Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Кодування при алкогольної залежності: методи, показання та протипоказання

Кодування при алкогольної залежності: методи, показання та протипоказання

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
15 April 2021

Алкогольна залежність – це проблема, з якою стикається набагато більше людей, ніж може здатися на перший погляд. Так відбувається тому, що в нашому світі алкоголь споконвіку не вважався чимось поганим. Навпаки, його представляли як чарівний напій, який дозволяє відчути себе вільним і щасливим. Звичайно ж, ні в якому разі не можна говорити, що всі люди, які хоча б зрідка вживають спиртні напої – це алкоголіки. Є чимало тих, хто дійсно п’є невеликими дозами і насолоджується смаком хорошого вина або якісного бренді.

Але, більшість вживає алкоголь у великих кількостях, з приводу і без, причому далеко не завжди люди вибирають щось дійсно якісне. Ось через таке ставлення до спиртних напоїв і своєрідного культу алкоголю, часто можна не помітити, що хтось із близьких починає вживати все більше і більше, тобто стає алкоголіком.

На жаль, часто дуже складно побачити межу, за якою починається алкоголізм. Ось тому коли близькі алкоголіка починають бити на сполох, він вже нічого не хоче чути і розуміти, оскільки випивка стала для нього сенсом життя. Але, в таких ситуаціях теж потрібно шукати хоч якийсь вихід. І багато хто вибирає кодування. Та що являє собою ця процедура, як вона проводиться і, що найголовніше, наскільки кодування безпечно і ефективно?

Що таке кодування від алкоголізму

За допомогою такої процедури організм людини наче перепрограмується. Тобто, прийнявши рішення закодуватися від алкоголізму, людина погоджується на те, щоб в подальшому його тіло сприймало алкоголь, як отруту. І зовсім неважливо, яка це буде доза. Ось чому тим, хто кодується, так важливо розуміти – дороги назад не буде. Не можна випити пляшку пива чи сто грам коньяку. Потрібно бути обережними навіть з кефіром і квасом. Тому що закодований організм бачить у всьому цьому отруту і реагує відповідно.

Багато хто думає, що вилікується від алкоголізму, якщо проведуть насильницьке кодування, але такий підхід абсолютно невірний. Коли людина не усвідомила своєї проблеми, вона не захоче відмовлятися від алкоголю навіть під загрозою смерті. Тому після кодування все одно буде шукати можливість випити. І це призведе до серйозних порушень в роботі органів, а то і до летального результату.

Кодування людини від алкоголю: способи і особливості процедур

Дуже важливо пам’ятати про те, що кодування повинно проводитися з дозволу пацієнта. А також після ретельного обстеження, оскільки ця процедура заборонена при деяких захворюваннях.

Отже, що таке кодування від алкогольної залежності? По-перше, люди часто не знають, що процедура буває як фізіологічною, так і психологічною. У першому випадку використовуються медикаменти, а в другому – гіпнотичні установки. До речі, останній варіант складно назвати надійним. Річ у тім, що гіпнозу піддаються далеко не всі, до того ж, дуже часто подібні послуги пропонують шарлатани. Тому перш ніж платити гроші за такі процедури, потрібно точно розібратися, в чому ж полягає сенс кодування від алкоголю і чому після такого втручання людині категорично не можна пити. Якщо цього не зробити, замість допомоги, кодування може стати причиною серйозних проблем.

Способи кодування людини від вживання алкоголю

Для того, щоб закодувати людину від алкоголізму, використовуються спеціальні алкоблокатори. Ці препарати відрізняються швидкодією і ефективністю, тому підходять для будь-якій стадії алкоголізму, а також можуть застосовуватися в разі рецидивів.

Отже, що ж означає кодування від алкоголізму? Це означає, що будуть застосовуватися препарати на основі налтрексона або дисульфіраму (або його аналогів).

Перша група діє в такий спосіб – відбувається блокування опіоїдних рецепторів в головному мозку. Тобто, алкоголь перестає викликати будь-яку ейфорію. Препарат може бути підшитий під шкіру у вигляді капсули, введений за допомогою ін’єкції. У деяких випадках використовуються таблетки.

Друга група медикаментів блокує вироблення ферментів для розщеплення токсинів етанолу, відповідно, навіть маленька доза алкоголю буде сприйматися організмом як літр горілки. А чим більше людина вип’є – тим гірше буде його стан.

Ось що значить медикаментозне кодування від алкоголізму. Тобто, після того, як процедура буде проведена, людина стане або байдужою до алкоголю, або буде відчувати страх перед ним, оскільки зрозуміє, що чергова доза призведе до дуже серйозних наслідків.

Види кодування від алкоголізму: інші методології

Крім традиційних медикаментозних процедур, сьогодні хворим пропонують і інші способи кодування, з використанням сучасних технологій і розробок.

Щоб допомогти людині врятуватися від алкоголізму, для лікування використовують кодування за допомогою голкорефлексотерапії. Сенс процедури полягає в тому, щоб змінити роботу організму, завдяки чому у людини почали б вироблятися ендорфіни і покращилася робота внутрішніх органів. Також ці сеанси спрямовані і на виклик почуття відрази до алкоголю. Цей спосіб застосовують після проходження основного курсу лікування. Таким чином проводиться профілактика від зривів і можливих рецидивів.

Також може застосовуватися апаратне кодування. Це різновид фізіотерапії, яка впливає на зони головного мозку. Такий спосіб кодування рекомендують людям, яким за станом здоров’я заборонено медичне кодування.

Ще один спосіб – кодування і лікування алкоголізму за допомогою лазера. Цей метод схожий на голковколювання, але під час процедури використовується лазерний промінь, який впливає на зони головного мозку або точок на тілі. Лазер може впливати на різні органи, в тому числі і на відділи головного мозку, які відповідають за отримання позитивних емоцій від вживання алкоголю.

Які методи кодування від алкоголю потрібно вибирати

Як ви бачите, варіацій дійсно дуже багато, але щоб результат був стовідсотковим, потрібне комплексне лікування, консультація фахівця і, що найважливіше, згода пацієнта на процедуру, підписана на сто відсотків за власним бажанням. Тільки якщо людина усвідомлює, що алкоголь губить її життя і дійсно хоче позбутися залежності раз і назавжди, але не впевнена власних силах – кодування від алкоголізму їй допоможе.

Центр доктора Кадирова пропонує допомогу всім залежним і гарантує комплексне професійне лікування.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием