Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
«Кодтерпін» та інші препарати з кодеїном: ліки від кашлю, які стають причиною страшної залежності

«Кодтерпін» та інші препарати з кодеїном: ліки від кашлю, які стають причиною страшної залежності

Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
23 July 2020

Кодеїн – це речовина, яка є в різних препаратах, призначених для лікування кашлю. Для більшості людей вони є відмінними помічниками під час бронхітів і простудних захворювань. І вони навіть не здогадуються, що кодеїн можна використовувати не тільки в лікувальних цілях. Дуже часто наркомани «полюють» на нього, щоб вжити в якості наркотику. Особлива небезпека полягає в тому, що такі засоби від кашлю у загальному доступі. Тому їх легко купити і близькі хворого можуть довгий час навіть не здогадуватися, що він вживає. У цій статті ми розповімо про те, чим небезпечні засоби від кашлю з кодеїном, як діє ця речовина на організм і які можуть бути наслідки.

«Кодтерпін»: особливості препарату

Отже «Кодтерпін», що ж це таке? Це один з найбільш сучасних препаратів на основі Кодеїну. Крім «Кодтерпіну» є й інші аналоги з діючою речовиною Кодеїн. Це «Кодепсін», «Кодесант», «Кодетерп». Всі ці медикаменти використовують для лікування сухого кашлю. Тобто, його застосовують при звичайних бронхітах, емфіземі легень. Препарати виводять слиз з дихальних шляхів і приглушують кашльовий рефлекс. Особливість кодеїну полягає в тому, що він пригнічує дихання, як і такий небезпечний морфін. Просто його дія набагато слабша. І ось саме тому у «Кодепсіна» і аналогів так багато «прихильників» наркоманів.

А наркомани люблять ці ліки по одній простій причині – в них є алкалоїд опіуму. Тобто, в таблетках містяться речовини, які одурманюють, викликають ейфорію. Звичайно ж, якщо вживати їх відповідно до інструкції, то наркотичного ефекту не буде. Однак наркомани купують ліки у великих кількостях і просто запиваючи водою, отримують наркотичний ефект.

Всі ми знаємо, що «Кодепсін» – це лікарський препарат, тому близькі наркоманів можуть просто не здогадуватися про те, що людина поруч з ними вже давно перетворився в залежну. А, найчастіше, залежними від таких препаратів стають підлітки. Тому що їм цікаво спробувати щось заборонене і вони не усвідомлюють, наскільки шкодять своєму здоров’ю і якою страшною може бути залежність.

Багато хто навіть не підозрює, що таке «Кодепсін» насправді, не цікавляться складом. При цьому можуть вжити в день 30-40 таблеток. А в медичних цілях пропонується всього 2-3 таблетки в день.

«Кодепсін» для наркоманів стає відмінним замінником опійного маку. Тому що в таблетках присутній кодеїн, який є і в маці. А мак – це один з найбільш потужних наркотиків природного походження, через який постраждали сотні тисяч людей. «Кодтерпін», у якого наркотична дія при перевищенні дози не поступається дії маку, викликає звикання. І дуже часто люди, у яких організм поступово стає все більш толерантним до таблеткам, вживають до 200 капсул в день. Це величезна кількість хімічних речовин, які постійно потрапляють в організм і поступово його руйнує.

Шкода від препаратів з кодеїном і наслідки вживання

Крім негативного наркотичного впливу кодеїну, таблетки також викликають порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і призводять до збільшення pH крові. Так відбувається через наявність терпінгідрату і гідрокарбонату. Тому якщо вчасно не зупинитися, то проблеми будуть не тільки через залежність, а й через серйозні порушення в роботі життєво важливих органів.

Якщо наркоман довго вживає, у нього розвивається фізична залежність. Яка у відсутності дози проявляється через:

 • кашель;
 • нежить;
 • появу плям на тілі;
 • коросту;
 • набряки рук і ніг;
 • запори;
 • різкий озноб;
 • судоми;
 • запаморочення.

Також у хворих починається апатія, проявляються депресивні розлади. Все це може призвести до серйозних психічних порушень і навіть суїциду.

Тому потрібно розуміти, що препарати з кодеїном – це не розвага. Це речовини, які викликають реальну залежність, від якої не можна позбутися без кваліфікованої медичної допомоги.

Якщо хтось із ваших близьких почав вживати препарати з кодеїном – не витрачайте час даремно на вмовляння і прохання. Звертайтеся в клініку доктора Кадирова за комплексної допомогою, щоб потім не було запізно.

Автор статьи
Кадыров Асан Османович
Кадыров Асан Османович
Нарколог, врач высшей категории
Стаж: 35 лет
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием