Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Легкі наркотики: самообман, який призводить до страшних наслідків

Легкі наркотики: самообман, який призводить до страшних наслідків

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
25 March 2020

У сучасному суспільстві прийнято розділяти наркотики на «легкі» та «важкі». До легких, зазвичай, відносять марихуану, хоча тепер в цю категорію почали включати і різні синтетичні речовини, які молодь любить вживати в клубах. Звичайно ж, якщо розібратися, легких наркотиків не існує. Адже всі вони завдають шкоди організму, негативно впливають на функціонування систем, психіку. У цій статті ми розповімо про види легких наркотиків, те, як вони впливають на організм і чому варто звертатися за допомогою, якщо ви помічаєте, що у кого-то з ваших близьких спостерігається залежність.

Що відноситься до легких наркотиків

Відразу ж варто сказати, що в медицині ніхто не ділить наркотики на легкі і важкі, оскільки всі вони однаково шкідливі для організму. Просто якісь швидше викликають залежність і виділяють більше токсинів, якісь – мають не настільки сильний токсикологічний вплив. Однак всі ці речовини мають психотропну дію, викликають звикання і стають справжньою проблемою як для самого хворого, так і для його родини. Шкода легких наркотиків просто величезна, адже людину, яка вживає саме їх, дуже складно переконати в тому, що у неї є залежність. Такі люди постійно говорять про те, що вони лише розслабляються і можуть кинути в будь-який момент. Звичайно ж, це не так. Якщо людина вживає регулярно – вона залежна, а значить, щоб зупинитися, їй потрібно не тільки усвідомити проблему, а й мати силу волі, щоб пережити ломку. А в таких випадках, навіть коли мова йде про легкі наркотики, без допомоги фахівця не обійтися.

Наслідки вживання легких наркотиків можуть проявлятися через проблеми з психікою, захворювання нервової системи, дихальних шляхів, серцево-судинної системи. Тому потрібно вчасно подумати, як очистити організм від легких наркотиків, щоб потім не довелося лікувати хронічні захворювання. Ось чому так важливо знати про те, якими бувають наркотики, які так люблять називати «легкими», наскільки вони шкідливі для організму і що може статися при передозуванні.

Отже, давайте поговоримо про різновиди легких наркотиків. Один з основних видів, який відомий всім – це, звичайно ж, марихуана. Цей наркотик отримують з конопель. У ньому немає хімічних домішок, через що багато хто помилково вважає, що отруєння легкими наркотиками такого типу неможливо. Звичайно ж це не так. Марихуана теж викликає залежність, і при вживанні цього наркотику завжди може статися передозування.

Спайс – ці наркотики є курильними сумішами. Є різні види спайсів, які відрізняються між собою за ефективністю та тривалістю.

Солі – ще один вид наркотиків, який курять або нюхають. Він також є синтетичним, тому завдає організму непоправної шкоди. У солей багато назв. Наприклад, «спід», «шоколад», «сіль для ванни». До речі, по солі дуже добре видно, що різниця між важкими і легкими наркотиками відсутня. Тому що сіль викликає дуже сильні галюцинації, може стати причиною розвитку шизофренії, вкрай негативно впливає на нервову і серцево-судинну систему.

Насвай – тип наркотиків, який сьогодні став одним з найнебезпечніших для підлітків. А все тому, що молоді люди переконують себе, друзів і батьків в тому, що ця курильна суміш зроблена на основі тютюну, а значить, вона не небезпечніше сигарет. Навіть існує думка, що за допомогою насвая можна кинути курити. Насправді, до складу насвая входить безліч небезпечних наркотичних речовин, таких як солі, марихуана. А ще, в них додають луги. Молоді люди часто готують цей наркотик самостійно, тому легко можуть не розрахувати з дозою і отримати передозування.

Галюциногени – це екстазі, ЛСД і інша клубна синтетика, яка викликає галюцинації, може стати причиною порушень в психіці, епілептичних припадків і інших дуже неприємних наслідків.

Вплив легких наркотиків на організм і ознаки вживання

Якими б не були наркотики – природними або хімічними, вони все одно однаково негативно впливають на організм. Просто якщо людина курить марихуану, то її органи і психіка страждають від каннабіноїди, а якщо вживають синтетичний наркотик – від похідних анальгетика JWH.

Але, якщо все ж порівнювати хімічні наркотики і траву, то марихуана хоча б виводиться з організму через добу і впливає на людину 5-6 годин. А хімічні речовини можуть виводитися кілька діб, а деякі взагалі повністю не виводяться. Тому до всіх цих речовин точно не можна використовувати поняття легкі наркотики. Крім того, до синтетичних препаратів потрібно ставитися дуже обережно, щоб потім не страждати через шкоду, яку вони завдадуть організму.

Як вже говорилося вище, через легкі наркотики найчастіше страждають молоді люди, підлітки. Однак вживати такі речовини можна почати в будь-якому віці. Все залежить від ситуації, в яку потрапила людина. Тому завжди потрібно пам’ятати про те, що наркотична залежність – це не примха, а реальна хвороба. Вона виникає через певні психологічні проблеми. У них може бути різний корінь, починаючи від проблем з соціалізацією, навчанням закінчуючи особистими трагедіями, втратою близьких і таке інше.

Всі види легких наркотиків впливають на загальний стан людини. Тому якщо хтось із ваших близьких регулярно вживає, це буде проявлятися в наступному:

 • у людини з’являються проблеми зі здоров’ям, помітно знижується імунітет, вона постійно застуджена, не може одужати протягом декількох тижнів;
 • на шкірі з’являються подряпини і виразки, під очима утворюються темні кола, також спостерігаються зміни кольору обличчя – воно стає блідим, навіть жовтуватим;
 • проявляються розлади апетиту – людина може довго нічого не їсти, а потім починати їсти все підряд, навіть якщо через переїдання стає погано;
 • через безсоння людина млява, втомлена;
 • спостерігається агресивна поведінка, різкі зміни настрою, люди стають злими, не хочуть обговорювати проблеми, багато приховують;
 • від одягу, волосся, рук з’являється специфічний запах, який може бути як трав’яним, так і хімічним.

Шкода наркотиків

Так звані легкі наркотики завжди шкодять організму. Про це потрібно пам’ятати і не дозволяти нікому переконувати вас у зворотному. Наприклад, через паління марихуани підвищується ризик розвитку захворювань раку гортані, легенів, різних захворювань дихальних шляхів. Також від трави страждає пам’ять, а якщо людина за своєю природою дуже збудлива, куріння може стати причиною розвитку психозів. Що ж стосується чоловіків, то тривале куріння марихуани в деяких випадках призводить до безпліддя.

Синтетичні наркотики завдають організму ще більшої шкоди. Наприклад, спайси труять організм так само сильно, як і героїн. До того ж, легкі наркотики дуже сильно впливають на інтелект людини. Причому цей процес є незворотнім. А ще, синтетика, яка повністю не виводиться з організму, руйнує печінку, нирки, мозок, репродуктивну систему.

А галюциногени, хоч і не мають сильного впливу на фізичний стан людини, зате можуть повністю зруйнувати її психіку. Тому якщо у людини є залежність від будь-якого виду легких наркотиків – потрібно обов’язково звертатися за допомогою в спеціалізовану клініку. Навіть якщо людина говорить, що вона зможе кинути сама – їй все одно потрібна медикаментозна та психологічна допомога.

У клініці доктора Кадирова допомагають людям з різними видами залежності, в тому числі і з залежністю від легких наркотиків. Тому звертайтеся і вирішуйте проблему, щоб жити вільно і щасливо.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием