Ігри вже давно стали невід’ємною частиною життя сучасної людини. Комп’ютерні, на телефонах, автомати, вони захоплюють, дають можливість відчути себе іншими людиною, героєм, здатним на все. Для одних гри – це цікава розвага у вільний час. Для інших – відхід від реальності.
Варто зазначити, що самі собою ігри не є чимось небезпечним. Це розвага, як і будь-яка інша, може давати позитивні емоції, допомагає розвантажити психіку, виплеснути негатив. Але є категорія людей, яка просто не може вчасно зупинитися. Для них стирається грань між ілюзією і реальністю. Часто це дуже азартні люди, які просто не вміють програвати і здаватися. Їм хочеться завжди бути першими і кращими.
Якщо мова йде не про комп’ютерні ігри, а про автомати, то гравці, часто, хочуть отримати гроші, не докладаючи ніяких зусиль. Їм хочеться добре жити, не працюючи. Тому вони вибирають найлегші шляхи. Також багатьма керує азарт і бажання довести світові, що їм може пощастити, що вони заслуговують всього найкращого. Основна небезпека і проблема полягає в тому, що такі гравці дійсно виграють час від часу. Причому непогані суми. І це підстьобує їх, дає впевненість у тому, що в наступний раз «фартоне» і вони обов’язково зірвуть джек-пот.
Ось тільки такі ілюзорні думки приводять до того, що люди програють все більше і більше, починають займати гроші, відносять в ломбард речі. Якщо людину вчасно не зупинити, він залишиться ні з чим.
З комп’ютерними іграми може відбуватися подібна ситуація. Тільки в них людина вкладає свої фінанси не для того, щоб заробити. Вона просто хоче бути у всьому і завжди кращою, першою. До того ж, такі геймери починають йти в віртуальний світ з головою. Так відбувається не випадково. Найчастіше, людина із залежністю від комп’ютерних ігор, чогось недоотримує в реальному житті. Через це у неї з’являються певні психологічні проблеми. Вона не розуміє, як їх вирішити, тому вибирає віртуальну реальність. Там їй не доводиться приймати якісь серйозні рішення. Замість цього достатньо лише вивчити певний набір навичок і можна відчувати себе героєм і переможцем.
Така хвороба може розвинутися як у дитини, так і у дорослого. Насправді, психічна нестійкість може проявитися на різних етапах і в різні життєві моменти. Не варто вважати, що ігромани самі в усьому винні. Всі залежності мають свої причини і коріння, які криються в навколишньому світі.
Але як би там не було, якщо такій людині не допомогти, наслідки можуть бути жахливими. Любителі ігор на автоматах часто програють всі і доходять до суїцидів. А завзяті геймери перетворюється в асоціальних самітників, нездатних налагодити контакт з навколишнім світом і адекватно сприймати реальність. Тому перший крок, який потрібно зробити – звернутися до фахівця. Тільки лікар знає всі аспекти і розуміє, як запобігти сумні наслідки, врятувати від депресії, повернути в родину.
Щоб допомогти людині, і не важливо, хто вона: підліток, який не може відірватися від комп’ютера або заможним бізнесменом, який програв усе в рулетку, потрібно зрозуміти, чому це з ним відбувається. Причини можуть бути найрізноманітніші:
Сьогодні в багатьох клініках проводиться лікування від ігрової залежності в Києві. Але далеко не завжди людина і її родина отримують той результат, на який розраховували. Так відбувається тому, що не проводиться досить професійна терапія. Лікування від ігроманії в Києві – це одна з найпоширеніших послуг поряд з позбавленням від наркотичної та алкогольної залежності. Але широкий вибір ще не означає високу якість.
На жаль, не всі усвідомлюють, що ігроманія – це хвороба, тому лікування потрібно багаторівневе. Більшість людей ставиться до такої залежності швидше як до примхи. Тому вони вибирають найшвидші та найпростіші способи – різні гіпнози, психологічне кодування.
Звертаючись за подібною «допомогою» сім’я завзятого гравця впевнена в тому, що людині просто щось перемкнуть в мозку, він забуде про ігри і почне щасливо жити далі. Ось тільки цього не буде ніколи. Так, можливо вона і перестане грати, але її справжня проблема, через яку, власне, хворий і став ігроманів, не вирішиться. Врешті, він почне шукати віддушину в чомусь іншому, може почати захоплюватися алкоголем, наркотиками або просто впаде в депресію.
Щоб вирішити проблему, потрібно обов’язково звернутися в спеціалізовану клініку. Це єдиний можливий варіант. Так, на лікування доведеться витратити час і певні фінанси, але воно реально того варто. Адже сама людина не розуміє, як лікуватися від ігрової залежності. Вона навіть може бути впевненою, що проблем немає і все відмінно.
Тому основним завданням фахівця є визначення кореня проблеми і правильне пояснення хворому того, що у нього дійсно не все гаразд. Коли людина звертається в центр лікування ігрової залежності, там з нею проводять терапію різних типів. На таких сеансах лікар пояснює, чому певні відчуття і твердження є неправдивими, як правильно вирішувати свої проблеми не вдаючись до ігор, навчає новим моделям поведінки у важких ситуаціях. Також дуже важливою частиною лікування є боротьба зі стресом і депресією. Якщо не вивести людину на новий рівень сприйняття навколишнього світу, то вона або замкнеться в собі, або зірветься.
Звичайно ж, існує ще дуже багато нюансів, про які знають фахівці. І тільки вони можуть закріпити нову модель мислення, де не буде місця ігор.
Центр лікування ігрової залежності доктора Кадирова пропонує професійну допомогу і кожен може звернутися за нею в будь-який час.
Також центр ПОРЯТУНОК надає послуги з кодування від алкоголізму.