості неврологічні розлади посилюються і потрібно терміново вжити заходів. Інакше станеться гостре важке отруєння алкоголем, яке особливо небезпечне для тих, хто регулярно вживає алкоголь. Річ у тім, що людина, яка часто п’є, якоюсь мірою більш стійка до токсинів, тому вона може випити дійсно велику дозу, яка призведе до руйнування внутрішніх органів і летального результату. У такій ситуації людині необхідно надати невідкладну допомогу.

Лікування сильного алкогольного отруєння крапельницею – це перший захід, який проводять наркологи, оскільки він дозволяє позбавити організм від токсинів. Щоб не погіршувати стан хворого, рекомендовано викликати лікаря додому. Він зможе визначити ступінь тяжкості отруєння і проведе перші необхідні заходи для стабілізації організму.

Зняття алкогольної інтоксикації

До спеціаліста потрібно звертатися в тому випадку, коли у хворого спостерігаються такі симптоми:

 • проблеми з диханням;
 • зниження температури;
 • судоми;
 • блювота;
 • пітливість і озноб;
 • колір шкіри стає синюшним або блідим.

Зняти інтоксикацію після вживання алкоголю необхідно. Навіть якщо людина зможе впоратися з отруєнням сама, наступного разу вона вип’є більше і це може призвести до ще гірших наслідків. В очікуванні лікаря потрібно поїти хворого водою у великих кількостях і дати йому препарат, який полегшить детоксикацію. Найчастіше використовують звичайне активоване вугілля. Будь-які відповідні ліки від хронічної важкої алкогольної інтоксикації може прописати тільки лікар, тому не потрібно намагатися розібратися з проблемою без допомоги фахівця. Це може призвести до погіршення стану. Тому краще зателефонувати в клініку, напоїти водою і вугіллям, забезпечити свіже повітря в приміщенні і викликати блювоту. Все інше зробить доктор.

Допомога при сильному отруєнні алкоголем

Коли людина хронічно вживає алкоголь, вона не зможе сам впоратися з отруєнням і його наслідками. Тут необхідне втручання лікаря токсиколога. Він проведе діагностику, підбере правильне лікування і призначить ті препарати, які знизять ризики. Невідкладна допомога при сильній алкогольної інтоксикації організму – це необхідність, про яку потрібно пам’ятати, коли в будинку є людина з отруєнням алкоголем. Якщо не зняти гостру інтоксикацію, це може закінчитися дуже сумно. Тому ні в якому разі не можна ризикувати, адже хронічний алкоголік – це глибоко нещасна і хвора людина, яка сама не може впоратися зі ситуацією, що склалася. Їй необхідна реальна допомога оточуючих і лікування, яке повинно проводитися аж ніяк не вдома. Тому не дозволяйте вашим близьким доходити до гострих отруєнь і при перших симптомах залежності і інтоксикації, звертайтеся в клініку.

Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием