Україна, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5а, ПН-ВС 24/7
Кетамін – препарат, який викликає параною

Кетамін – препарат, який викликає параною

Кадиров Асан Османович
Кадиров Асан Османович
2 October 2021

Кетамін – це синтезована речовина, яку було видобуто дослідником Келвіном Стивенсом в 1962-му році. Тоді він працював над безпечним антисептиком, який зміг би замінити фенциклидин. Через останній у людей траплялися напади і він був нейротоксическим. Кетамін вперше застосували в клініці в 1965-му році.

Потім його стали використовувати для анестезії безпосередньо на полі бою, а також у ветеринарії. Цю речовину додають в деякі знеболюючі медикаменти, оскільки вона добре знімає сильний біль. Але, коли ліки отримали широкий доступ, вони стали популярними і серед наркоманів. У ненормованих дозах і при постійному прийомі цей наркотик викликає галюцинації і провокує стани, в яких людина відчуває себе в іншій реальності. Цей препарат викликає сильне звикання, тому він продається тільки за рецептом. Однак наркомани все одно знаходять можливість купувати кетамін.

Після прийняття речовини можуть спостерігатися симптоми абстиненції, які підштовхують людину до повторного прийому кетаміну. Незважаючи на те, що даний вид наркотику не такий популярний, як героїн або амфетамін, від нього страждає велика кількість людей.

Побічні ефекти і ознаки передозування від кетаміну

При передозуванні під час вживання наркотику, може спостерігатися наступне:

 • серце людини прискорюється або, навпаки, сповільнюється;
 • з’являються галюцинації;
 • в роті пересихає;
 • з’являються проблеми з диханням, складно вдихнути на повні груди;
 • людина без причини нервує, їй сняться кошмари;
 • тіло зводять судоми;
 • порушується рухова функція;
 • в очах двоїться і знижується концентрація уваги;
 • виникають проблеми із запам’ятовуванням інформації;
 • є нудота, блювота.

Якщо ви помічаєте ці симптоми – терміново звертайтеся до фахівців. Бо ці ознаки передозування можуть призвести як до психозів, через які людина завдасть каліцтва собі або іншим, так і до серцевих нападів, інсультів.

Постійне вживання кетаміну стає причиною того, що людям доводиться збільшувати дозу, щоб отримувати кайф. Врешті, у них розвивається аритмія, амнезія і параноя. Остання виникає через те, що кетамін дає відчуття, немов наркоман ширяє по повітрю. Згодом цей стан стає страшнішим, виникає страх смерті і інші неприємні параноїдальні відчуття.

Як допомогти кетаміновому залежному? Потрібно обов’язково звертатися в спеціалізовані клініки лікування наркозалежності. Самостійно людина від цих наркотиків не відмовиться, оскільки у неї з’являються проблеми зі сприйняттям реальності.

Автор статьи
Кадиров Асан Османович
Кадиров Асан Османович
Нарколог, лікар вищої категорії
Досвід роботи: 35 років
Ваш близька людина став жертвою залежності?

  *Ваші особисті дані не будуть передані 3-им особам
  Анонімна консультація

   Замовити

    Записаться на прием